Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

НОРМАЛНО ЛИ Е 0.8л. на час

UYKU снимка UYKU 12 декември 2012 - 12:39

нормално ли е след 20км каране(стрелката на температурата не е мръднала но още след 1-2км.парното духа топло) да ми отчита 0.8л. на час.Повиши се и средния разход от 6.5 миналата зима сега е 7.5 карам по един и същи маршрут постояно. какво да правя какво не е наред (ЗАФИРА-А)2.0DTI
Отговори

ivooo снимка ivooo 12 декември 2012 - 12:42

 UYKU, на 12 декември 2012 - 12:39, каза:

нормално ли е след 20км каране(стрелката на температурата не е мръднала но още след 1-2км.парното духа топло) да ми отчита 0.8л. на час.Повиши се и средния разход от 6.5 миналата зима сега е 7.5 карам по един и същи маршрут постояно. какво да правя какво не е наред (ЗАФИРА-А)2.0DTI



печка имаш ли ?
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 12 декември 2012 - 12:47

 UYKU, на 12 декември 2012 - 12:39, каза:

нормално ли е след 20км каране(стрелката на температурата не е мръднала но още след 1-2км.парното духа топло) да ми отчита 0.8л. на час.Повиши се и средния разход от 6.5 миналата зима сега е 7.5 карам по един и същи маршрут постояно. какво да правя какво не е наред (ЗАФИРА-А)2.0DTI


Eстествено, че е нормално. За да мръдне стрелката за температурата ти трябват едни поне 50 градуса на охладителната течност, съвсем нормално е доста преди това парното ти да духа топло или поне хладко. 0,8 литра на час също е нормално при недобре загрял двигател. Аз като запаля и разхода е 1,2 - 1,0 литра, а като загрее до работна температура е 0,4 - 0,5литра на час. Зимата при по-ниски темпетарури двигателя загрява по-бавно, разхода съответно е по-голям. Още повече със зимни гуми и в киша и т.н. съпротивлението е по-голямо и съответно и разхода. Радвай се че имаш парно и си карай колата, всичко е наред :)
Отговори

ivooo снимка ivooo 12 декември 2012 - 12:52

 baidimitar, на 12 декември 2012 - 12:47, каза:

Eстествено, че е нормално. За да мръдне стрелката за температурата ти трябват едни поне 50 градуса на охладителната течност, съвсем нормално е доста преди това парното ти да духа топло или поне хладко. 0,8 литра на час също е нормално при недобре загрял двигател. Аз като запаля и разхода е 1,2 - 1,0 литра, а като загрее до работна температура е 0,4 - 0,5литра на час. Зимата при по-ниски темпетарури двигателя загрява по-бавно, разхода съответно е по-голям. Още повече със зимни гуми и в киша и т.н. съпротивлението е по-голямо и съответно и разхода. Радвай се че имаш парно и си карай колата, всичко е наред :)


стрелката отлепя на 70-75 градуса
Отговори

kirenski снимка kirenski 12 декември 2012 - 12:52

e че 0.8 на място е чук
На Астрата зимата показваше 1.2 ,а на Кораба 1.3 :mhihi:
Не го мисли карай си и си свиркай
Отговори

asensio снимка asensio 12 декември 2012 - 13:34

Съвсем нормално е зимата да ти вдигне разхода, все пак я палиш на минус 10 а не на плюс 15, по трудно загрява а всичко това е свързано с повече нафта. При мен е същото, зимата вдига разхода с 0,5 до 1 литър, мисля че и други колеги ше го потвърдят.
Отговори

UYKU снимка UYKU 12 декември 2012 - 14:59

печка нямам.а защо миналата зима при -20.-25 ми даваше 6.5/100.гледам да карам на 5 скорост около 70км/ч. висок ми се вижда тоя разход 7.5/100.до преди 3 месеца ми даваше 6.0-6.3/100
Отговори

hudson снимка hudson 12 декември 2012 - 19:44

 UYKU, на 12 декември 2012 - 12:39, каза:

нормално ли е след 20км каране(стрелката на температурата не е мръднала но още след 1-2км.парното духа топло) да ми отчита 0.8л. на час.Повиши се и средния разход от 6.5 миналата зима сега е 7.5 карам по един и същи маршрут постояно. какво да правя какво не е наред (ЗАФИРА-А)2.0DTI

Не е нормално.
Най-вероятно термостата ти не затваря добре или е блокирал в отворено положение.
И в най-големите студове, при извънградско каране с около 80-90 км/ч са ми нужни от 5 до 8 км за да достигна работна температура.
Интересното е, че при влизане в града, темепературата на двигателя пада...
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 12 декември 2012 - 20:41

На място ще си стигне до синьото и с най-великия термостат,ако нямаш печка.Интересно ми е как си засичал и къде караш из Пловдив,че гори 6/100 при -25 ?
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 13 декември 2012 - 10:37

 hudson, на 12 декември 2012 - 19:44, каза:

Не е нормално.
Най-вероятно термостата ти не затваря добре или е блокирал в отворено положение.

Тук смятам, че си в голяма грешка. Ако термостата не затваря добре, охладителната течност ще циркулира и в големия кръг и няма да има никакво парно доста дълго време. Щом парното на колегата почва да духа топло скоро след стартиране на двигателя всичко си е наред. Незнам как очаквате колата да загрее до работна температура за толкова кратко време, че и в тоя студ, голям дизелов двигател... сигурно в охладителната система има около 8 литра антифриз, ако имаше проблем с термостата нещата щяха да са различни. Колега, колата ти пали, върви нормално, бързо има парно в тоя студ... незнам защо се вкарваш в някакви филими :)
Отговори

UYKU снимка UYKU 13 декември 2012 - 11:42

февруари 2012 Пловдив -20 градуса през ноща(разкарвам работници)карам около 20км стрелката на термометъра не помръдва(парното започва да духа топло след 2км от ул-крайна до бул-източен вече духа топло)сутринта се връщам обратно 20км --среден разход 6.5/1008 сега е -2градуса и е абсолютно същото но разхода е 7.5/100 и при запалване днес ми дава 1.6л/час.. след 2км 1.1л/час може да е дебитомер.незнам ще изчакам още малко и ще ходя на диагностика
Отговори

asensio снимка asensio 13 декември 2012 - 12:59

Реално усещаш ли нещо в колата, да върви по зле, да има грешки, другото което се сещам, филтри сменял ли си скоро ?
Отговори

hudson снимка hudson 13 декември 2012 - 21:18

 baidimitar, на 13 декември 2012 - 10:37, каза:

Тук смятам, че си в голяма грешка.

Това си е твое мнение, но аз говоря от опит. Същите симптоми които описва автора на темата се решиха със смяна на термостат.
За да усещаш че духа топло (забележи топло, не горещо) ти трябва температура около 40°С, но скалата на термометъра на таблото започва от 70°С.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 13 декември 2012 - 23:34

От мен +1 глас за термостат.А за разхода проваи с нафта от друга бензиностанция.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 15 декември 2012 - 04:50

Разхода се вдига много и от меки гуми, които на пръв поглед изглеждат нормални. Все пак паднаха доста температурите. И освен ако не са напомпани с азот, това оказва голямо влияние.
Провери също въздушния филтър.
Мнението беше редактирано от Joey: 15 декември 2012 - 04:51
Отговори

UYKU снимка UYKU 15 декември 2012 - 12:11

на 1.12.2012 сложих зимните гуми смених масло и маслен филтър ефект никакъв.ще сменя и въздушния но не вярвам нещо да се промени.колата върви без грешка .набира като спортна кола.бензиностанцията от която зареждам е една и съща вече 10 год.....пали на 1100об.след 1-2км пада но 800-850об.но мом.разход е 0.8л/час дори след 50 км градско.а беше 0.6л/час
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 декември 2012 - 12:47

Откарай стрелката на охладителната течност след 80° (когато е оптималната), и тогава спри и виж разхода на място. Но все ми се струва, че зимата е една идея по-висок, дори при вече в оптимална температура мотор.
Отговори

asensio снимка asensio 15 декември 2012 - 12:58

Сега се стисни за носа и се пробай да дишаш през него, не става нали ? Е така е и с въздушния филтър, ако не си го сменявал, колата така "диша". Извинявай за грубия пример, но за друг не се сетих. Също смени и горивния, не само въздушния.
Мнението беше редактирано от asensio: 15 декември 2012 - 12:59
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 15 декември 2012 - 13:15

Аз честно казано не многа да разбера какво им гледате на тези бордови компютри на по 20 години, които и като нови не са верни...
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 15 декември 2012 - 21:01

Нормално е колега. Мен Астричката като е студена ми позаква 1,2л на час а като загрее лятото е 0,6л/ч а сега зимата 0,8л/ч
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg