Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за амортисьори за предния капак

rusin atanasov снимка rusin atanasov 08 януари 2011 - 18:20

Днес мой колега ми подари един излишен амортисьор от нещо си. Опитах на капака на колата и успя да го задържи в отворено положение. Прочетох темите тук и си взех от морга два ябалковидни болта от задна врата на Астра Ф хетчбек. Тъй като не ми остана време да се занимавам със стругар реших да навия резба в пантата на капака между двата болта. Тъй като дрелката все "бягаше" пробих отвора с 4мм. свредло и след това с 6,5мм.

Публикувано изображение

Малко бавно направих резбата с метчик М8 заради мястото

Публикувано изображение

Ето какво се получава

Публикувано изображение

За от долу махнах един болт от калника после пластинката, която служи като гайка и отвора беше достатъчен за да влезе болта

Публикувано изображение

Малко повече се отваря сега капака, ама това си е удобство при ремонти. За сега не забелязах да се криви капака при отваряне и затваряне от това че е само един амортисьор

Публикувано изображение

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 08 януари 2011 - 18:23
Отговори

Cynic снимка Cynic 29 април 2011 - 17:51

Здравейте колеги! Имам питане относно такива амортисьорчета за преден и заден капак за "омега Б" комби от къде мога да си взема и какви пари са горе долу??? Питах в няколко магазинчета за авточасти и ми казаха че нямат...
Мнението беше редактирано от Cynic: 29 април 2011 - 17:52
Отговори

bili4652 снимка bili4652 30 април 2011 - 16:50

От моргите можеш да си вземеш за предния капак ще е от 10-15 лв но за задните не мога да ти кажа колко ще струват. Или виш тука в обявите има колеги дето имат комбита за разпродаване.
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 22 юли 2011 - 12:54

От голф 3 също пасват перфектно :newsm05_41:
Отговори

Pinto снимка Pinto 26 април 2012 - 15:40

Малко стара тема, но ако може да уточним един детайл при монтажа. Капака на Астра Ф езакрепен чрез два болта за пантата. При отворен капак единият болт е по-нагоре, другия по-долу. На мястото на кой от болтовете трябва да се закачи амортисьора. И втори въпрос. Тънката част (пръта) на амортисьора към калника ли се закача или към капака.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 26 април 2012 - 15:58

На долния болт с тънката част към капака :)
Отговори

Pinto снимка Pinto 26 април 2012 - 17:24

Като разгледах доста снимки и мнения наистина е на долния болт на капака. Обаче за това как е обърнат амортисьора мненията за противоположни, вижда се и от снимките. Като причина тънката част да е към калника се изтъква предпазването от замърсяване. Някой беше писал, че при различно монтиране капака се отваря по различен начин. В единия случай плавно, а в другия по-рязко. За съжаление колегата не беше уточнил. Та последно, тънката част на къде - към калника, към капака или няма значение.
Отговори

ivan-ivanov снимка ivan-ivanov 05 май 2012 - 16:48

здравейте.някой да е поставял на zafira A,че няколко часа се боря и не мога да намеря място за амортесьора?-много е малко мястото между калника и капака.
Отговори

iwanov снимка iwanov 05 януари 2013 - 15:43

За calibra от каква кола стават, видях че един колега е използвал от Лагуна, но от какво друго може ?
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 12 февруари 2013 - 22:26

 iwanov, на 05 януари 2013 - 15:43, каза:

За calibra от каква кола стават, видях че един колега е използвал от Лагуна, но от какво друго може ?

http://kz-tuning.com...uemart&Itemid=2
Отговори

WarMachine снимка WarMachine 17 февруари 2013 - 21:45

Колеги, амортисьори от преден капак на Вектра Б дали ще станат на Корса Б?
И дали ще има достатъчно място отстрани на капака на корсата за да се поберат?
Отговори

becinko снимка becinko 02 март 2013 - 19:38

Някой да е слагал амортисьори на тигра? Имам 4 броя, едните са от Ф-ка, другите от Пасат 3, но май няма да има място...
Отговори

becinko снимка becinko 08 март 2013 - 08:26

Тигри с амортисьори на предния капак - НЕМА
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 26 март 2013 - 16:47

 becinko, на 08 март 2013 - 08:26, каза:

Тигри с амортисьори на предния капак - НЕМА







http://kz-tuning.com...uemart&Itemid=2
Отговори

becinko снимка becinko 26 март 2013 - 20:16

Забавна цена.. 80 лв. няма как да ги дам просто...
Отговори

iwanov снимка iwanov 27 април 2013 - 16:39

 becinko, на 08 март 2013 - 08:26, каза:

Тигри с амортисьори на предния капак - НЕМА


Няма такива неща като неможе. Просто заради малкия капак на Тигра нестават повечето амортесьорчета защото са дълги и няма де да са саберат.
Може да пробваш с някой от някой седан с амортесьорчета те са по къси или нз мисля и на Вектра Б на предния капак са късички.
:)
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 27 септември 2013 - 22:24

Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 април 2014 - 11:48

Да съживим темата.
Колега Русин Атанасов на предния капак видях че си сложил на твоята кола само един амортисьор и искам да те питам някои неща.
Все още ли си с един амортисьор?
Тоя ябълковидния болт не може ли да се навие на местото на един от наличните на капака болтове?
Болта на калника разпробива ли го?
Аз имам един от мойта каляска щото смених двата заради един изпуснал но втория си е здрав на 600Нютона е дали ще свърши работа?
Защо не можеш да приемаш лични?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg