Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

масло в антифриза

polo73 снимка polo73 08 юли 2018 - 11:30

Привет колеги, моля за съвет.
Имам вектра б дизел с мотор X20DTH, наскоро ми смеси масло в антифриза. ходих на майстор каза, че е малък проблем и смени гарнитурата на масло охладителя под масленият филтър.До тук си казах, че се разминах леко, но след 100 км пак смеси.Отивам пак при същия майстор, лошо , махаме глава.Главата отива до Варна, ренген шлайф, напасване на клапани смяна на гумички и т.н.Взех си колата от майстора и имам около 30км изминати и хоп пак масло в антифриза.Някой може ли да ми каже от къде другаде може да смесва, че се чудя какво да правя все пак не взеха малко парички от сервиза.Моля за съвет, ако някой се е сблъсквал с такув проблем да пише.Благодаря предварително!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юли 2018 - 12:11

Изолирайте за проба самия охладител.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юли 2018 - 12:42

Както обича да казва tisho74, попаднал си в схемата на "майсторите". И то на разпространени двигатели, за които чували по нещо. И много правилно го казва Тишо!

Когато стане такова нещо, винаги се тръгва от маслоохладителя и се сменят ВСИЧКИТЕ уплътнения (струват едва ли не 5-6 лева), така и така се отвива там. Има уплътения както от блока към маслената кутия, така и от маслената кутия към охладителя. Охладителя е само онова изпъкналото навън, от което излизат двете тръби.
Но да, пробвайте да свържете просто двете тръби за охлаждащата течност , които влизат в маслоохладителя. Вадиш двата маркуча и им слагаш тръбичка между тях.

Това с главата там пасване, масване и останалите глупости относно проблема - 99.9% не си се нуждаел от това, но са ти взели парите. Е, поне си имаш ревизирана глава (оказало се за всеки случай).
Той хубаво сменил уплътнения първия път, но като го извадил е трябвало да го извади целия с маслената кутия да го надуете поне - да се види ако изтърва от някъде, все ще се чуе/види нещо - просто за тест. И хем да смени и задното уплътнение към блока.
В краен случай се сменя охладителя, ако маслената кутия е наред, ако ли не - цялото с маслената кутия:
https://www.ebay.com...3687/1042827253
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юли 2018 - 12:48
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юли 2018 - 14:10

Този е за Астра Г за Вектрата изводите са горе и долу.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юли 2018 - 14:27

 mrsch66, на 08 юли 2018 - 14:10, каза:

Този е за Астра Г за Вектрата изводите са горе и долу.


Идеята ми беше друга, да се види долу горе цената на въпросното нещо, нищо че е "чайна". Със сигурност ще е по-добро от спуканото/счупеното.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юли 2018 - 14:34
Отговори

polo73 снимка polo73 08 юли 2018 - 15:38

Благодаря момчета, още утре ще кажа какво да направи "майстора", а колко време мога да я тествам с този байпаст на маслоохладителя?
И още нещо изписа ми едни грешки P0195-(1) P1660-(B) P1635-(A) ,някой знае ли какво означават или къде да почета за тях, интереснотое , че преди ремонта не показваше такива грешки

Благодаря момчета, още утре ще кажа какво да направи "майстора", а колко време мога да я тествам с този байпаст на маслоохладителя?
И още нещо изписа ми едни грешки P0195-(1) P1660-(B) P1635-(A) ,някой знае ли какво означават или къде да почета за тях, интереснотое , че преди ремонта не показваше такива грешки
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юли 2018 - 15:55

 polo73, на 08 юли 2018 - 15:38, каза:

Благодаря момчета, още утре ще кажа какво да направи "майстора", а колко време мога да я тествам с този байпаст на маслоохладителя?
И още нещо изписа ми едни грешки P0195-(1) P1660-(B) P1635-(A) ,някой знае ли какво означават или къде да почета за тях, интереснотое , че преди ремонта не показваше такива грешки

Благодаря момчета, още утре ще кажа какво да направи "майстора", а колко време мога да я тествам с този байпаст на маслоохладителя?
И още нещо изписа ми едни грешки P0195-(1) P1660-(B) P1635-(A) ,някой знае ли какво означават или къде да почета за тях, интереснотое , че преди ремонта не показваше такива грешки


1635 се отнася до подгряването, уж време-релето. Възможно е да имаш неработеща свещ -> проверка на свещите най-малкото с уред. Откачаш кабела на всяка и спрямо нейния извод и корпус на мотора някъде близо до нея. Трябва да имаш верига, не си спомням колко ома са в норма обаче. Някой ако се сети - да каже.
0195 ти е за температурния датчик за маслото
1660 Fuel cutoff solenoid circuit high input. Имаш ли проблеми с паленето? Виждам че не си писал нищо за това да не можеш да запалиш, затова питам.
Възможно е да ти смуче въздух от някъде, я кутия на филтъра, я тръбичките, които излизат от капачката на филтъра. Трябва да огледаш.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юли 2018 - 16:03

Сменяй майстора този не е твоя човек щом ти трябва да му казваш какво да прави а за грешките раздърпал е кабелите на датчика за тем. на маслото и може би тези на релето за подгряване ако не е някоя свещ.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юли 2018 - 17:36

 mrsch66, на 08 юли 2018 - 16:03, каза:

Сменяй майстора този не е твоя човек щом ти трябва да му казваш какво да прави а за грешките раздърпал е кабелите на датчика за тем. на маслото и може би тези на релето за подгряване ако не е някоя свещ.


Да го обобщим така - упражнявали са се върху колата му?
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 08 юли 2018 - 18:30

 Д-и-м-о-в, на 08 юли 2018 - 12:42, каза:



Когато стане такова нещо, винаги се тръгва от маслоохладителя и се сменят ВСИЧКИТЕ уплътнения (струват едва ли не 5-6 лева)

20-на лева са двете уплътнения в GM. Което не е много разбира се.
Отговори

polo73 снимка polo73 10 юли 2018 - 07:56

Колеги излязохте прави,топлообменика е пробит на масления кръг, купих втора употреба, но майстора казва, че по добре да го изолираме изцяло, в смисъл да го затапим и че нямало проблем, но аз си мисля ,че щом са го сложили немците , значи има смисъл, но аз искам да се консултирам и с вас, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 юли 2018 - 10:23

 polo73, на 10 юли 2018 - 07:56, каза:

Колеги излязохте прави,топлообменика е пробит на масления кръг, купих втора употреба, но майстора казва, че по добре да го изолираме изцяло, в смисъл да го затапим и че нямало проблем, но аз си мисля ,че щом са го сложили немците , значи има смисъл, но аз искам да се консултирам и с вас, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем :)


Прав си. Сложи го щом си го купил, да не береш ядове.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 юли 2018 - 12:36

Този охладител, предпазва самото масло от ектремни температури(от там и двигателя).
И да, правилно разсъждаваш - щом е сложен, значи трябва да е там.
Пробвайте този, който си купил , надуйте го и него да видите - ако няма нищо, слагай директно без грам замисляне с всичките гарнитурки нови.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 юли 2018 - 12:42
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 юли 2018 - 19:40

Колега, четох темата и ми е ясно.
Имаш ли още кола или купчина алуминий и чугун под капака???
Не се бъзикам, защото съм много в час.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 юли 2018 - 19:56

Като сложи новия топлообменник ше кара ;) тоя мотор ако така се чупеше, моята щеше преди 7/8 години още да е купчина чугун.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 юли 2018 - 19:58

Не е в това въпроса, идеята е че некадърници са занимават и после от това мотор не става в голяма част от случаите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 юли 2018 - 20:10

Глава на X20DTL, X20DTH????
На кой му пукна в празната глава да вади нещо, дето не се троши????
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юли 2018 - 20:47

 polo73, на 08 юли 2018 - 11:30, каза:

Привет колеги, моля за съвет.
Имам вектра б дизел с мотор X20DTH, наскоро ми смеси масло в антифриза. ходих на майстор каза, че е малък проблем и смени гарнитурата на масло охладителя под масленият филтър.До тук си казах, че се разминах леко, но след 100 км пак смеси.Отивам пак при същия майстор, лошо , махаме глава.Главата отива до Варна, ренген шлайф, напасване на клапани смяна на гумички и т.н.Взех си колата от майстора и имам около 30км изминати и хоп пак масло в антифриза.Някой може ли да ми каже от къде другаде може да смесва, че се чудя какво да правя все пак не взеха малко парички от сервиза.Моля за съвет, ако някой се е сблъсквал с такув проблем да пише.Благодаря предварително!



някъде в подобна тема бях писал за една фронтера. да не се повтарям на кратко ще кажа само че имаше шупла в блока. не се виждаше. когато наляхме вода в системата доло в канала започна да тече вода и така видягме къде е. ако бяхме сложили картера нямаше как да я видим. за щастие една резбичка с малко леппило и болтче стана работата
проверете така - махни картера и налей вода. ако искаш закачи вода от чешмата под налягане за някое съединение може да видиш къде тече за да смесва :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от FrIsKy_86: 11 юли 2018 - 20:49
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 юли 2018 - 20:51

Ама Фронтерата е била 2,3D. Там е друго.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 юли 2018 - 21:01

Е аз до колкото разбирам са надули топлообменника и са видели къде какво е. Също така нищо не се е разтропало, та най-вероятно ще кара. Поне аз това разбирам от предишните постове. Виж ако шунтират топлообменника и колегата е спортист, бързо ще я окоти.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 юли 2018 - 21:02
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg