Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Дебитомер грешка P0100 - РЕШЕН

dionisi снимка dionisi 04 септември 2012 - 19:55

Здравейте,

От скоро време ми се появи следния проблем - когато колата е на празен ход на място или в движение след 5-10с ми светка лампата за диагностика. Кога оборотите се покачат ~2000об/мин изгасва.
Закачих колата на диагностика и се оказа, че е дебитомер грешка P0100 - и показва по-ниски стойности.
Обаче преди да купя нов реших да пробвам с друг от същата кола.

Смених дебитомера с на един колега (Вектра '98 същия двигател), обаче проблема е същия - на празен ход след 5-10с светка лампата и грешката е същата.

Сложих моя дебитомер на неговата кола, закачих диагностиката и всичко е наред, няма грешката и дебитомера показва нормални стойности(по-високи от моите).
Също така пробвах да я запаля с друг въздушен филтър, тъй като наскоро го сменях и си помислих да не би да е някакъв фалшив, но резултат никакъв.

Някаква идея къде другаде да търся проблема? В краен случай ще я карам при някой официален представител за диагностика, защото според мен е безмислено да купувам нов дебитомер, тъй като не е от него.

Поздрави.
Мнението беше редактирано от dionisi: 08 септември 2012 - 09:47
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 04 септември 2012 - 20:08

Колега,виж дали проблема не е в буксата на дебитомера.
Отговори

proleten снимка proleten 04 септември 2012 - 20:13

Грешка 100 е за неизправност във веригата на дебитомера, не на самия дебитомер. При мен с тази грешка се оказа, че се е повредила масата на дебитомера, а тя се намира в компютъра. След пускане на нова маса се оправиха нещата. Светеше ми и грешка 110- неизправност във веригата на датчика за температура на входящия въздух- този датчик при мен е в тялото на дебитомера. Не съм запознат с двигателя ти колега, но се опитвам да ти дам насоки за проверка.
Отговори

dionisi снимка dionisi 06 септември 2012 - 19:01

Така малко развитие - днес имах време и си поиграх та какво останових

между 1-3 пин на буксата има 13-14В напрежение през цялото време (както е описано в аутодата-та).
мужду 2-4 пин на буксата (буксата стои включена в дебитомера и мера след нея) напрежението варира между 0,3-0,4В (при норма 0,3 - 0,7) и в последствие (след 1-2минути) пада на 0,1В и под 0,1В дори, това на бензин, като превключа на газ почти веднага пада от 0,3В на 0,1В и по-малко.

Отново направих експеримент с друг дебитомер и датчик за температурата на въздуха от друга кола (пак X20XEV) - 0,2-0,3В и след малко пада под 0,1В ....

Така че изключвам проблема да е в буксата и окабеляването, тъй като мера стойности веднага след дебитомера. Но тогава от какво може да е? проверих гумения маркуч преди и след дебитомер - изглежда наред. Купих 2ри нов въздушен филтър никаква промяна в пълна безизходица съм
Отговори

dionisi снимка dionisi 08 септември 2012 - 09:45

Открих проблема - на стъпковия мотор беше превъртял единия болт, и от там смучеше въздух, съответно не всичкия въздух минава през дебитомера и затова той е отчитал занижени стойности
Навих нов болт, смених гарнитурата между него и дросела и всичко заспа :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg