Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G - Демферна шайба

alex83 снимка alex83 29 април 2009 - 07:46

Здравейте на всички, наскоро се сдобих с Astra G X17DTL. След като я закупих при обичайната смяна на филтри масла и ремъци се оказа, че въпросната демферна шайба върви към своя край. Човека който ми правеше колата ми спомена ,че е доста скъпичка, но и той не знаеше точно колко. Когато попитах в магазина ми обявиха цена от 400лв. и направо ми се зави свят и на всичкото отгоре ми казаха, че освен оригинална за този двигател друга няма да намеря. Обиколих всички магазини на Симеон и ми казваха все същото или ми вадят други шайби и започват да ме убеждават че тая е мойта. Въпроса ми е наистина ли няма такива шайби които да не са "оригинални" (400-500лв.) и варианта с рециклирането има ли смисъл. Благодаря на всички предварително.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 29 април 2009 - 10:51

Обмисли варианта втора употреба от автоморга.
Отговори

alex83 снимка alex83 29 април 2009 - 15:29

Принципно пообиколих и моргите, но успях да намеря само една за 200лв. и не ми се видя много по добра от моята, дори бих казал че и 100 лева бяха много за нея впредвит състоянието в което беше.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 29 април 2009 - 16:28

Варианта с рециклирането е 50/50, и да наистина, освен оригинална няма да намериш друга.Имах подобен проблем на голф тди и се реши с втора употреба от морга за 120лв., така че дори и по моргите вървят скъпо.
Отговори

don_ray снимка don_ray 29 април 2009 - 17:58

Аз бих ти препоръчал да си вземеш нова, оригинална, макар и толкова скъпа. Предимството пред втората употреба е, че няма да гадаеш кога пак ще се износи, имаш гаранция. Втората употреба може пак да се наложи смяна и с такава втора употреба и вече се доближаваш до цената на новата.
Отговори

kvalev снимка kvalev 29 април 2009 - 21:22

Подкрепям те с двете ръце .... <_<
Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 април 2009 - 22:15
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

alex83 снимка alex83 29 април 2009 - 21:43

Предлагаха ми и рециклиране в два варианта единия изливат нова гума на мястото на старата излиза ололо 150лв ,но познати ме предупредиха че понеже била двойна шайбата нямало да стане добре ако стане изобщо, а другия вариант се заварява или нещо подобно който ми се стори още по налудничев и в крайна сметка днес порачах една нова и се изръсих 420лв. с работата пък дано скоро не ми се налага да се занимавам пак с тая шайба. Само не знам приблизително колко км. изкарват тези шайби. Ако някой има представа поне да разбера на колко хил.млн.км. е колата.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 29 април 2009 - 22:15

Това е интересно да се знае, на голфа за който говоря по-нагоре беше точно на 300400км като го купих и вече беше заминала.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 29 април 2009 - 22:15
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

alex83 снимка alex83 29 април 2009 - 23:33

Сигурен ли си че е била оригиналната или е сменяна поне веднъж. Много километри ми се виждат да изкара тая шаиба. Ако изкарват по толкова супер (значи яко са ми врътнали километража барабар с мене. Мислех че ги връщат с 60-70хил.). По принцип има ли начин да се разбере реално на колко км. е една кола.
Отговори

Оги снимка Оги 29 април 2009 - 23:48

Не можеш да разбереш.
В общия, съвсем общия случай 10 годишна дизелова кола е поне на 300-400.000км
Разбира се има и частни случаи, но са редки.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 30 април 2009 - 09:37

 alex83, на 30 Apr 2009, 12:33 AM, каза:

Сигурен ли си че е била оригиналната или е сменяна поне веднъж. Много километри ми се виждат да изкара тая шаиба. Ако изкарват по толкова супер (значи яко са ми врътнали километража барабар с мене. Мислех че ги връщат с 60-70хил.). По принцип има ли начин да се разбере реално на колко км. е една кола.


Ами не съм сигурен дали е сменяна, но колата си беше на толкова реални км, между другото при Ситроен мисля се сменят на около 100 000 км превантивно, но при Опел не съм сигурен. А начина да се разбере на колко километра е да се отиде в сервиз на Опел и там ще ти кажат на колко километра ти е компютъра, т.е. ако е сменян по някое време няма да е реален пробега.
Отговори

Desso снимка Desso 30 април 2009 - 17:32

колега на моята вектра 2,0 дтх и смених шайбата преди 2 месеца някъде, нова си купих от симеон за 180 лева след малко пазарене, направих и леко сръвнение с оригинална такава за около 610 лева за моята кола и да ти кажа разлика нямаше във външния вид, за качество не знам...съветвам те да се поразходиш хубаво и вярвам, че все нещо ще излезе на прилична цена, а колкото до нова и втора ръка, няма смисъл за 100 лева по-малко да вземеш втора ръка...успех в търсенето
Отговори

alex83 снимка alex83 01 май 2009 - 13:23

Да по принцип за другите двигатели ми предлагаха най различни цени, но за този двигател никой не успя да намери. Дори хора които ме убеждаваха че я имат и то на сносна цена около 200лв. когато ми я покажат уви няма нищо общо с моята. Накрая се ядосах след цял ден обикаляне по магазините и си поръчах нова. Разбирасе веселбата не свършва до тук то като му тръгне на човек накриво и направо ти иде да се гръмнеш. От Опел ми казват че нямат наличност и доставката трае около 10-ина дена <_< (перфектно тъкмо за празниците ще съм без кола) сега пък не мога да намеря никъде да я имат в наличност, най накрая един приятел който всъщност ми прави колата я откри в един магазин който има една бройка и всичко завърши добре. Сега си карам Астричката и се радвам на новата си шайбичка.
Отговори

Desso снимка Desso 01 май 2009 - 21:18

Не е ти лесно, важното е че всичко е наред вече
Отговори

Гостpeshokn_* 02 май 2009 - 14:03

Добре де, тя темата е хубава, но никой не даде описание на тая шайба, за какво служи и тн. Ще ви бъда благодарен (и не само аз) ако обясните.
Отговори

alex83 снимка alex83 04 май 2009 - 13:58

Това е шайбата която стои на коляновия вал и върти ремъците на алтернатора хидравликата и климатика.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 04 май 2009 - 15:26

Доколкото знам е съставена от две части, едната свързана с коляновия вал, а другата задвижва ремъците, и тези две части са свързани с гума с определени качества. Шайбата служи за отстраняване на вибрациите и колебанията, които се появяват при работа н мотора, като идеята е те да не се предават на алтернатор, компресор климатик и др.
Отговори

alex83 снимка alex83 04 май 2009 - 20:00

Специално моята когато тръгна да издава багажа (не знам дали винаги е така) първо ми направи впечатление, че когато пусна климатика при вече загрял двигател светкаше лампата за алтернатора за момент и после постепенно с премигвания изгасваше и на тихи обороти се чуваше странно присвирване като от ремък. След няколко дена както си карах колата изведнъж премигна няколко пъти лампата за зареждане и спря, не ми направи голамо впечатление докато не спрях за малко и когато се качих и се опитах да запаля се оказа, че е има ток колкото да си запаля една цигара. На другия ден като свалих шайбата не беше тотална щета, но имаше един доста стабилен луфт в гумата на шайбата. Явно не е превъртала изцяло, но достатъчно че да не зарежда. Не знам защо обаче не светеше постоянно лампата на алтернатора при положение, че не зарежда.
Мнението беше редактирано от alex83: 04 май 2009 - 20:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg