Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Дъра-бъра

BOz снимка BOz 12 април 2016 - 17:16

Нещо много скучно стана тук. Проблеми ли нямаме, въпросите ли ни свършиха.
Дайте да си поговорим на общи въпроси, мнения и коментари. :Topic-is-closed-bg:

Примерно - купих си нови стелки, че старите много се раздърпаха. Особено при закопчалките направо са фира. Отначало си мислих да ги пращам на шивач, за да ги оправи.
Много се "напрягат", защото излизането от тия коли е едно такова леко криво и с краката доста ги буташ, та за това стават в такова състояние.
В крайна сметка си купих някакви афтърмаркет, идеални. С точната форма, закопчалки, всичко пасва както си трябва. Само където надписа на модела липсва върху тях, ама ще го преживея. Поне са нови и изглеждат добри.
Отговори

ERATRON снимка ERATRON 12 април 2016 - 18:33

Къде си държите телефоните?
До сега стоеше в джоба на якето, но със затоплянето на времето проблема стана голям. Няма един долап, където да го сложиш. :unsure:
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 12 април 2016 - 18:43

На мен на автомивка ми счупиха едната закопчалка. Като гледам излиза от пода и не подлежи на ремонт. Като цяло само шофьорската ми стелка е зле.

За телефона - държа го пред подлакътника, но съм с обикновенна ръчна и без джойстик.
Отговори

BOz снимка BOz 12 април 2016 - 19:13

Аз имам закопчалки от старите стелки. Ако мислиш, че може да смениш счупената, да ти я пратя? Освен ако имаш предвид, че са ти счупили стърчащото от пода, а не отвора на самата стелка.

Телефона си го държа в джоба на панталона. Не виждам смисъл да го вадя от там, при положение че блутута си се връзва към него и си говоря. А ако не съм с панталон, то в чантичката. Иначе съм го оставял върху капака до подлакътника, който се дърпа, за да видиш поставката за чаша.
Мнението беше редактирано от BOz: 12 април 2016 - 19:15
Отговори

T.Todorow снимка T.Todorow 12 април 2016 - 19:44

 BOz, на 12 април 2016 - 19:13, каза:

Аз имам закопчалки от старите стелки. Ако мислиш, че може да смениш счупената, да ти я пратя? Освен ако имаш предвид, че са ти счупили стърчащото от пода, а не отвора на самата стелка.

Телефона си го държа в джоба на панталона. Не виждам смисъл да го вадя от там, при положение че блутута си се връзва към него и си говоря. А ако не съм с панталон, то в чантичката. Иначе съм го оставял върху капака до подлакътника, който се дърпа, за да видиш поставката за чаша.

Мерси, но е счупено това от пода. Май не подлежи на ремонт, по скоро на побългаряване.
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 април 2016 - 08:48

Това новата спам тема, ли е?
Отговори

BOz снимка BOz 13 април 2016 - 09:21

 k opel e, на 13 април 2016 - 08:48, каза:

Това новата спам тема, ли е?

Свързана конкретно с Инсигниа. Ако нещо ти тежи на душата в тази връзка, споделяй.
Отговори

xeac снимка xeac 15 април 2016 - 07:45

 BOz, на 14 април 2016 - 17:18, каза:



И аз с моята ги правя толко, даже и повече... само, че на платформа :)
В интерес на истината с миналата ми инсигния (2.0CDTI 160hp), без проблем правех над 1000км. извън града с един резервоар.
Отговори

BOz снимка BOz 15 април 2016 - 09:41

И спрямо последния ТЮВ репорт, Инсигния се представя доста добре. Фактите - колкото по-дърта става, толкова по-сигурна се оказва.
Започва с не до толкова добри резултати като нова, но с времето си показва достойнствата.
Ето и резултата за 2016-та година на автомобилите до 7 годишна възраст:
1. Porsche 911 -> 8,9 % 
2. Toyota Prius -> 9,6 % 
3. VW Golf Plus -> 10,3 % 
4. Audi TT -> 11,1 % 
5. Toyota Auris -> 12,0 % 
6. Toyota Yaris -> 12,6 % 
7. Mazda 2 -> 12,9 % 
8. Opel Insignia -> 13,2 % 
8. VW Eos -> 13,2 % 
10. Mercedes SLK -> 13,3 % 

Целия репорт може да се намери тук.
Отговори

KODI80 снимка KODI80 19 април 2016 - 20:18

Това последното мисля лично да оспоря, но ще е най добре очи в очи и в с питиета в ръка, че по лесно се преглъщат нещата.

Да се включа в темата и аз:

С повишаване на външните температури ми прави лошо впечатление високата температура, която достига Автомата -
ЦЪК - ама пари

Даже и до 103 гр. го видях днес по едно време.
Не че констатирам проблем в работата на кутията при тези температури, но не ми се вижда нормална.
Какво ли ще стане като навън стане 40 или лятото като прескоча до Гърция където ги минава, а там си се кара по магистралата яко?

Някой има ли реални данни за нормална работна температура за AISIN AF-40?
Отговори

BOz снимка BOz 19 април 2016 - 20:23

Както и в друга тема ти споделих, това е нормална работна температура на автомат.
Конкретно до 120 градуса няма проблем. Първия ограничител идва на 127 градуса.
Отговори

BOz снимка BOz 21 април 2016 - 17:02

Някой виждал ли е това на живо?
Отговори

BOz снимка BOz 23 април 2016 - 17:09

Явно никакъв интерес към такъв тип въпроси.
В крайна сметка първо реших да пробвам с по-евтино решение, пък да го видим. За сега съм доволен от това как точно пасна:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от BOz: 23 април 2016 - 17:10
Отговори

KODI80 снимка KODI80 26 април 2016 - 08:15

Много добре е паснало - не знам от къде си го намерил /от каква марка, модел/, но е перфектно решение.
Аз си вземах още в началото, но се наложи съпругата да се намеси малко със ножицата. Резултата също е добър.
:clap:
Отговори

devailo снимка devailo 11 май 2016 - 08:57

След автомивка забелязах че е тръгнала ръжда по Инсигнията.. Преди на Астрата ми която беше 1-2 години по стара и доста по очуквана нямаше нищо а тук има.. не мога да повярвам. Как да процедирам? съвети?

Публикувано изображение
Отговори

KEM снимка KEM 13 май 2016 - 08:50

На моята са направили два много удобни джоба на предните седалки, невероятно място за телефона. Пъхаш и го забравяш там :icon_razz2:
Относно ръждата - погледнах отдолу и не останах особено очарован от видяното. Доста ръжда е направила по ходовата част, чак се замислям за предприемане на действия за да не се получи Флинстоун. Гледали ли сте при вас каква е ситуацията?
Отговори

devailo снимка devailo 14 май 2016 - 09:09

Със CDC 400 Съм, по някога като съм вкарал всичките 6 възможни диска и като изкарам един за да сложа нов и диска прави тежък error сменя само на радио и ми отнема доста минути да се справя с тоя error. Примерно пускам на CD пак и почвам да помпя копчетата за load & eject и понякога почва да плюе дискове и проработва пак :D .. голяма тъпня. Случвало ли се е на някого?
Отговори

BOz снимка BOz 16 май 2016 - 10:36

За сега нямам оплакване от ръжда. Това на калника може да е от не добре оправен ремнонт, ама отдолу по пода да има ръжда е странно.
Вашите коли от къде са внесени? Нещо по централна Европа - Швейцария, Австрия?
Отговори

devailo снимка devailo 17 май 2016 - 11:34

Моята е от Германия
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg