Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Опел корса 1,4 бензин 2008г Централно заключване

ktamen снимка ktamen 26 декември 2020 - 22:50

Здравейте и Весели празници на всички.
От няколко дни централното не работи нормално, не щрака така отчетливо както преди и невинаги вратите се отключват и заключват. Идея си нямам откъде да започна да търся проблема, даже не знам дали е електрическо или с вакуум. Ако е с вакуум и пропуска отнякъде ми се струва, че трябва да се държи точно по този начин, ама сега като поразпитах Гугъл май корсите са електрически. Колата няма аларма, с ключа може да се отключи само шофьорската врата. Пасажерската се отключва с дръжката за отваряне, но после не може да се заключи.
Някакви идеи откъде да започна да ровя?
Отговори

distefano59 снимка distefano59 26 декември 2020 - 22:55

Като за начало провери си акумулатора на напрежение и състоянието на полюсните клеми - окиси, недобре затегнати и т.н.
Отговори

ktamen снимка ktamen 26 декември 2020 - 23:02

Не се сетих да го меря, но колата пали много лесно. Ако имаше проблем с акумулатора, стартера нямаше ли откаже пръв? Така или иначе утре ще го проверя. Забравих да напиша, че колата е на майка ми и тя не я кара много често - примерно се пали 10 пъти на месец, веднъж да иде до Ямбол да получи пенсиите и после до селския магазин.
Отговори

ktamen снимка ktamen 26 декември 2020 - 23:29

В предното мнение излъгах, че се кара 100км на месец - кара се по 50км. Писах, че ще проверя утре, ама колата е близо, има улична лампа, имам и хубаво фенерче, така че отидох преди 15 минути. Напрежението се оказа 11,6В. Сложих зарядното, като измерих пак - 12,4. Затворих колата и централното щрака несравнимо по-добре. Само като си помисля, че бях готов да отварям вратите и да ровя да търся несъществуващи вакуум помпички и ми призлява.
А решението се оказа толкова очевидно и елементарно.
Благодаря ти много :drinks:
Отговори

ktamen снимка ktamen 05 януари 2023 - 15:40

Здравейте и Честита Нова Година На Всички.
Преди 2 години проблемът ми се реши само със зареждане на акумулатора, ама оттогава май са се изпонакъсали жиците до вратите и централното работи само ако му е кеф. Във вратата влиза внушителен сноп от около 20 жици. Някой знае ли кои цветове са за заключването?
Изобщо някъде мога ли да намеря електрическа схема на тази кола, опитвах се да разпитвам Гъгул, ама явно информацията е дълбоко засекретена и извънредно разнообразна. От Фабриката май всеки месец са слагали различно опроводяване. Имах проблем с вентилатора в купето, някакси успях да стигна до него, забучих му две жици с идеята да ги включвам в запалката, докато разбера какъв е проблема. Ама се оказа че и в запалката няма ток. В крайна сметка стигнах до едно реле в таблото, отскубнах го и забучих един дебел бакърен тел на негово място, който вероятно ще остане за постоянно, щото не виждам как без никаква схема ще мога да разгадая защо релето не пуска ток към запалката и вентилатора. Колата вероятно е 2007г, а талонът е грешен, защото колите 2008г са с друго елтабло.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 януари 2023 - 19:07

За да се дава ток на запалка от реле, значи имаме старт чрез бутон? Така ли е ?
Запалката без контакт не работи, поне на повечето автомобили е така. А такива "бакърени тельове" са си направо излагация. Проблем така не се решава.
Обърни се към добър електротехник и вижте и мерете, за да се види какво става.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 януари 2023 - 19:10
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 януари 2023 - 19:10

Пак сме на едно мнение дЪ ге! :)
Мнението беше редактирано от IvailoM: 05 януари 2023 - 19:10
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 януари 2023 - 23:07

 IvailoM, на 05 януари 2023 - 19:10, каза:

Пак сме на едно мнение дЪ ге! :)

Нали ти казах, че не е за първи път. Ама признай си, че това за "барърения тел" те накефи.
Нещо като "тарикат със смешни кабелчета за 20 лева" - само да отбележа, че вече са 60 лева. Инфлация, брато и значи, че съм минал тънко. :icon_wink2:

Да не забравиш да набучиш и ти някъде на OPC-то "бакърен тел" :) Само да не е между + и - на акумулатора.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 януари 2023 - 23:10
Отговори

ktamen снимка ktamen 14 януари 2023 - 20:42

Благодаря ви за напълно безполезните мнения и на двамата. Попитах за схема, след като нямате идея къде да я намеря или как да разбера коя жица за какво е, ми се струва разумно да подминете темата.
Благодаря на Гугъл, който ми помогна да намеря този линк https://vnx.su/conte...el/corsa_d.html информацията там е твърде оскъдна, но е по добре от нищо. Все пак реших да го постна тук, може да е полезен за някой в моето положение.
От линка научих как да заключвам колата, дори централното да не работи.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 януари 2023 - 21:20

Евала, открил си топлата вода!В Аутодата схеми бол.....
Отговори

ktamen снимка ktamen 15 януари 2023 - 00:07

Ами дай линк, аз все още не съм намерил схема.
Или е несравнимо по-лесно и приятно да се правиш на остроумен.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 януари 2023 - 09:38

Аутодата е програма, която да свалиш на PC, ама ползвай тоя Гугъл малко!

пп Попълни си полето за автомобил, както изискват правилата.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 15 януари 2023 - 09:39
Отговори

ktamen снимка ktamen 15 януари 2023 - 21:08

Вероятно ще ми трябва един месец да се ориентирам в тази програма.
Много по-лесно и бързо ще разплета всичките жици в корсата
Мнението беше редактирано от ktamen: 15 януари 2023 - 21:30
Отговори

ktamen снимка ktamen 15 януари 2023 - 21:29

 ktamen, на 15 януари 2023 - 21:08, каза:

Вероятно ще ми трябва един месец да се ориентирам в тази програма.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 януари 2023 - 21:30

Отиди при някой, който това му е работата, учил е, има опит и накрая не му се сърди, че оценява труда си :)
Отговори

ktamen снимка ktamen 15 януари 2023 - 23:03

Не познавам такъв, на който да имам достатъчно доверие.
ПП Опитах се да ти разгледам мненията, ама не успях. Ти въобще помогнал ли си на някой с полезен съвет или всичките ти 6000 мнения са чист спам?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 януари 2023 - 23:09

По-възрастен си от мен, като гледам.....За 50 години не се ли научи на елементарно уважение?
Как да ти помогна в случая, освен да те посъветвам какво да направиш? Ако искаш да дойда аз да ти оправя проблема, ама не може да ми платиш само пътя!

Казах ти - сваляш Аутодата и там има описание. Ти ми казваш, че не можеш да се ориентираш в нея 1 месец.....
Давам ти втори жокер, обади се на приятел....ти ми казваш, че нямаш такъв. Еми сори, ама освен СПАМ повече няма какво да ти дам!
Отговори

ktamen снимка ktamen 15 януари 2023 - 23:42

Като не можеш да напишеш нищо повече от спам, защо изобщо пишеш?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 януари 2023 - 23:48

Ето заради такива пиявици, като теб, много от хората, които помагаха се отдръпнаха от форума. Една част напуснаха, а други спряха да пишат!

Какви са ти очакванията в този случай? Някой да седне вместо теб и да разчете схемата и да ти каже тия и ония жички??? Не мисля! Лека нощ!

пп Докладвах ти профила, не е лошо да го попълниш, както изискват правилата тук, за да не си заминеш...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg