Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Г 1,7 ДТИ Исузу

dj009bg снимка dj009bg 08 септември 2020 - 11:01

Здравейте! Имам нужда от помощ! Астрата, при извънградско каране, с над 110 км, започва леко да пребоксува и светва чека, който стои така около 10 минути. Автомобилът продължава да се движи дори и при 150 км. При проверка от трима специалисти - няма запазена или отчетена грешка! Егр - почистен, но доколко, един господ знае. Преди година сменен датчик колянов вал, клапан на ГНП, филтри - чисто нови, гориво от Лукойл - скъпата нафта.
Отговори

dj009bg снимка dj009bg 09 септември 2020 - 09:56

Прочетох доста от вашите мнения от форума, и чрез крачната диагностика - спирачка и газ, ми отчете P0335. Отново влизам във филма - Смяна на датчик колянов вал! Аман!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 09 септември 2020 - 20:28

То хубаво четеш, ама при тези майстори повече не ходи. Не може на диагностика с педалите да ти излиза грешка, а с диагностика да не излиза. Сменяй датчика, на този мотор са си консуматив.
Отговори

dj009bg снимка dj009bg 10 септември 2020 - 15:47

Майсторите са добри! Варна, София и Горна Оряховица!
На три различни майстора - няма отчетена грешка. Най - вероятно, бъг в софтуера!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 септември 2020 - 15:50

Да бе, бъг в софтуера. Тоя софтуер да не е писан от ученици първи курс в ТУЕС.
Намери някой, който знае какво прави. Това дотук е нищо, а проблем има, щом изписва 0335 на дисплея.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 септември 2020 - 15:52
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 10 септември 2020 - 20:58

 tisho.74, на 10 септември 2020 - 15:50, каза:

Да бе, бъг в софтуера. Тоя софтуер да не е писан от ученици първи курс в ТУЕС.
Намери някой, който знае какво прави. Това дотук е нищо, а проблем има, щом изписва 0335 на дисплея.

Незнам за бъг в софтуера, но скоро на една кола излизаше грешка Р0000 и толкова. Оказа се скапан комп, софтуера също бърникан и не отчита коректно грешките. Сменихме софтуера и излезе грешка в компа. Отчита проблем с дебитомера, сменихме три и пак имаше грешка. Сменихме и компа и проблема се оправи. Но да излиза грешка при педалите, а да не се чете с диагностика да ме извиняват "добрите" майстори от Варна, София и Горна Оряховица!!!
Отговори

dj009bg снимка dj009bg 14 септември 2020 - 11:43

Датчика е сменен и Астрата се държи засега чудесно! Изключих акумулатора за 5 минути и при крачна диагностика, не ми показва грешка. Благодаря на форума!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 септември 2020 - 15:13

Като изключиш тока на компа и изтрива грешките. Покарай малко и ако пак няма си супер!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg