Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Призовка от КАТ

Тази тема е заключена « Prev

baba_mi снимка baba_mi 29 юли 2009 - 09:42

Искам да питам следното. Получих честитка от кат за нарушение през Март месец. Просто беше пуснато ж пощата без някой да се подписва.

Въпрос номер 1 - щом никой не е се е подписал значи не се знае дали съм го получил или не и мога да го изхвърля без да ходя. Някой пробжал ли е това и какъв е резултата

Въпрос номер 2 - няма ли срок на давност това нещо. От Март е изтекла много вода. Едва ли някой би помнил какво е станало.

Поздрави
Кирил
Отговори

kirenski снимка kirenski 29 юли 2009 - 09:48

То си пише за какво са те викнали
предполагам за видео контрол

Ако не отидеш
след около седмица около две идват двам ушеви и ти я дават срещу подпис
дали на теб или на някой член от семейството
няма значение
ако пак не отидеш глоба от 100 лева
и след това пак тези двамата идват и те така
срока на давност е от 5 години
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 29 юли 2009 - 10:16

Малко офф-топик:

1. Доколкото знам, всички актове на основание видеозапис са незаконни, и падат в съда. Бившия министър си го призна. Който се "хване" и си плати - кяр за държавата.
2. Какво става, ако колата е фирмена? Някъде четох, че трябвало по пътен лист от деня на нарушението да се гледа, кой е бил водча. Попълването на пътен лист обаче не е задължително. Измислили ли са от КАТ начин ако представител на фирмата НЕ ОТИДЕ на призовката?
Отговори

kirenski снимка kirenski 29 юли 2009 - 10:18

ако колата е фирмена се съставя акт на
управителя на фирмата :yahoo:

Видео контрола вече е законен
Отговори

Васето снимка Васето 29 юли 2009 - 11:40

 bat_jorko, на 29 Jul 2009, 11:16 AM, каза:

Малко офф-топик:

1. Доколкото знам, всички актове на основание видеозапис са незаконни, и падат в съда. Бившия министър си го призна. Който се "хване" и си плати - кяр за държавата.
2. Какво става, ако колата е фирмена? Някъде четох, че трябвало по пътен лист от деня на нарушението да се гледа, кой е бил водча. Попълването на пътен лист обаче не е задължително. Измислили ли са от КАТ начин ако представител на фирмата НЕ ОТИДЕ на призовката?



сега да обясня от опит: викат те в кат за да ти съставят акт,на призовката пише какво да носиш със себе си.аз неги носех книжката и талона (да несъм луд) след скандали и пререкания,които ще ви спестя, ми извадиха копие на книжката и ми съставиха акт.акт се обжалва в едноседмичен срок.ако мислиш да го обжалваш е добре да напишеш нещо в самия акт(имаш право на възражения)след този период излиза наказателно постановление което се обжалва в едномесечен срок.аз го обжалвах(с адвокат)имаше 10-тина основателни причини да бъда оневинен. съдията несе съобрази с нито едно.цитирам колегата защото моя случай е именно с доказателство от камера.след около месец ми донесаха решението на крака(живея във вилна зона) срещу подпис.питах ги :
-сега ли да ви давам книжката?
те
неее ние само носим тая бележка,ще получиш друга от кат за книжката
аз
ок,чао.
и вече 3 месеца никой неме е търсил.
разходи по делото 100лв
акт на стойност 350лв и 8м.лишаване от право на управление.
целия процес е мн.неприятен,така че се опитвайте да не нарушавате грубо закона.
или поне гледайте да неви хванат. :yahoo:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 юли 2009 - 13:34

bat_jorko каза:

Малко офф-топик:

2. Какво става, ако колата е фирмена? Някъде четох, че трябвало по пътен лист от деня на нарушението да се гледа, кой е бил водча. Попълването на пътен лист обаче не е задължително. Измислили ли са от КАТ начин ако представител на фирмата НЕ ОТИДЕ на призовката?

Както Kirenski каза, ако не бъде посочен кой е бил водачът на автомобила, направил съответното нарушение - акт се съставя на управителя на фирмата !
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 29 юли 2009 - 18:35

Значи от тожа разбирам че няма смисъл да се бяга май-много да ги разкарам да дойдат пак. А те дали ще дойдат е друг въпрос.

В неделният труд четох че вече от видео контрол ако признаеш жината и е до 50 лв. ти пишат само фиш.

Знаете ли нещо?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 29 юли 2009 - 18:52

абе и на мене ми треперат лешниците , че на една камера между бургас и черноморец първия път минах със 90-100 при 60 в червено кръгче ....
дано ми се размине , че неприятна работа с тия висения по кат ....
Отговори

dulo снимка dulo 29 юли 2009 - 19:09

 Васето, на 29 Jul 2009, 12:40 PM, каза:

и вече 3 месеца никой неме е търсил.
разходи по делото 100лв
акт на стойност 350лв и 8м.лишаване от право на управление.
целия процес е мн.неприятен,така че се опитвайте да не нарушавате грубо закона.
или поне гледайте да неви хванат. :yahoo:


И аз не бих искал да съм в съда и признавам, че би било неприятно, но какво излиза, лишаване от правоуправление 8 м. досега минали 3, остават 5 м. Колега, били ни казал след 5 месеца колко реално си стоял без книжка? Е, да, ако те спрат за изгорял габарит, ще ти вземат книжката веднага, все пак си в ПЦтата им, но последното не е сигурно с бюджета, който имат.

BTW, защо да е толкова неприятно? ОК, превишил си скоростта, снимали са те, ама защо неприятно в съда и унижение? Сам казваш имаше 10 повода в твоя полза..
Отговори

dulo снимка dulo 29 юли 2009 - 19:14

 Angelinoff, на 29 Jul 2009, 07:52 PM, каза:

абе и на мене ми треперат лешниците , че на една камера между бургас и черноморец първия път минах със 90-100 при 60 в червено кръгче ....
дано ми се размине , че неприятна работа с тия висения по кат ....


Бургас ги признавам, прибирам се от морето преди седмица и на влизане от юг авторадар (в смисъл само за водачите) над пътя... тъкмо бях изпреварил камион, ограничение 70, на мен показа 72, а на камиона след мен 68. Честно казано имаше психологическо въздействие...ядосах се, че съм с 2 отгоре...ана тези с 50-60-70, не им действа, някои сигурно минават от там със 130 само за да се накефят.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 29 юли 2009 - 19:15

 siegfrid, на 29 Jul 2009, 02:34 PM, каза:

Както Kirenski каза, ако не бъде посочен кой е бил водачът на автомобила, направил съответното нарушение - акт се съставя на управителя на фирмата !

Я да поразсъждаваме малко...докато работех в ДиЕйчЕл....карах фирмен автомобил....и естествено щото съм цепеняк една сутрин се получиха в офиса десетина призовки...мойта кола и тя там...и сега какво....вадат се пътните листа...и се вижда кой е карал...аз бях....в 9.28 са ме снимали....и какво става оттук нататък....аз съм ЕТ подизпълнител...минал съм с 30 км над позволеното....как да се спася...при положение че нямам точки....??? хващам счетоводителя и казвам , че той е карал,ако се навие, карал съм пострадал човек към бърза помощ, стана ми лошо и бързах към болницата....има и още варианти...и всички работят...камерата ме е снимала в гръб и не се вижда кой кара....може и аз да съм си наел подизпълнител...но тогава се носи договора в КАТ...тия не са балами...оти можеш да дадеш на някой лапишняр с 39 точки 50 кинта, да му платиш акта и да си спасиш книжката...зависи какво е нарушението....аз специално минах с 50 кинта в стая 10 или 12 беше не помня...чрез приятел...и той ми каза къде са ме снимали....никакъв шанс да напишат акт на управителя...поздрави....и карайте разумно с пълната газ.... <_< :yahoo:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 29 юли 2009 - 19:17

Лишаването от правоуправление и свързаните с това парични санкции са в сила от момента на отнемане на СУМПС.
Така, че когато ти земат докимента - тогава почват да течат 8-те месеца ... не се заблуждавайте че ще се мине между капките.
Друг вариант е да отидеш да кажеш , че са ти я гепили, да почне да ти тече наказанието и да си джиткаш . Ама улепат ли те че си с "откраднатата" книжка докато си лишен, ще видиш книжка на 32 Юли 2010 година.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 29 юли 2009 - 19:25

 Angelinoff, на 29 Jul 2009, 08:17 PM, каза:

Лишаването от правоуправление и свързаните с това парични санкции са в сила от момента на отнемане на СУМПС.
Така, че когато ти земат докимента - тогава почват да течат 8-те месеца ... не се заблуждавайте че ще се мине между капките.
Друг вариант е да отидеш да кажеш , че са ти я гепили, да почне да ти тече наказанието и да си джиткаш . Ама улепат ли те че си с "откраднатата" книжка докато си лишен, ще видиш книжка на 32 Юли 2010 година.

да бе Ангелинка...кога са ти я гепили...до 24-часа трябва да обявиш че е гепена...кога го обявяваш ...??? като си видиш призовката...??? :yahoo: :yahoo: <_<
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 29 юли 2009 - 19:26

Не бе ти си си видел призовката , обаче в трамвая са те джобнали точно следобеда :yahoo:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 29 юли 2009 - 19:37

 Angelinoff, на 29 Jul 2009, 08:26 PM, каза:

Не бе ти си си видел призовката , обаче в трамвая са те джобнали точно следобеда <_<

Не става ...вервай ми....пробвано е...тия не са балъци... :yahoo:
Отговори

Васето снимка Васето 30 юли 2009 - 20:57

 Angelinoff, на 29 Jul 2009, 08:17 PM, каза:

Лишаването от правоуправление и свързаните с това парични санкции са в сила от момента на отнемане на СУМПС.
Така, че когато ти земат докимента - тогава почват да течат 8-те месеца ... не се заблуждавайте че ще се мине между капките.
Друг вариант е да отидеш да кажеш , че са ти я гепили, да почне да ти тече наказанието и да си джиткаш . Ама улепат ли те че си с "откраднатата" книжка докато си лишен, ще видиш книжка на 32 Юли 2010 година.



колегата е е 100% прав в първата част като я върна започват да текът 8-те месеца.
втората част за малките градове може би става.мен като ме спрът ме проверяват по ЕГН и ми излиза абсолютно всичко така че няма мърдане. за сега се разкарвам с една жалба за обжалване на наказателно постановление с която обяснявам липсата на талончето ама и това шее до време.то решението е излязло де ама те няма как да знаят :yahoo:
Отговори

Васето снимка Васето 30 юли 2009 - 21:11

карал съм пострадал човек към бърза помощ, стана ми лошо и бързах към болницата....има и още варианти...и всички работят...камерата ме е снимала в гръб и не се вижда кой кара....може и аз да съм си наел подизпълнител...но тогава се носи договора в КАТ...тия не са балами...оти можеш да дадеш на някой лапишняр с 39 точки 50 кинта, да му платиш акта и да си спасиш книжката
[/quote]


е повярвай ми и Бойко Борисов да си возил ако колата ти нее със специален режим на движение няма прошка. полицаите са длъжни дори на депутатите да им записват номерата за превишена скорост и след това се правят сверки. същото е и с линейките.инъче те самите куки ми казаха
-абе виж ко ся несе запъвай дай да го пишем на майка ти или на жена ти
аз
-ами то на майка ми бива,ама тя няма книжка.....
те
-абеее нас ни интерисува някой да поеме вината а кой щее разследване няма да правим
и нали съм сигурен в адвоката.... отнесох плувката.
сега карам с колан пуснати светлини спазвам почти всички правила и не вдигам сенника че на снимката така добре се виждам като за корица на списание :yahoo:
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 31 юли 2009 - 07:14

Като гледам извода както обикновенно е да не се хитрува на дребно. Май е по-добре човек да се яви и да си отнесе някой фиш, от колкото да се оправдава като ученичка.

Но все пак си мисля че ако никой не се е подписал на призовката не могат и пукнат лев да ти вземат ако не се явиш.


поздрави и колкото по далеч от КАТ толкова по-добре
Отговори

Andi07 снимка Andi07 31 юли 2009 - 07:58

Доказано е,че при скорост от 320 км камерите не могат да заснемат нищо колеги. т.е. снимката излиза празна.Така,че карайтеееее :mhihi: :yahoo: <_< :yahoo: :mhihi:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 12 август 2009 - 15:26

За това говорех: http://dnes.dir.bg/2...ews4911816.html
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg