Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с нивомера на горивото

Замфирчо снимка Замфирчо 29 август 2014 - 19:47

Колеги имам следният проблем:
Индикатора на гориво при всяко даване на контакт отчита различни стойности. По някога ми светва лампата, изключвам и включвам показва 3/4 или 1/2 а резервоара е до горе и съм минал 90 км. Някакви идеи?
Прочетох че да се стигне до нивомера трябва да се свали целият резервоар - вярно ли е?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 септември 2014 - 09:24

За зафирата нямам представа, но на вектрата има отвор под задните седалки. Просто дигаш задните седалки и ако има изрязано в мокето го дигаш и него. Под отвора има кръгло капаче, което се вади със завъртане. Ако нямаш...
Отговори

obic снимка obic 01 септември 2014 - 13:59

Здр.Колега
Не мисля че проблема е в самия нивомер,той или работи или не,имам предвид ако показва нещо, то ще е едно и също,няма да е различно при положение колата е в застой.Възможно е да има слаба връзка някъде, може да и в самия компютър...
Отговори

Замфирчо снимка Замфирчо 01 септември 2014 - 20:59

 Ne6to Smisleno, на 01 септември 2014 - 09:24, каза:

За зафирата нямам представа, но на вектрата има отвор под задните седалки. Просто дигаш задните седалки и ако има изрязано в мокето го дигаш и него. Под отвора има кръгло капаче, което се вади със завъртане. Ако нямаш...


Там е проблема май на Зафирите този люк липсва. Опипах целият под под задните седалки и под кучешките но такова нещо няма.

Цитат

Здр.Колега
Не мисля че проблема е в самия нивомер,той или работи или не,имам предвид ако показва нещо, то ще е едно и също,няма да е различно при положение колата е в застой.Възможно е да има слаба връзка някъде, може да и в самия компютър...


На модел А няма бордови компютър има само управление на двигателя ECU. Липсват съответно и бутончетата при чистачките за показване на параметри и разход Връзките в таблото са си наред. За инспекция на връзките при резервоара нямам достъп - по скоро незнам как да стигна до тях.
Отговори

bat van снимка bat van 02 септември 2014 - 06:23

Вижте я с опком колко литра показва и при нужда ремонт на таблото или ново.
Ако са вадени стрелките може да са набити много надолу и да опират.
Отговори

Замфирчо снимка Замфирчо 02 септември 2014 - 20:27

 bat van, на 02 септември 2014 - 06:23, каза:

Вижте я с опком колко литра показва и при нужда ремонт на таблото или ново.
Ако са вадени стрелките може да са набити много надолу и да опират.

Опцията е затворена на опком, както и на делфи и Tech2. Стрелките, приборите, и инсталацията на таблото са проверени. Единствено остава фалшив и непостоянен сигнал от нивомера. Типа му е резистивен. Като съпротивление изкарва към таблото непостоянни данни.

Има ли чалъм да се стигне до помпата и нивомера без да се разглоби половината кола?
Отговори

CH_M снимка CH_M 02 септември 2014 - 20:53

 Замфирчо, на 02 септември 2014 - 20:27, каза:

Има ли чалъм да се стигне до помпата и нивомера без да се разглоби половината кола?

Някъде из форума го четох, че се сваля резервоара за да се свали сондата с помпата и нивомера ..... и пресен пример от преди дни, макар че колата бе Шевролет Атос, подобен проблем , показва каквото си иска.Оказа се лош контакт на пластината движена от рамото с поплавъка, към порцелановата подложка с импрегнираните писти на резистора.Натегнах пластината към "плочката" и започна да показва коректно.
Отговори

Замфирчо снимка Замфирчо 04 септември 2014 - 20:27

 CH_M, на 02 септември 2014 - 20:53, каза:

Някъде из форума го четох, че се сваля резервоара за да се свали сондата с помпата и нивомера ..... и пресен пример от преди дни, макар че колата бе Шевролет Атос, подобен проблем , показва каквото си иска.Оказа се лош контакт на пластината движена от рамото с поплавъка, към порцелановата подложка с импрегнираните писти на резистора.Натегнах пластината към "плочката" и започна да показва коректно.


Благодаря. И аз имам същите съмнения. Заради разглобяването май ще си я карам по километраж. На Форда ми разглобиха резервоара за запушен отдушник и си оставиха ръцета като надраскаха теникиите. На всякъде тръгна по драскотините ръждулника.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg