Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вектра Б сама си дава контакт

Rosen Popov снимка Rosen Popov 12 април 2021 - 21:01

Съгласен съм, но при една година гаранция и тази цена не се сдържах :)

После ми изгоря помпата за чистачките, пак им звъннах, пак Топран(в смисъл
картонената кутийката беше топран, щампа върху пластмасата не съм видял) ми дадоха и пак не съм имал проблеми :) Помпичката не беше за Вектра Б, а за Аскона, но пък си пасваше идеално с малка разлика в щуцерите и липса на клапанче за задната чистачка-доволен съм, за разлика от Косер или Евро7-тия на китаеца, китаец ще намерят!

Може би не марката, а мястото от където взимаме стоката е от по-голямо значение :25:
Поздрави :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 12 април 2021 - 21:01
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 13 април 2021 - 09:07

Пак казвам-откачи за проба релето за дневните светлини.
Това с махането на предпазителите го пробвай когато сама си е дала контакт.
И също тогава пробвай кое работи- прозорци ако са ел. огледала, кастофон... Демек кой контакт си дава сама - малкия или големия или и двата.
Клипа нещо не се отваря - само картинка има.

И да-точно за това зумерче говоря!
Мнението беше редактирано от Стаевски: 13 април 2021 - 09:08
Отговори

Стекер снимка Стекер 14 април 2021 - 08:55

Махнах релето за дневните светлини, сега положение е това, което се вижда на клипа, но мисля че промяната не е заради модула за дневните светлини.
Бушоните и релетата ги изключвах един по един точно докато си беше светнала лампите на таблото, но не изгаснаха при нито един, освен 29, който е за осветление на табло.
В
Мисля че е клемореда, вижте клипчето качвам го отново дано се отвори.
Освен да я оставя с извадена букса на клемореда за 1 седмица и да видя дали ще изсмуче пак акумулатора.

Моята връзка
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 април 2021 - 10:07

Така. Клемореда е вид реостат, без пружини. Ако завъртиш в дадена позиция, той остава там. Единственото което ми идва на ум е пластините да са се отлепили и при завъртане на подвижната част да се повличат и да остават свързани. Разглобявал съм клеморед и знам какво говоря. Това обаче е малко вероятно. Пластините са много близко една до друга и вероятността патрона да прави мизерия е по вероятен. До клемореда няма силови кабели а само управляващи. Откачи клемореда от патрона и остави нещата така. До 10-20-30 минути ще видиш дали колата си подава сама ток/контакт. Ако е да, значи проблема не е нито в клемореда, нито в патрона. Тогава проблема мо же да се крие в управляващата верига. Ако е не, тогава проблема е в износени чаркалъци на патрона. Патрона по принцип се сваля гадно, защото има един палец, дето заключва волана, и едно болтче, което трее да са скъса/разпробие. Поне на мойта беше така. Болта държи патрона да не се вади.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 април 2021 - 10:38

Относно това в клипа:
Според мен трябва да е така:
При завъртане на ключа на I /малкия контакт/ - тогава работят ел. прозорци, ел. огледала, музика...
При завъртане на ключа на II /големия-пълния контакт/- тогава колата е на контакт. Като консуматорите от позиция I остават включени. Не им се прекъсва контакта. При позиция II светят лампите по таблото.
Позиция III -стартер...

От позиция II при връщане до 0 остава включен малкия контакт. При изваждане на ключа всичко, що зависи от клемореда е изключено.
Остава напрежение на комфортмодула ако има такъв и на допълнителните "Екстри" в зависимост от схемата им.
На клипа от 0 до I се вижда включване и прекъсване на контакта на лампите по таблото, но там те не трябва да светят. За мен това не е нормално. Музиката се включва на големия контакт. Би трябвало да е на малкия.
Лампите по таблото трябва да светват при позиция II , а не в началото.
Гледам на позиция I нищо по таблото не свети. А тогава работи ли нещо по колата?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 14 април 2021 - 14:58

Като гледам клипа, проблема може и механичен да е в патрона и гнездото му.
Отговори

Стекер снимка Стекер 14 април 2021 - 15:01

 Стаевски, на 14 април 2021 - 10:38, каза:

Относно това в клипа:
Според мен трябва да е така:
При завъртане на ключа на I /малкия контакт/ - тогава работят ел. прозорци, ел. огледала, музика...
При завъртане на ключа на II /големия-пълния контакт/- тогава колата е на контакт. Като консуматорите от позиция I остават включени. Не им се прекъсва контакта. При позиция II светят лампите по таблото.
Позиция III -стартер...

От позиция II при връщане до 0 остава включен малкия контакт. При изваждане на ключа всичко, що зависи от клемореда е изключено.
Остава напрежение на комфортмодула ако има такъв и на допълнителните "Екстри" в зависимост от схемата им.
На клипа от 0 до I се вижда включване и прекъсване на контакта на лампите по таблото, но там те не трябва да светят. За мен това не е нормално. Музиката се включва на големия контакт. Би трябвало да е на малкия.
Лампите по таблото трябва да светват при позиция II , а не в началото.
Гледам на позиция I нищо по таблото не свети. А тогава работи ли нещо по колата?

Моята е от първите 96-97 г.Значи при позиция 1 само отключва волана. Радиото си работи и без ключ и контакт. На позиция едно нищо не включва от сорта на стъкла и т.н., така си е била винаги от както я имам. Проблема се появи както съм описал в първия пост от подаване на ток от друг акумулатор с кабели. Първо започна да работи бензиновата помпа като извадиш ключа и тя не спира. Мислех че е реле, но не беше.После постоя с откачен акумулатор и помпата започна да работи както трябва, но се появи проблема с лампите на таблото. Смених клемореда с менте клеморед. И веднага след смяната докато го пробвах за първи път пак светнаха лампите на изваден ключ. След това дадох втори път контакт и да запаля и колата умря,никакъв ток никъде. Не бях стегнал едната клена на акумулатора, стегнах я и тока си дойде и проблема изчезна за месец. И сега пак.
Поне валя тия дни и не можах да измеря за утечки утре ще измеря и ще сваля патрона и клемореда. За съжаление разглобих оригиналния клеморед и не мога да ги събера, за да пробвам с него по същия начин ли се държи.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 април 2021 - 18:08

Отключването на волана е още при натискането и завъртането на патрона.
Волана се заключва чак като извадиш ключа. То и ключалката се вижда като излиза навън...
Радиото ти се чу при позиция II на ключа! Знам, че може да работи и без контакт :-)
На позиция I би трябвало да ти е малкия контакт /не споря/
Но - от 0 до I защо ти светват лампите по таблото? Нещо не е наред там...нещо е бърникано
Някой с кола като твоята да каже, или пък виж някой на живо дето се вика...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 април 2021 - 10:14

От сичко, дето се изписа, оставам със заключението че: след подаването на ток някъде нещо е пробило/е на късо. Колегата да прегледа кабелите от клемата на клемореда, до където може по протежение. Вариант за проверка. Свали буксата. Там имаш 1 +, който е постоянен. Останалите не трябва да имат напрежение. Ако някой от тях има 12+ волта, освен постоянния значи имаш проблем с окабеляването или пробила букса. Ако всичко е ОК там значи проблема е в патрона.
Провери тези неща и кажи.
Отговори

Стекер снимка Стекер 16 април 2021 - 18:41

Днес имах време да я ръчкам и установих следното.
Първо като опитам да меря консумация за утечка слагам на 20mA и винаги ми излиза 1. ,тоест е прекалено голяма и не може да го измери. Нали така.На 200mA пак същата работа. Меря я изключена, заключена, изчакана няколко минути да заспи и все това показва. На бушоните показва следното, при всичко изключено.
Бушон 17-1.1-1.2 волта това са задните Ел.стъкла
Бушон 19-12 волта това е бензиновата помпа, така ли трябва да бъде. Май не опитах да стигна до нея ама не мога да отворя пластмасовия капак .
Бушон 20-12 волта това са предни Ел. стъкла.
Бушон 21-12 волта това не го знам какво е някъде го дават, че е за контактен ключ. Аз там нямах бушон, но като видях че има напрежение му фраснах един. Не е оцветено в цвят като другите, на кората на бушоните пише нещо като KW.

Друго, което установих че като натисна спирачка гаснат лампите на таблото когато са си светнали сами без ключа да е вътре.Като сваля машинката да не опира в педала (тоест все едно педала е натиснат) и не светкат, обаче като махна машинката от буксата пак светкат.
Друго което установих е при включване на чистачките на 2 степен също гаснат лампите ако са светнали без ключ.
Иначе изчистих масата от акумулатора до купето дето са в една черна капачка над шофюрския амортисьор. Прегледах всички крушки на стоповете са каквото трябва няма проблеми там.

Сега съм я оставил с откачена стоп машинка (тоест все едно педала на спирачката стои натиснат нон стоп) да видя до сутринта колко ще изсмуче от акумулатора.

Ако пак прави мизерии ще откача утре патрона и клемореда от буксата да видя така как ще е.
Отговори

Стекер снимка Стекер 16 април 2021 - 19:08

 Ne6to Smisleno, на 07 април 2021 - 08:43, каза:

Добре, стоповете, кабелтие към вратата на багажника, стоп машинката провери ли. Неправилна или неработеща стоп машинка, неправилна крушка на стопове и габарити или дори кофти контакт там, окъсили кабел към багажника ще правят същото нещо! Знаеш ли, уж всички стоп машинки са еднакви, меря ги разглабям ги гледам хода им. Всико е еднакво. Чистих мойта и смених 3 нов, накрая по вин ми поръчаха такава дето номера и е различен от тия дето слагам и тоя проблем изчезна. Иначе беше същото. С оригиналната не ми го правеше, но ми даваше грешка в единя кръг. Другите работеха и двата кръга, ама ми оставаше на контакт като извадя ключа, като натиснеш спирачката гасне контакта. Така ли прави при теб?

Може около клемореда да има и скапани кабели някъде. Може и някъде вътре в таблото да са. Някой спомена кофти маса също.

Колега от къде я купи твоята стоп машинка дето свърши работа. Моята е с два пиня, разбрах че има и с 4 Пина, както че има и с различна дължина.
Отговори

nogopechen снимка nogopechen 16 април 2021 - 23:18

Време е някой, който разбира, да погледне и направи тази кола. При измерване на ток, мултицета се наглася обхват поне 10 Ампера.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 април 2021 - 23:37

Не е от стоп машинката със сигурност. Съмнява ме да е и от контактния ключ.
Не разбрах комфорт модул имаш ли? Щом чакаш да заспи, значи имаш.
Търси с махането на кои бушони утечката намалява и изчезва. Виж ги за какво са. Това е пътя. Иначе е гадаене и стреляне на тъмно.
Това, че имаш напрежения на предпазителите е нормално. Релетата са след тях.
Може да се наложи радиото да махнеш - плюса/плюсовете му.
Може и буксата на комфорт модула да извадиш - ако имаш такъв.
Нещо се е бъгнало от подаването на ток от другата кола.
Нямам ел.схема на колата ти. Някой да има?
Отговори

Стекер снимка Стекер 17 април 2021 - 08:54

 Стаевски, на 16 април 2021 - 23:37, каза:

Не е от стоп машинката със сигурност. Съмнява ме да е и от контактния ключ.
Не разбрах комфорт модул имаш ли? Щом чакаш да заспи, значи имаш.
Търси с махането на кои бушони утечката намалява и изчезва. Виж ги за какво са. Това е пътя. Иначе е гадаене и стреляне на тъмно.
Това, че имаш напрежения на предпазителите е нормално. Релетата са след тях.
Може да се наложи радиото да махнеш - плюса/плюсовете му.
Може и буксата на комфорт модула да извадиш - ако имаш такъв.
Нещо се е бъгнало от подаването на ток от другата кола.
Нямам ел.схема на колата ти. Някой да има?


Ето схеми, но това са десетки схеми не искам да те занимавам, пък и трябва да се мери на място със сигурност.
Моята връзка

За съжаление моя мултицет не мери А, само mA и няма как да я измеря тая утечка.
Междудругото защо си толкова сигурен, че не е от стоп машинката. Има подобни случай, даже заради крушки на стоповете се е случвало.
Комфорт модула е в краката на пасажера под кората нали правилно си спомням или греша.

То се е видяло, че ако не мога сам ще я карам на я гледат, ама мисля да я сменям и не ми се наливат пари в нея, но няма как.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 април 2021 - 15:00

Стоп машинката си е чист ключ. Щом като го натискаш нещо се променя и при пускане пак става старото положение - значи машинката си работи.
На малкия контакт на извод W на контактния ключ трябва да ти е радиото. То си има и постоянен + /без да има ключ в патронника/.
Малкия контакт го имаш на позиция 1,2, и 3. Без да се прекъсва. А от позиция 3,2,1, и 0 трябва да го имаш докато не извадиш ключа от патрона.

От клипа се вижда, че лампите по таблото светват когато ключа не е на 0. Още преди да си на поз.1. А на поз.1 гаснат.
В позиция 0 имаш + на извод Р на контактния ключ. Той е за реле К59. Не го знам къде е, но е с електроника в него!. Релето действа в зависимост от това дали ключа е изваден или е било давано на контакт/поне до позиция 1/!!!
Бушона на релето е F32.
Него може да пробваш да го извадиш и пак виж утечката. Трябва да изчакаш да заспи или да заключиш колата.
Важно - на извод Р на контактния ключ, трябва да имаш само един кабел.


Това го оставям, че и тъй и тъй се постарах....
Чисто практично- както те посъветва Жорката - откачи буксата на клемореда. Можеш и така да караш колата. Вкарваш таралежа и палиш с отвертка. Тъкмо ще елиминираш патрона като виновник.
И друго - вадиш и слагаш предпазителите и пишеш тук кога ти гаснат пустите лампички на таблото. Разбира се когато сама си е дала контакт. По предпазителите ще се види кой е консуматор дето връща + на клема 15, та ти светят лампите на таблото.
Отговори

Стекер снимка Стекер 18 април 2021 - 15:23

Пробвах вчера да извадя буксата на клемореда и няма никаква промяна пак си дава контакт. Гледах инсталацията след буксата. Нещо е преправяно и са снаждани кабели омотани с изолирбанд. Самата букса май не е оригинална и май тя е сменяна. Не видях по нея да пише GM никъде. Намерих един прекъснат кабел (може и аз да съм го прекъснал докато дърпах да развия изолирбанда), свързах го.
Единствената промяна е че почна и помпата да работи постоянно, както беше в началото. Отпред при инжекторите се чува едно съскане и самата помпа се чува как работи. Интересното е че като извадя релето на помпата тя продължава да работи, спира само ако извадя бушон 19, но лампите остават светнати.
Иначе това с бушоните го правих и няма бушон, който да гаси лампите с изключение на този дето е за осветление на таблото. Явно само няма да се оправя. От както е при мен колата не е имала малък контакт на първа позиция нищо не светла и т.н.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 април 2021 - 22:13

 nogopechen, на 16 април 2021 - 23:18, каза:

Време е някой, който разбира, да погледне и направи тази кола.

:thu:
Май това остава. От разстояние си е рисковано и тегаво.
Както изглежда колата си има "екстри"
Допълнителна аларма, дневни светлини, радио, комфортмодул, газ... обичайните заподозрени. Нещо с електроника, дето се е прецакало след подаването на ток от другата кола. :unsure: Щом не гаснат лампите от бушоните, това нещо е закачено преди малките бушони. Трябва му + без ключ в патронника. На там се насочи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 20 април 2021 - 10:27

Така. От прочетеното до тук. Първо СЕКИ мултицет има опцията да мери в Ампери/не в милиампери само/. Второ, при подаването на ток е заминала инсталацията/ не изцяло, но е прецакана/. Когато искаш да запалиш кола с подаване на ток, САМО + се слага на акумулатора. Минус се захваща на двигателя за маса. в другия вариант + на +, и - на -, стават бели, особенно както при теб колега е сменяна и инсталация/явно/. Виж/провери силовите релета. И закарай колата на жичкаджия.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 април 2021 - 12:01

 Стекер, на 16 април 2021 - 18:41, каза:


Друго, което установих че като натисна спирачка гаснат лампите на таблото когато са си светнали сами без ключа да е вътре.Като сваля машинката да не опира в педала (тоест все едно педала е натиснат) и не светкат, обаче като махна машинката от буксата пак светкат.



това не го ли писах в началото още...

Колега, прочети ми всичките мнения от началото и ти гарантирам, че ще си оправиш колата. Успех.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 април 2021 - 12:06
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 20 април 2021 - 15:04

Стоп машинката му е с два извода.
Лампите на стоповете са с по-малко съпротивление от тези на таблото и от консуматорите при контакт. Затова гаснат лампите на таблото.
При пускане на чистачките е същото..... :-)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg