Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра C16SE прекъсване

pete0709 снимка pete0709 07 септември 2006 - 17:53

Прегледах темите в форума но не срещнах някой с такъв проблем.
Астрата е C16SE(1.6 пълна инжекция) има газова уредба. Колата е на един мой приятел. От известно време започна да прекъсва когато е на бензин. Принципно пали лесно и на ниски обороти прекъсването почти не се усеща и няма колебание в оборотите но когато подадеш газ вдига малко забавено оборотите и работи като че ли на 3 цилиндъра в средните и високи обороти. На газ работи перфектно, така че изключвам да е нещо по запалването(свещи, кабели и т.н.). Не отчита грешка на ECU-то при самодиагностика нито пък е светвала лампа. Възможно ли е да е започнал да се запушва някой от инжекторите и от там да идва проблема, защото като откачах буксите на инжекторите един по един, както работи на 3-те имаше забележима промяна а на 4-тия като ли че беше по слабо колебанието(може и така да ми се струва).

Някой сблъсквал ли се с подобен проблем и от какво може да е породен?

Благодаря предварително!
Отговори

pete0709 снимка pete0709 08 септември 2006 - 15:30

Е някой не се ли е сблъсквал с подобен проблем.
Отговори

kleyn снимка kleyn 08 септември 2006 - 16:17

според мене са дюзите ако не е палена колата на бенз и после да е минавано на гас така се получава :) опитаите с добавка за прочистване на горивната система или на лазер
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 08 септември 2006 - 18:12

pete0709, на Sep 8 2006, 03:30 PM, каза:

Е някой не се ли е сблъсквал с подобен проблем.
 

Моята беше по същия начин като я купих и на бензин глъхнеше придърпваше на газ вурвеше много повече явно тъпите италянци са карали само на газ но започнах да си я карам всяка сутрин задължително 1 км. на бенз зимата повечко и машинката се отпуши сега на бензин работи с пълна сила ......Карай си я сутрин на бенз и няма да имаш проблеми веднага няма да се отпуши но след време гаранция....И добавка за прочистване на дюзите съм и сипвал няколко пъти
Отговори

pete0709 снимка pete0709 09 септември 2006 - 00:09

Тя газовата му уредба е слагана тук, колата не е внесена с нея. От както е сложена колата винаги се пали на бензин и след това веднага на газ, на бензин почти не се кара. Ама и аз като я оглеждах се насочих точно към инжекторите. Ще видим с някоя добавка дано се отпуши.
Благодаря ви за отговорите.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 09 септември 2006 - 08:34

pete0709, на Sep 9 2006, 12:09 AM, каза:

Тя газовата му уредба е слагана тук, колата не е внесена с нея. От както е сложена  колата винаги се пали на бензин и след това веднага на газ, на бензин почти не се кара. Ама и аз като я оглеждах се насочих точно към инжекторите. Ще видим с някоя добавка дано се отпуши.
Благодаря ви за отговорите.
 



Само с палене не стига колега карай си я на бензин сутрин по 1 км. и никога няма да имаш ядове
Отговори

pete0709 снимка pete0709 09 октомври 2006 - 19:41

Вчера се виждах с моя приятел, от 1 месец покарва колата на бензин със REDEX за почистване на инжекторите, каза че има малка промяна но аз като се качих промяна не долавам.
Някой свалял ли е инжекторите си за почистване, лесно ли се свалят, щото приятелят ми е намерил някакъв пич дето му е обещал да му ги изчисти на утразвук само да си си свали. Има ли нещо по специфично при свалянето и в каква последователност се прави, по какъв начин са закрепени инжекторите към колектора(резба, уплътение), щот ме заномава да му помагам за свалянето.
Благодаря предварително.
Отговори

StK снимка StK 10 октомври 2006 - 08:01

Чакай, преди да бутате инжекторите опитай просто да ресетнете ЕКУ-то, като махнете за малко (-) клемата на акумулатора и след това опитайте да запалите на бензин. Поне не си писал, че това сте опитали, а това задължително трябва да се пробва дали няма да доведе до подобрение в работата.
Отговори

pete0709 снимка pete0709 10 октомври 2006 - 16:00

StK, на Oct 10 2006, 08:01 AM, каза:

Чакай, преди да бутате инжекторите опитай просто да ресетнете ЕКУ-то, като махнете за малко (-) клемата на акумулатора и след това опитайте да запалите на бензин. Поне не си писал, че това сте опитали, а това задължително трябва да се пробва дали няма да доведе до подобрение в работата.
 


Пробвали сме и да ресетнем ECU-то с откачане на(-) клема, ама няма никаква промяна. Причината явно е в инжектора на 4-ти цилиндър, щото при откачане на буксата на инжектора при работещ двг почти няма промяна а при другите има забележима промяна.
Отговори

StK снимка StK 10 октомври 2006 - 21:32

pete0709, на Oct 10 2006, 04:00 PM, каза:

StK, на Oct 10 2006, 08:01 AM, каза:

Чакай, преди да бутате инжекторите опитай просто да ресетнете ЕКУ-то, като махнете за малко (-) клемата на акумулатора и след това опитайте да запалите на бензин. Поне не си писал, че това сте опитали, а това задължително трябва да се пробва дали няма да доведе до подобрение в работата.
 


Пробвали сме и да ресетнем ECU-то с откачане на(-) клема, ама няма никаква промяна. Причината явно е в инжектора на 4-ти цилиндър, щото при откачане на буксата на инжектора при работещ двг почти няма промяна а при другите има забележима промяна.
 


Ако е така, говорете с колегата ЕСПЕРО2000, той има магазин, може да отидете на място, ще смените инжектора, да пробвате дали ще има промяна. Другото е да пробвате с почистване с ултразвук на въпросния инжектор.
Отговори

pete0709 снимка pete0709 12 октомври 2006 - 18:18

Ново развитие, свалянето на проблемния инжектор се оказа елементарно (все пак благодаря на колегата Let's Fly за съветите) занесохме го на ултразвук след час го взехме светнал целия, слагаме го абсолютно същата работа пак не работи. Взех да се съмнявам да не би да няма сигнал(защото преди почистването го замервахме на верига и даде около 16 ома ,което е в нормите, затова го разменихме с този на 3-ти цилиндър, пак не заработи, а с този който сложихме на 4-ти нямя проблеми.
Та знае ли някой ориентировъчна цена за инжектор за C16SE, или място където със сигурност могат да го почистят.

Благодаря предварително!

П.П. То хубаво да говоря с колегата ESPERO 2000 ама ни е доста далеч, но ако се наложи може и до там да стигнем.
Отговори

pete0709 снимка pete0709 16 октомври 2006 - 20:30

Днес ми се обади, моят приятел.От вчера колата се е "отпушила" незнайно как и е тръгнала нормално на бензин, дали е помогнал REDEX-а или ултразвука не се знае, но инжектора е започнал да се отпушва или се е отпушил напълно.
Отговори

Гостborislav_* 17 август 2007 - 21:32

 pete0709, на Sep 7 2006, 06:53 PM, каза:

Прегледах темите в форума но не срещнах някой с такъв проблем.
Астрата е C16SE(1.6 пълна инжекция) има газова уредба. Колата е на един мой приятел. От известно време започна да прекъсва когато е на бензин. Принципно пали лесно и на ниски обороти прекъсването почти не се усеща и няма колебание в оборотите но когато подадеш газ вдига малко забавено оборотите и работи като че ли на 3 цилиндъра в средните и високи обороти. На газ работи перфектно, така че изключвам да е нещо по запалването(свещи, кабели и т.н.). Не отчита грешка на ECU-то при самодиагностика нито пък е светвала лампа. Възможно ли е да е започнал да се запушва някой от инжекторите и от там да идва проблема, защото като откачах буксите на инжекторите един по един, както работи на 3-те имаше забележима промяна а на 4-тия като ли че беше по слабо колебанието(може и така да ми се струва).

Някой сблъсквал ли се с подобен проблем и от какво може да е породен?

Благодаря предварително!

Прегледай цвещите.Може да сипеш добавка за почистване на инжекторите.Мисля че ще помогне.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg