Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с горенето на бензин

Слави1984 снимка Слави1984 24 март 2010 - 10:25

Здравейте колеги, не съм сигурен дали имам проблем но да питам за мнения..забелязах напоследък че нещо прекалено бързо ми гори бензина колата (Вектра Б 96г)..значи не съм засичал по специялния начин-пълниш до горе и засичаш...може би ще се досетите защо:) но все пак и не по този начин ми направи впечатление...значи примерно пълня около 10-11 литра...изминах към 70 км и трябваше пак да зареждам...заредих отново около 10-11литра изминах около 60 км и трябваше отново да зареждам...в смисъл такъв личи си че нещо не е както трябва дори и да не го засичм по другия начин...какво ще кажете вие по този въпрос...и ако наистина гори в повече от къде може да е проблема?

Благодаря предварително на всички
Отговори

TORQUE снимка TORQUE 24 март 2010 - 10:43

ако това е градски разход не ми се струва ненормално,особено ако понатискаш педала.Ако обаче е извънградско тогава огледай за течове на бензин,виж си въздушния филтър.
Отговори

Слави1984 снимка Слави1984 24 март 2010 - 10:46

Не, градско си е в София, но педала въобще не га натискам между другото..напротив абсолютно нормално карам..пък и то в сСофия честно казано колко може да се натиска педала:)

 TORQUE, на 24 Mar 2010, 10:43, каза:

ако това е градски разход не ми се струва ненормално,особено ако понатискаш педала.Ако обаче е извънградско тогава огледай за течове на бензин,виж си въздушния филтър.
Отговори

TORQUE снимка TORQUE 24 март 2010 - 10:51

14-15/100 градско за мен не е ненормално особено ако чакаш повече по кръстовищата.Засечи я извънградско и ще стане ясно.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 29 март 2010 - 14:50

10-11 литра за 60-70км това пож 16-17литра на 100, което определено не е никак нормално при каквото и да е каране.Повече от 10-11 на сто за София не е нормално,особенно ако не я натискаш както казва колега.
Слави1984 провери кабели,свещи-виж дали нямат някакъв нагар и дали са "мокри" от богата смес,това ще ти спести замерване на температурния датчик.Щом зареждаш предимно по 10-тина литра пробвай едно зареждане да караш с откачена ламбда сонда(не знам за твоето ЕКУ дали могат да се трият грешките без диангостика,така че си прецени сам).Но само от ламбда сонда не може да ти е толкова висок разхода.А как върви колата??Имали присецвания,заглъхване??
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 29 март 2010 - 18:22

 Ивчо, на 29 Mar 2010, 15:50, каза:

Но само от ламбда сонда не може да ти е толкова висок разхода.


А на тебе, колега, като ти беше заминала ламбда сондата колко ти гореше ? И светеше ли лампата ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 29 март 2010 - 18:23
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 29 март 2010 - 20:22

аве хора как ще е нормално бе вие чувате ли се! Мойта Вектра Б седан 2.0 16 хев във Варна ми гори 11 на 100км,а вие с 1.6 мотор ми говорите за 15-16 литра бензин :icon_wink2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 март 2010 - 20:32

Мойта Вектра в Пловдив,януари при градско каране 5км в една посока ми даваше разход 14-14.5л.Докато стигна от точка А до Б колата тамън отваря термостата,нормално е да гори толкова при такива условия.В момента с повишен дневен километраж 20км и по високи температури средния разход ми е 10.9л градско!Нищо ненормално не виждам в това!Важно е да се уточни дневния пробег и натовареността на движението.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 29 март 2010 - 20:34
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 29 март 2010 - 20:46

е то като ще я карам 5км само на ден нямам сметка,ще си хвана автобуса! :)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 март 2010 - 21:01

Малко офф-топик.Километража ми беше 10 км. на ден(явно четенето не ти е силата),случва се да е и по 50км. на ден!Какво предлагаш,като получа работа близо да нас да не я приемам ли?Що не питаш някой таксиметров шофьор с Вектра колко му е разхода,със сигурност ще се :icon_wink2:
Поздрави и нека не оспамваме темата!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 29 март 2010 - 21:03
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 29 март 2010 - 22:17

Има си тема за "Разхода на нашите Опели".
А тва животно "Градски разход " го забравете .Няма такова.
Важното е извън града колко гори .Другото е относителна работа.
Мен на село ми гори 5 на 100 ,а в града 10 на 100 ,а сега познайте за кои населени места става въпрос!?? :biggrin: :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg