Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Зафира с метан

Radi821 снимка Radi821 20 август 2019 - 12:43

Здравейте,знаете ли как да различа фабричен метан от метан монтиран в Италия например???
На път съм да купя Зафира 2007г.със метан но ми казаха да видя дали е фабричен, или само са го написали. Не съм запознат за това моля за коректна помощ.
Благодаря????
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 август 2019 - 14:14

По кода на мотора.На тези дето са излезли от завода с метан кода на мотора завършва на CNG или YNG, като например Z16YNG!
Отговори

sathv снимка sathv 20 август 2019 - 14:30

2007г. фабрична метанка за части ли ти трябва?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 август 2019 - 15:12

 sathv, на 20 август 2019 - 14:30, каза:

2007г. фабрична метанка за части ли ти трябва?


Добър въпрос за размисъл.....

За да не съм изцяло спам, ще допълня : Фабрични уредби се купуват само нови (автомобилите имам предвид).

И още Зафира Б има два вида "метанки". Едната е 94 коня , другата е 150 коня (с турбо)

Тази без турбо е Z16YNG
С турбо е Z16XNT или в следващата зафира става А16...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 август 2019 - 15:15
Отговори

benzy снимка benzy 20 август 2019 - 17:01

 sathv, на 20 август 2019 - 14:30, каза:

2007г. фабрична метанка за части ли ти трябва?

Почти същото може да се каже и за дизел :icon_wink2:
Приятел 2 години караше от А поколението фабрична метанка, след като я скъса от каране я продаде и то не за части. Все пак мотора е усилен с различни клапани е има и разни други промени, 1.6 атмосферката е леко дефорсиран и си има ресурс. Тромавичко ще е, но икономично, то не може и това еди къде си и другото в рая. Ако се връзва на добри пари и е в прилично състояние що не - всичко се прави на тоя свят, поне ще си е избил парите от горивото като имаме предвид колко е цената на метана и на дизел/бензин.
Мнението беше редактирано от benzy: 20 август 2019 - 17:03
Отговори

sathv снимка sathv 20 август 2019 - 17:38

 benzy, на 20 август 2019 - 17:01, каза:

. Ако се връзва на добри пари и е в прилично състояние що не - всичко се прави на тоя свят, поне ще си е избил парите от горивото като имаме предвид колко е цената на метана и на дизел/бензин.

Дано да си прав, ама практиката показва друго. Чудя се как някои хора насила искат да си създадат проблеми. И тема от няколко дни на къде по нов автомобил.
https://www.opelclub...howtopic=135829
Иначе дизела е друга тема. Там ресурса е доста по-голям.
Отговори

benzy снимка benzy 20 август 2019 - 19:11

Кола на старо винаги е на късмет. Все пак във форума влизат основно хора да търсят решения на проблем, не да се похвалят колко са им супер колите. Вероятно на 1 калпава има 10 или 100, собствениците на които са относително доволни. Чист бензин да вземе и сам да сложи метан пак може да почнат проблеми - теми за хора дето са им побелели косите от CNG и LPG също бол. Дизел да вземе пак могат да почнат проблеми, болежките ги знаем. Само на бензин да кара... тва си е 12 годишна кола бог знае как са се грижили за нея пак нещо ще изгърми.
Като се е меракландисал за фабричен метан мисля, че е по-добре така отколкото афтърмаркет. Само че трябва да купува евтино и да знае, че ще прави :icon_wink2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 август 2019 - 19:28

 Д-и-м-о-в, на 20 август 2019 - 15:12, каза:


Тази без турбо е Z16YNG
С турбо е Z16XNT или в следващата зафира става А16...

Z16XNT започват от 2009г., човека пита за кола 2007г.!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 август 2019 - 19:31

Бензак, като купи евтино и почне да прави основен ремонт, не е ли = скъпо ?

Нито единия вариант не е евтин. Мой приятел на метан, знаеш правихме му ремонт на мотора(и хубаво че ние го правихме, иначе щеше да я купи още един път ако я бяха правили в сервиз. Ама точно още един път цената щеше да излезе. Така му спестихме 1/3 от цената на колата...

Общо взето да ти кажа ако сложим на кантар(както е казал колегата по-горе), ще се окаже че дизела по скоро да се развали нещо по периферията, отколкото да си за основен ремонт на двигател. Прав е за ресурса, ако говорим за коли в тия години, особено ако става дума за 1.9

Другия вариант е както каза да купува бензин и да слага уредба, но както знаем има мотори, на които после са махали уредбите, защото не се спогаждат. А 1.6-ците на тия коли са точно такива (АстраХ, Зафира Б)

Остава вариант за 1.8 и там да слага каквото иска... май само той остана да не е много капризен. За метан не знам, но за газ(LPG) може да и да се изстиска нещо от него.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 август 2019 - 19:33
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 август 2019 - 19:36

 ivan_pop, на 20 август 2019 - 19:28, каза:

Z16XNT започват от 2009г., човека пита за кола 2007г.!



Съгласен съм със забележката, аз виждам спрямо годината че пита за Зафира Б, затова бях длъжен да спомена модификациите, поне ако не друго, да ги знае.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 август 2019 - 19:37
Отговори

benzy снимка benzy 20 август 2019 - 20:20

 Д-и-м-о-в, на 20 август 2019 - 19:31, каза:

Бензак, като купи евтино и почне да прави основен ремонт, не е ли = скъпо ?

Проблемът е, че да купуваш скъпо не дава никаква гаранция за качество при тия дърти бънгии.
И накрая става така, че купуваш скъпо и пак правиш и скъпото става безумно скъпо без да е особено добро!
(казано от тъжния личен опит :wall: )
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 август 2019 - 20:33

Едно е ясно, човекът иска на газ. Следователно според мен ще излезе най-евтин вариант да вземе направо 1.8 с газова (къде е монтирана няма да е от значение в случая) и да кара до където издаяни...и толкова.

Разбира се, отива както съм казвал с манометъра и иска да се премери налягането в цилиндрите преди да купува.
Това може да му бъде индикатор все пак.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 август 2019 - 20:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg