Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Залепване на лайсни на вратите

Pinto снимка Pinto 21 януари 2007 - 18:15

Здравейте, срещах някъде такава тема, но не мога да я намеря.
Значи на няколко места лайсните на Астрата леко са се отлепили само в краищата. Какъв е майсторлъка за тяхното залепване? Какво лепило е най-добро за целта?
Отговори

purata снимка purata 21 януари 2007 - 19:52

санитарен силикон помага в случая.
Отговори

Vassil снимка Vassil 22 януари 2007 - 01:02

Ако не са много изкривени, използвай двойно-залепваща лепенка, нема мърдане. Забравих й името точно сега обаче. Иначе всеобщото мнение е, че със силикон е най-качествено :fire:
Отговори

Pinto снимка Pinto 22 януари 2007 - 14:24

С този обикновения бял силикон ли? А как да ги притисна докато залепне? Сигурно има някакъв чалъм.
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:45
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

деян василев снимка деян василев 22 януари 2007 - 14:50

Има спец.който се продава по боядж.магазини.С обикновен санитарен също става ако е качествен.Ако имаш гараж можеш на отворена врата да стиснеш лайсната към вратата с дърводелска стяга.Ако пък нямаш гараж-с хартиено тиксо.
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:45
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Pinto снимка Pinto 22 януари 2007 - 15:22

Благодаря, ще пробвам
Хитър номер с хартиеното тиксо
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:46
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 22 януари 2007 - 23:53

Двойнолепяща /на ТЕSA/, но с леко нагрявяне, щото в студено време няма да хване като хората. Силикона, става но е нож с 2 остриета, ако не го слоЖиш с притискане, може да се отлепи от вибрациите.
п.п. Разбира се аз така, ще го правя,че и на мене ми се е отлепила кората отзад. Като я залепя, ще пиша :bandito:
Отговори

bor1968 снимка bor1968 23 януари 2007 - 21:13

Със силикон. Паркираш до някоя стена и притискаш с най обикновена дъска докато изсъхне. Желателно е силикона да е добър.
Отговори

omega91 снимка omega91 23 януари 2007 - 22:34

аз не препоръчвам на Тesa двойнозалепващото тиксо ако е това дето струва 5лв.....има едно (не се сещам фирмата) което струва около 11лева черно, с доста по малък радиус - следователно освен по-скъпо е и по-малко....но е безотказно, дори и без нагряване става

ако някой се сеща производителя да помогне
Отговори

деян василев снимка деян василев 24 януари 2007 - 09:17

Всички бояджий ползват ВЮРТ.Не си правете експерименти с ментета,защото нищо не става,но за сметка на това няма изчистване от колата.Пак казвам,ако е само в краищата-силикон
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:46
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 24 януари 2007 - 17:52

Ами я кажи от къде мога да си купя такава? И съответно те с какво я чистят ако трябва да се пребоядиса целия детайл примерно? Искам да махна остатъците от подобна лепенка по предната ми врата... и не ще и не ще... Няк'ви идеи... :angry:
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:46
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

деян василев снимка деян василев 26 януари 2007 - 09:07

vassil_bk, на Jan 24 2007, 05:52 PM, каза:

деян василев, на Jan 24 2007, 09:17 AM, каза:

Всички бояджий ползват ВЮРТ.Не си правете експерименти с ментета,защото нищо не става,но за сметка на това няма изчистване от колата....
Ами я кажи от къде мога да си купя такава? И съответно те с какво я чистят ако трябва да се пребоядиса целия детайл примерно? Искам да махна остатъците от подобна лепенка по предната ми врата... и не ще и не ще... Няк'ви идеи... :angry:
 

Намери представителство на ВЮРД,в София неможе да няма.Старо тиксо ако е истинско-няма махане с подръчни средства.Бояджтийте имат специялен диск/който е много скъп и не си струва да го копуваш за 1 лайсна/,с който за минути пада тиксото,но не наранява боята.
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 01 февруари 2007 - 00:26

omega91, на Jan 23 2007, 11:34 PM, каза:

аз не препоръчвам на Тesa двойнозалепващото тиксо ако е това дето струва 5лв.....има едно (не се сещам фирмата) което струва около 11лева черно, с доста по малък радиус - следователно освен по-скъпо е и по-малко....но е безотказно, дори и без нагряване става

ако някой се сеща производителя да помогне
 

Аз от ТЕСА нямам оплаквания /вярно, че е 8 лв. не 11 лв/, нагряването е за студено време като сега, но ми е интересно дали това на ВЮРТ е толкова добро колкото го описвате :25: , сигурно го има в Практикер...
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 02 февруари 2007 - 18:38

Да се разбира ли, че това на ТЕСА го има в Практикер... :thu:
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:47
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Tramway снимка Tramway 02 февруари 2007 - 19:34

Аз съм ползвал за залепване на лайсни два модела лепенки на TESA и от двата съм възхитен. Лепят така, че после няма сваляне, и не остаряват с времето. Един пример: преди 6 години залепих лайсните на старата ми кола, преди две я продадох и скоро срещнах сегашния й собственик. Лайсните стояха като бетонирани. Попитах го дали не ги е дозалепвал, но ми каза, че никаква нужда не е имало да ги пипа.
Ето двата вида лепенки:
http://www.tesatape.com/professional/indus...4300/48511.html
http://www.tesatape.com/professional/indus...4300/46800.html
Отговори

artdesign снимка artdesign 14 февруари 2007 - 11:03

Колеги, най-сигурно и здраво става с силикона K+D на ВЮРТ. Работя с него от няколко години. Лепил съм неръждавейка, гранит, гума, пластмаса и др. Магазина е в Бизнес парка. Струва 16 лева. Има черен и бял. Ако се нацапате се чисти с кореселин. Дано е достатъчна информацията от мен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg