Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Алармата се включва без причина

jozimar снимка jozimar 08 януари 2015 - 17:20

Здравейте Опелци,

За много години !

Драмата ми е следната: Моята Зафира А се заключва с едно натискане на ключа, а при второто се включва алармата (не съм сигурен дали е фабрична) и светва червен диод на копчето за аварийните.Първо свети постоянно 10 сек. а после започва да мига. От вчера при включване на алармата диода започна бързо да мига и после пак бавно, тоест промени му се индикацията. Следствието е, че алармата се включва сама около минута след активиране, това което направих е да замеря акумулатора - 12.96 в покой, а при запален двигател зарежда.Минах през един майстор на аларми, но за късмет там си се активира нормално и не се включи сама, той каза че няма как да помогне ако не види какво се случва...

Моля дайте идеи какъв може да е проблема.
Отговори

помагащ снимка помагащ 08 януари 2015 - 19:30

Трябва да се направи диагностика и освен аварийни кодове в оригиналните аларми има кодове за задействане , познава се по няколко белега дали е оригинална
-светодиода е на бутона за аварийките
-на плафона има допълнителни бутони и място за ултразвукови сензори .
Отговори

jozimar снимка jozimar 14 януари 2015 - 17:15

 помагащ, на 08 януари 2015 - 19:30, каза:

Трябва да се направи диагностика и освен аварийни кодове в оригиналните аларми има кодове за задействане , познава се по няколко белега дали е оригинална
-светодиода е на бутона за аварийките
-на плафона има допълнителни бутони и място за ултразвукови сензори .


Направих диагностика, но няма никакви грешки, а къде са тези кодове за задействане, не ги видях на Op Com-а ?
Отговори

помагащ снимка помагащ 14 януари 2015 - 18:33

Опком ??????
Отговори

jozimar снимка jozimar 23 януари 2015 - 15:23

 помагащ, на 14 януари 2015 - 18:33, каза:

Опком ??????


OP-COM е професионален диагностичен интерфейс и софтуер, с помощта на който могат да се диагностицират почти всички OPEL автомобили от 1990г. - 2010г., дори най-новите коли изискващи CAN-BUS връзка - Corsa-D, Vectra-C, Astra-H, Zafira-B, Antara, Captiva, Vivaro, Movano и др.
Отговори

помагащ снимка помагащ 23 януари 2015 - 20:42

 jozimar, на 23 януари 2015 - 15:23, каза:

OP-COM е професионален диагностичен интерфейс и софтуер, с помощта на който могат да се диагностицират почти всички OPEL автомобили от 1990г. - 2010г., дори най-новите коли изискващи CAN-BUS връзка - Corsa-D, Vectra-C, Astra-H, Zafira-B, Antara, Captiva, Vivaro, Movano и др.

Определено ме развесели , доста далеко е това кабелче от професионалния уред .
Та ремонтирайки автомобила с този ПРОФЕСИОНАЛЕН уред дълго ще търсиш проблема , а той е елементарен , но трябва уред .
Мнението беше редактирано от помагащ: 23 януари 2015 - 20:45
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 01 септември 2015 - 20:44

Здравей колега, аз имам същия проблем с моята аларма, която не е фабрична, но се задейства непрекъснато. Майстора, който я монтира каза, че получава сигнал за отворена врата от предния плафон, но след смяната на три аларми започна да твърди, че колата си прави някаква самодиагностика от време на време и затова активира алармата, в което аз не съм убеден. Пиши как си решил твоя проблем.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 септември 2015 - 11:00

Ако алармата ти не е фабрична, проблема ти е в подвързването към колата, евентуално от настройките на алармата или май,май от майстора...Колата си правела само диагностика - друг път...
Предния плафон е за да свети, а не да ти показва, че е отворена вратата.
За това си има изключватели на вратите.
Отговори

Жоро снимка Жоро 12 септември 2015 - 13:02

 Стаевски, на 12 септември 2015 - 11:00, каза:

Предния плафон е за да свети, а не да ти показва, че е отворена вратата.


Това е така, но майстора на 4erkezov образно е казал, че я е вързал на плафона. Вързал я е на кабелите за плафона, така следи вратите. Няма майстор който да ти сложи допълнителни датчици на всяка врата!!!
Отговори

4erkezov снимка 4erkezov 12 септември 2015 - 17:17

 Жоро, на 12 септември 2015 - 13:02, каза:

Това е така, но майстора на 4erkezov образно е казал, че я е вързал на плафона. Вързал я е на кабелите за плафона, така следи вратите. Няма майстор който да ти сложи допълнителни датчици на всяка врата!!!

Изтеглил е някакъв кабел от плафона. Но в няколко руски сайта четох, че се свързват през диоди с алармата. Ако не се свърже с диоди свири през двадесет минути, точно както е при мен.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 15 септември 2015 - 10:54

 Жоро, на 12 септември 2015 - 13:02, каза:

Това е така, но майстора на 4erkezov образно е казал, че я е вързал на плафона. Вързал я е на кабелите за плафона, така следи вратите. Няма майстор който да ти сложи допълнителни датчици на всяка врата!!!


Жорка, не казвам да се слагат датчици на всички врати!!!

Сигнала за отворена врата може да се вземе и от плафона, но трябва да е без комфортмодул. По принцип се взема от коя да е врата, като се прекарва през диод. Кабела към модула също се върже през диод за да не връща евентуален плюс от алармата към модула, когато не е отворена врата /когато няма маса/.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg