Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряват ли ви моторите зимата?

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 12:14

 Gladiator_BG, на Jan 18 2008, 11:57 AM, каза:

корсата откак сам я зел несам видял да дигне повече от 90 градуса ... а откакто дойде зимата ваобще немърда стрелката от нулявото и положение ... единствения път когато позагря тва беше точно когато падаше големия сняг и тогава я бях юрнал към бургас с средна скорост 100-110 но можеби загря защото отпред дето е перката свсичко беше заледено и заснежено ... но ми е интересно след три дни когато се връщах я настъпах до край и тогава незагря :sad-smiley-046: бяхме трима плюс доста багаж в багажника ... :o



Колега термостата май е за сняма :clap:
Отговори

Марто снимка Марто 18 януари 2008 - 12:29

И аз съм с X20DTL и след като смених термостата , почти всичко си дойде на мястото. Значи какви са резултатите: След запалване сутрин до 4-5 мин работа на място парното започва да духа осезаемо топличко, (преди това нанайси). След 2-3км каране стрелката отлепя и стига до около 75 градуса. Трябва да се има на предвид че започва да отчита от 70 !!! Ако покарам още 1-2 кмсе вдига до 90 и не мърда. Ако спра и оставя колата да работи на място спада до 80 :sad-smiley-046: . Иначе съм пробвал и на топло време проклетията не иска да загрява до 90 градуса на място и толкоз. Може и отворения термостат да е бил проблема, но незнам . Ще имам възможност да го проверя живот и здраве това лято.

Реално излиза че явно при мен всичко е ОК. Само не мога да си обясня защо тъпата кола на място изстива вместо да загрява.
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 18 януари 2008 - 13:21

1.5D isuzu отлепя само до първата черта дето е маркирана като минимум и немърда повече а парното ... загрява до 6-7 мин след като съм я запалил
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 януари 2008 - 13:52

 Gladiator_BG, на Jan 18 2008, 01:21 PM, каза:

1.5D isuzu отлепя само до първата черта дето е маркирана като минимум и немърда повече а парното ... загрява до 6-7 мин след като съм я запалил


И аз съм горе-долу така, колега, с двигател С18НЗ съм, като е под 0 градуса навън стрелката е малко над синята зона, но парно на 5-та минута си имам, и то доста добро.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 18 януари 2008 - 13:58

ами да ви кажа в големите студове и снегове когато слизах да я чистя запалих я няма и 10 15 минути да е лопала на място влезнах вътре топлинка ... ама беше над синьото
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 18 януари 2008 - 22:11

 Ka4o_pi4a, на Jan 18 2008, 12:01 AM, каза:

Моята дизеларка за 3-4 км. почва да подухва леко топло но не и горещо и за тези км. стрелката леко излиза над синята зона. иначе нормално си ми държи 90 градуса и градско и извънградско. Като дигне 92, сваля на малко под 90 и после пак се закотвя на 90. Имайте в предвид че има и летни термостати който отварят на около 82 или 85 градуса беше и може това да е причината че не загрява достатъчно.



глупости няма такива пинизи летен-зимен термостат
завода производител си тествал двг-то и го е разработил само с един вид


 Ka4o_pi4a, на Jan 18 2008, 10:25 AM, каза:

 Rumkata, на Jan 18 2008, 12:24 AM, каза:

 Ka4o_pi4a, на Jan 18 2008, 12:12 AM, каза:

Перката можеш да провериш като издърпаш буксата на датчика който е на самия радиатор. В буксата има 3 крачета, едното е общо а другите 2 са съответно за бързата и бавната скорост. С едно малко кабелче окъсяваш първо едното и трябва да тръгне една от скоростите, после окъсяваш и с другото краче и трябва да тръгне и другата скорост. Датчика се сещам само за един начин как можеш да го изпробваш - в някъкъв съд с вода слагаш барзовар да нагрява водата и слагаш и датчика и чакаш да завъртят перките или просто да слушаш релетата за перката ако е откачена буксата от нея. Ако има нещо неясно питаи. Аз цяло лято си играх с охладителната ми система за да си подкарам бавната скорост, но така и не успях.



Ами тая бавната скорост знаеш ли на колко градуса трябва да се вклуча ?


Ами на моя двг мисля че е 95/90, а 2-та ми е 100/95. За нея съм сигурен защото лятото често често я чувах в жегите. След дълго ровене и опитване не успях да подкарам моята 1-ва скорост и се оказа, че за нея имало някъкъв балансен резистор, който аз така и не успях да намеря за да се опитам да го подменя и се примирих само със 2-та (по-важна скорост). Ако намериш няква информаия по въпроса пиши. Аз несъм съвсем сигурен, но мисля че исузуто има 2 датчика на радиатора, но не сещам защо бяха два. Ако ти хрумне идея как да си подкарам 1-та скорост драсни едно ЛС, че тука достатъчно разводнихме темата за което много се извинявам на автора.


на мойта кочинка баластния резистор се намира м/у акумулатора и фара на самия подкалник и на всичко отгоре са два броя
Отговори

mart снимка mart 19 януари 2008 - 16:57

Здравейте колеги днеска направих един експеримент сложих един картон от кашон дебел пред целия радиатор и от люлин до младост около 4 часа престой в младост и на връщане колата загря на 90 градуса което и се случи за първи път от както съм я купил явно термостата ми не бачка и затова не загрява как мислите ако е така утре съм в магазина да питам за термостат WAHLER както е написал един колега и проблема да се решава.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 19 януари 2008 - 18:43

Марто - сваля градусите защото се отваря термостата и се включва перката на бавната скорост.
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 19 януари 2008 - 23:37

днес ходих при едни приятели в сервиза и ги питах за тоя проблем с термостата... посъветваха ме сутринта преди да тръгна с нея да я запаля и да поработи 4-5 мин ... слет това да барна двата маркуча на радиатора ... единия трябва да е студен а другия топъл ...
естествено това не е 100% гаранция че термостата е здрав но ако и двата са топли то със сигурност може да се разбере че е развален
:unsure:
Отговори

Марто снимка Марто 19 януари 2008 - 23:41

 Ka4o_pi4a, на Jan 19 2008, 06:43 PM, каза:

Марто - сваля градусите защото се отваря термостата и се включва перката на бавната скорост.


Не отваря термостата , защото радиатора е студен , съответно не пуска и перката. Перка само лятото ;) Не съм чак толкоз кух ;)
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 24 януари 2008 - 23:14

1.7 TDI Исузу, държеше ми стрелката 1 мм над синия сектор, смених термостата (сложих немски) и закова на 90 - 91 градуса. При - 10 градуса на невключено парно ми трябват 5-6 километра, за да вдигне 90 градуса. При 1 градус над нулата ми трябват 2-3 километра, за да закове на 90 градуса при невключено парно.

Не включвайте парното, преди да е загрял двигателя. Ако не ви загрява - нов термостат
Отговори

drmapty снимка drmapty 31 януари 2008 - 21:26

На 1.5д след 5 мин.при -8'С вече има слабо парненце,иначе си загрява до90'С както лятото,просто става по бавно. :icon_confused:
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 31 януари 2008 - 23:36

Публикувано изображение
ето до каде ми мърда стрлката на мене ...
когато е в нулево положение е бялата стрелка ...
червената стрелка е през зимата в сруденото време (-10 -5)
а зелената стрелка ми е по принцип когато времето е нормално (10 15)
мислех че проблема е от термостата но в сервиза ми казаха че е наред.
да неби перката да се включва по рано от 90 градуса ... ???
още несъм имал възможността да я карам в големите лятни жеги но и това ще стане
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 02 февруари 2008 - 22:31

 Gladiator_BG, на Jan 31 2008, 11:36 PM, каза:

Публикувано изображение
ето до каде ми мърда стрлката на мене ...
когато е в нулево положение е бялата стрелка ...
червената стрелка е през зимата в сруденото време (-10 -5)
а зелената стрелка ми е по принцип когато времето е нормално (10 15)
мислех че проблема е от термостата но в сервиза ми казаха че е наред.
да неби перката да се включва по рано от 90 градуса ... ???
още несъм имал възможността да я карам в големите лятни жеги но и това ще стане



колега каквото да ми говориш термостата си е за смяна. Няма значение от оклната температуа ( има влиание,но то малко). Колата винаги трябва да си подържа работна температура около 90 градуса.
Отговори

mart снимка mart 03 февруари 2008 - 11:23

90 градуса моята астра немския мотор никога не е стигала дори лятото когато е 40 градуса вънка в задрастване пак не стига трябва ама много яко по някъв баир да я натовара продължително време с високи обороти за да стигне 90 и да включи перката иначе няма начин. Преди 3 седмици пак дигна 90 като отпред пред целия радиатор съм сложил картон вънка беше около 7 градуса някъде тогава стигна 90 и трябваше вече да спирам бях минал 15 километра почти градско каране в софия.Поздрави
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 03 февруари 2008 - 18:16

 mart, на Feb 3 2008, 11:23 AM, каза:

90 градуса моята астра немския мотор никога не е стигала дори лятото когато е 40 градуса вънка в задрастване пак не стига трябва ама много яко по някъв баир да я натовара продължително време с високи обороти за да стигне 90 и да включи перката иначе няма начин. Преди 3 седмици пак дигна 90 като отпред пред целия радиатор съм сложил картон вънка беше около 7 градуса някъде тогава стигна 90 и трябваше вече да спирам бях минал 15 километра почти градско каране в софия.Поздрави



колега и при теб работата е за термостат :kuku:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 05 февруари 2008 - 15:00

 Rumkata, на Feb 3 2008, 06:16 PM, каза:

 mart, на Feb 3 2008, 11:23 AM, каза:

90 градуса моята астра немския мотор никога не е стигала дори лятото когато е 40 градуса вънка в задрастване пак не стига трябва ама много яко по някъв баир да я натовара продължително време с високи обороти за да стигне 90 и да включи перката иначе няма начин. Преди 3 седмици пак дигна 90 като отпред пред целия радиатор съм сложил картон вънка беше около 7 градуса някъде тогава стигна 90 и трябваше вече да спирам бях минал 15 километра почти градско каране в софия.Поздрави



колега и при теб работата е за термостат :kuku:

той знае :fire:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 05 февруари 2008 - 15:06

днес си пробвах перката дали ще се включи. Оказа се, че на около 97 градуса ( малко след 95 ) включва.

Доста време почаках докато се включи. Даже преди това я поръчках по едно понагорнище.
Мисля, че е норамлно !?
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 16 февруари 2008 - 15:28

Точно на толкова се включва перката на моята Астра X 17 DTL при външна температура 3градуса,тогава карах малко докато позагря леко над синьото и след дълъг престой на място се включи перката.
Изненада ме,невярвах че на място в този студ може да загрее така,чух звука от перката и видях,че стрелката беше подминала малко 95градуса.

Иначе зимата като я карам започва да подухва топло след пет до десет минути най-много,след това стрелката мръдва нагоре в синият сектор,от там нататък малко и трябва да достигне добра температура.
Градско сега зимата потдържа 90градуса,90 и малко понякога.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 16 февруари 2008 - 17:31

 m_a_r_t_o, на Feb 16 2008, 03:28 PM, каза:

Градско сега зимата потдържа 90градуса,90 и малко понякога.



Относно градусите и моята е така. Според мен това показва, че термостата си сработва добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg