Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Зафира C Tourer-1,4 140к.с

paco_pld снимка paco_pld 22 януари 2021 - 19:54

Така е този новия двигател е по хубав но още е много скъп в Германия, а тук в България има едни двигатели който са на 300-400 хил. км Италиянки и едни цифри са им сложили, че ум да ти зайде.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 22 януари 2021 - 20:01

 Д-и-м-о-в, на 22 януари 2021 - 16:25, каза:

Да, означава, че не е като предния.
И не само това. Този е по-тих от стария 2.0, по-икономичен. Изобщо, всичко е в полза на 2.0 във вариант 170, тоест B20DTH.


По параметри в autodata не е по икономичен еднакви са и параметри и бързина разликата е че единия е 350Hm а другия е 400Hm само това ги различава.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 януари 2021 - 10:11

Честито! Нищо му няма на GM маслото 5W-30, само да е оригинално. Зануляването е както benzy ти каза, от лоста на мигачите отиваш до менюто и го зануляваш. Можеш да си изтеглиш ръководство за потребителя на български от Opel.bg доста неща ще научиш за новата придобивка оттам :icon_wink2:
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 23 януари 2021 - 11:56

 Rosen Popov, на 23 януари 2021 - 10:11, каза:

Честито! Нищо му няма на GM маслото 5W-30, само да е оригинално. Зануляването е както benzy ти каза, от лоста на мигачите отиваш до менюто и го зануляваш. Можеш да си изтеглиш ръководство за потребителя на български от Opel.bg доста неща ще научиш за новата придобивка оттам :icon_wink2:


Ок благодаря колега ще го видя това ръководство, и аз си мисля да сложа сега на GM маслото пък нищо не ми пречи да го сменя по рано ако не и влияе добре.
Отговори

Dowper снимка Dowper 25 януари 2021 - 08:21

 benzy, на 22 януари 2021 - 14:14, каза:

На теория, да.
На практика са още доста нови, и май никой не знае със сигурност. Но имаше постове, че от фирмените сервизи казват, че всичко вече е ОК...



 Д-и-м-о-в, на 22 януари 2021 - 16:25, каза:

Да, означава, че не е като предния.
И не само това. Този е по-тих от стария 2.0, по-икономичен. Изобщо, всичко е в полза на 2.0 във вариант 170, тоест B20DTH.


Зачетох се из английските форуми и се оказва, че проблема все пак си го има.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 25 януари 2021 - 17:45

 Д-и-м-о-в, на 22 януари 2021 - 11:22, каза:

Ако беше да помислиш още малко и да бъде 2.0 170, щеше да си още по-доволен от "другия бряг".

Автоматът има филтър и маслото е хубаво да се сменя по класическия начин. Машинното не е много препоръчително.

Не знаеш какво и що е правено по автомобила. Затова за да си спокоен, няма как да минеш без проверка на лагерите и подмяната на масленото уплътнение. Относно маслото, лично аз съм доволен от Бардал. Мой приятел слага вече 3-ти път X-tec версия 5/40, като втория път го беше забавил до 15 хиляди - никакъв проблем. За мен смяна на повече от 10 градско и 12-13к извънградско, си е чиста проба подигравка с двигателите. Тия булшити long-life , да им вярва който иска, не и аз.

Масло GM, нещо не бих си играл много с него.


Димов може ли да ми кажеш защо е по хубаво да се сменя от пропката а не машинно маслото на скоростите, защото си мисля че ако е от пропката само остава в кутията от старото малко и пак се променя вискозитета.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 26 януари 2021 - 12:29

 benzy, на 22 януари 2021 - 11:05, каза:

GM масло съм слагал веднъж, може и да е добро, но не повторих. От това което съм чел Дексос 2 покрива ACEA C3 спецификцита, значи кое да е масло с този стандарт и ILSAC GF-5 трябва да е поне толкова добро. За първа смяна при теб вероятно ще е хубаво да направиш и промивка, после ще знаеш какво е слагано и кога се сменя. За скоростите съм привърженик на точене от пробката с промиване поне първия път отново. Шефа със същия Айсин, но на Пежо пусна и ъпдейт на софтуера след смяната и каза, че имало осезаема разлика. Доколкото знам има и филтър да. За уплътнението на помпата на 80 до 100 хил км след смяната трябва да му се замислиш пак, та зависи на колко км ще сменяш масла - водят ги лонг-лайф ама лично мнение и 15 хил е много. Бих сменял на 12 макс. За зануляването поне на инсигниите и астрите от този период имам спомен, че се правеше от менюто на инфодисплея и бутоните на волана, разгледай клипчета из тубата, може би ще намериш отговор.

Честито! Безаварийно да си я караш и много да те радва.


Бензи да те питам и теб за скоростната кутия защо е по хубаво да се сменя от пропката а не с машина и също този Айсън робот ли е или обикновен автомат и как се прави промивка на кутията и защо ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 януари 2021 - 12:56

Първо, може да се направи и вкъщи. Второ, този тип обновяване, е хубаво да се направи поне два пъти.
Трето, машините(някои) , зависи, ползват разни препарати за уж "прочистване" на кутията. Но никога не се знае на какво ще попаднеш и това "прочистване", да ти прочисти и разни гуменетки, уплътнения вътре из тялото на кутията. Това е сложен механизъм, пълен с клапанчета и какво ли не. Затова, не е хубаво много да се правят експерименти с него

Затова , да ти е мирна главата, сменя се филтър, доливаш и спазваш процедурата за загряване и оттичане на излишното количество. След 2-3 хиляди км пак, и си готов. Бързо, лесно , вкусно. И можеш и сам. И си сигурен че е направено.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 януари 2021 - 13:07
Отговори

benzy снимка benzy 26 януари 2021 - 13:01

Айсъна си е обикновен автомат с хидротрансформатор и всъщност от това, което съм чел е прилично надежден, но не обича да го прегряват. Пак от това, което съм чел изтича повече, отколкото при машинна смяна, където също пълниш и празниш няколко пъти. А промивката е да се свалят всякакви наслагвания и да се прочисти.
Не помня кой от колегите с опит беше писал тук, че ако автомата е още здрав и работи добре е по-добре смяна с пълно източване, ако дава признаци, че е пътник по-добре машинно, не знам какви са му причините.
Мнението беше редактирано от benzy: 27 януари 2021 - 17:48
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 27 януари 2021 - 22:18

Демек ме съветвате да го източим през пропката и след 3-4 хиляди пак да го източа и това се смята за промивка така ли и за пълно източване на и пълна профилактика така ли?
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 04 февруари 2021 - 09:33

Здравейте отново колеги може ли да ми препоръчате читав сервиз за автоматични скоростни кутии в Пловдив за обслужване на кутията и да ме ориентирате за цена на тази услуга колко горе долу ще ми струва и колко литра масло събира тази кутия( Aisin40) благодаря предварително.
Отговори

benzy снимка benzy 04 февруари 2021 - 13:12

Тамън днес шефа сменя маслото и си го е сменил съвсем сам в сервиза на познат, каза че му писнало да набива пари на сервизи и е елементарно.

условието е, че неговия Айсин е на Пежо 508 и въпросът е как е направено охлаждането на кутията.
2 думи разменихме, каза, отвиваш голяма и малка пробка, изтича около 3 литра масло. После до охладителя има болтче, като пробка и от там изтича всичко. Палиш колата за няколко секунди и от този болт, под налягане излиза останалото в хидротрансформатора и тръбите. Доливаш и палиш около 1.5 литра, няколко пъти, докато потече чисто масло. Завиваш, наливаш новото масло прекарваш селектора по различните позиции да напълни навсякъде, доливаш и си готов, за около половин час работа. Общо 7 литра масло с промивките са му отишли.
Ако няма пробка до охладителя се отвивал той доколкото разбрахи с щуцер се наливало. Руснаците имали доста клипчета как се обслужва Айсин на различни модели. Той обича да знае какво му се прави по колите и хич не обича големите сервизи.
Мнението беше редактирано от benzy: 04 февруари 2021 - 13:55
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 07 февруари 2021 - 15:14

 benzy, на 04 февруари 2021 - 13:12, каза:

Тамън днес шефа сменя маслото и си го е сменил съвсем сам в сервиза на познат, каза че му писнало да набива пари на сервизи и е елементарно.

условието е, че неговия Айсин е на Пежо 508 и въпросът е как е направено охлаждането на кутията.
2 думи разменихме, каза, отвиваш голяма и малка пробка, изтича около 3 литра масло. После до охладителя има болтче, като пробка и от там изтича всичко. Палиш колата за няколко секунди и от този болт, под налягане излиза останалото в хидротрансформатора и тръбите. Доливаш и палиш около 1.5 литра, няколко пъти, докато потече чисто масло. Завиваш, наливаш новото масло прекарваш селектора по различните позиции да напълни навсякъде, доливаш и си готов, за около половин час работа. Общо 7 литра масло с промивките са му отишли.
Ако няма пробка до охладителя се отвивал той доколкото разбрахи с щуцер се наливало. Руснаците имали доста клипчета как се обслужва Айсин на различни модели. Той обича да знае какво му се прави по колите и хич не обича големите сервизи.


Ок а не е ли по добре пълната смяна с машина и промивка, и колко литра масло събира за цялостно източване тази кутия знаеш ли?
Отговори

benzy снимка benzy 07 февруари 2021 - 16:15

 paco_pld, на 07 февруари 2021 - 15:14, каза:

Ок а не е ли по добре пълната смяна с машина и промивка, и колко литра масло събира за цялостно източване тази кутия знаеш ли?

Ами май не, ако правилно съм разбрал с машината не можеш да източиш цялото, така както го изхвърля през пробките и някаква част остава. 3-4 литра, май малко под 4, но не знам точно. Вече се появиха сервизи за автомати, направи посещение на няколко и ако двама ти кажат едно и също - направи го така :)

А забравих и дно важно условие, температурата на маслото трябва да е 75 градуса...
Мнението беше редактирано от benzy: 09 февруари 2021 - 11:27
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 21 февруари 2021 - 18:09

Здравейте колеги да ви попитам от къде да намеря тази кора на двигателя? Колата е Зафира Ц 2013г.
Отговори

benzy снимка benzy 21 февруари 2021 - 18:28

Вече си горд собственик? Честито! Безаварийно и да те радва.
Коя кора, под картера, изолационната на капака или недай боже на капака на клапаните?

Пробвай първо по автоморгите или обявите на ударени/бракувани
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 24 февруари 2021 - 09:54

 benzy, на 21 февруари 2021 - 18:28, каза:

Вече си горд собственик? Честито! Безаварийно и да те радва.
Коя кора, под картера, изолационната на капака или недай боже на капака на клапаните?

Пробвай първо по автоморгите или обявите на ударени/бракувани


Тази кора където е на капака на двигателя да шумоизолация ми е скъсана изядена от мишки и търся от къде да си купя но не знам къде. И да благодаря вече е при мен и е уникална , не знам как се качват снимки тук иначе ще ви я покажа.
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2021 - 10:27

Пробвай по моргите, такива части по магазините ще са рядкост и цифромания.

А за снимки, първо трябва да качиш снимките в някой сайт за споделяне на снимки и от там да ги плеснеш тук
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 24 февруари 2021 - 20:33

https://imageshack.com/my/images
Ето тук малко снимки от новата придобивка :)
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2021 - 23:12

Цъ, пробвай пак :)
Предполагам, че трябва да качваш линка на самата снимка, не на албума - сега ми отваря сайта и ми предлага да направя регистрация и аз.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg