Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Как се тръгва най-бързо

qskata снимка qskata 17 септември 2007 - 20:45

искам да попитам какво точно се прави за да се получи максимално бързо потегляне...(съжелявам ако има такава тема просто неможах да намера нищо) ?! :icon_rolleyes:
Отговори

yasmania снимка yasmania 17 септември 2007 - 20:50

С мнооо гассс :icon_rolleyes: :knee:
Отговори

Брат му снимка Брат му 17 септември 2007 - 20:52

Най-добрите първи мнения..как се върти и как се тръгва най-бързо... :icon_rolleyes:
Отговори

qskata снимка qskata 17 септември 2007 - 20:57

АХАХАХах :) и все пак трябва ли да форсирам и да държа на някакфи обороти или просто си пускам съединителя и давам газ такаче да тръгне възможно наи бързо без да боксува ? :icon_rolleyes:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 17 септември 2007 - 21:39

Въпросът ти е доста относителен ;] В зависимост от колата и състоянието, особено съединител и гуми (състояние и размер), както и от мощността и въртящият и момент...

Каква ти е колата? И на колко тръгваш сега, че не си доволен...
Отговори

qskata снимка qskata 17 септември 2007 - 21:42

Опел Калибра...16х205...попринцип мисля че си тръгвам добре ма целта ми е да разбера има ли някакфи техники или стратегии дето още ускоряват работата :icon_rolleyes:
Отговори

yasmania снимка yasmania 17 септември 2007 - 21:55

 qskata, на Sep 17 2007, 07:42 PM, каза:

Опел Калибра...16х205...попринцип мисля че си тръгвам добре ма целта ми е да разбера има ли някакфи техники или стратегии дето още ускоряват работата :icon_rolleyes:


От горният пост може да се гадае дали не е калибра 16 в 205 коня или я караш с 16-ки с гуми 205 широки. И понеже невярвам да си имал предвид първото / а и за да не ме поправят- 204 коня/, то да ти кажа че когато те питат за характеристики и модел на колата е по - важно да кажеш модификацията на мотора и, отколкото размера гуми с които се движи.
Отговори

vectra снимка vectra 18 септември 2007 - 00:12

мотор, състояние, размер гуми, настилка...всичко влияе... дай инфо и чак тогава питай!
Отговори

Stoil снимка Stoil 18 септември 2007 - 00:23

аз пък ше се изкажа в друг аспект:
- слаба или средна кола има добър старт и дотук - после - кур тате, баница...
- силните коли тъпчат в началото и после късат умивалници...

това да се разбира за котурниците от нашата марка и почти винаги за предното предаване.

тъй че ко нямаш яка кола все тая, боднеш ли трета - дотук
Отговори

Andy снимка Andy 18 септември 2007 - 09:28

Коментирано е това вече, ама айде. Не съм тренирал стартове, но понеже моята е слаба (75 кончета само) тръгвам много бързо. Слабият двигател ме улеснява, т.е. аз настъпвам до тампона долу и пускам съединителя до момента на отделяне като го държа там много кратко. Кратко защото предните гуми няма сила да въртят и така се набирам като "кола". Както каза Стоил, включа ли трета - умирам. Даже втора, но все пак има ускорение на втора, не е като да няма.
Значи ти сигурно си със 115 коня. Дръж на 3000 докато си на първа и потегляш както аз тръгвам, само че не настъпваш педала на макс (докрай) ами задържаш малко. Ти ще усетиш дали колата върти, или набира (или и двете). По принцип най-бързото тръгване, доколкото аз знам от опит, е с лек бърнаут - до 15% да речем превъртане на двигателните гуми.
Нека никой не ме пита как ги измерих точно па 15%. Ми, не съм мерил нищо. Дет се вика - "на око" :knee:
Отделно при моя двигател (слаб) мога да включа на втора както си искам и няма да загубя сцепление. Просто е невъзможно, освен ако не е добро сцеплението (пепел, кал, камъчето, наклон нагоре, вода, сняг и т.н.)
След като задържиш малко (при 3000) оборотите леко трябва да паднат и после веднага да се устремят бързо нагоре и така, вече си караш на втора и пр.
При много силен двигател (150++ коня и предно) си трябва повече техника - мноо повер, мноо нещо. При много силна кола (турбо бензин) трябва да потегляш един вид и на втора, иначе въртиш и може и да те сцепя с моята моноспринцовка (ма не вярвам де :icon_rolleyes: ).
Не твърдя, че знам как се тръгва, просто споделям с вас как мисля и не претендирам за точност. Твърдението ми се базира на плахите ми опити в потеглянето.
Отговори

Оги снимка Оги 18 септември 2007 - 09:29

Ко го учите бе ... как да се утрепе най-бързо ли :icon_rolleyes:
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 18 септември 2007 - 10:07

със сликове :) те хората са ти обеснили ,ама аиде и аз да си кажа като един виден стартаджия :) системата е много проста,отиваш на някой полигон и пробваш най-добрите обороти за съответната кола .. зависи но м/у 2000 и 4000 по принцип в зависимост от нещатата който са ти избройли по горе .. и така държиш газта там,дават старта рязко съедителя се пуска и почваш да даваш газ плавно ,по принцип тва е целата идея,щото ако и набиеш рязко газта ще си запали гумите ,което в повечето случай става при мен лично щото се нервирам и така :) после момента с 2ра е мн мн важен .. възможно най-бързо я "РЪГАШ" и можеш да излезеш и една кола пред противника ти .. тоя момент е мн важен,ама там е малко вандализам .. целата врътка е риташ съединителя без да пускаш газта и с всички сили ръгаш скоростния лост :) по някога не става,малко е вандалщина но .. щом си отишал на линията треа да си психически подготвен ,че може да си потрошиш я скорости я съедител,а гуметата със сигурност си заминават :) надявам се да съм ти бил полезен ..
Отговори

Stoil снимка Stoil 18 септември 2007 - 10:15

 Harry^racinG, на Sep 18 2007, 11:07 AM, каза:

.. щом си отишал на линията треа да си психически подготвен ,че може да си потрошиш я скорости я съедител,а гуметата със сигурност си заминават :) надявам се да съм ти бил полезен ..

ааа, ето това е истината
и всъщност наистина се трошат, а смисълът е доста плосък като цяло.
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 18 септември 2007 - 10:32

Според мен най-бързо се тръгва от нисък старт 8)
Отговори

Тони снимка Тони 18 септември 2007 - 10:41

А чували ли сте ,че в определени високи обороти и най вече на прекъсвач било полезно за двигатела ,според виден наш съфорумник. 8)
Отговори

Stoil снимка Stoil 18 септември 2007 - 10:46

 НеаМ РаВеН, на Sep 18 2007, 11:32 AM, каза:

Според мен най-бързо се тръгва от нисък старт 8)

пък ако има и кой да ти тегли един шут ще се изтреляш направо 8) 8) 8)
Отговори

city stars снимка city stars 18 септември 2007 - 12:17

Спам тийм...спрете де. 8)
Отговори

qskata снимка qskata 19 септември 2007 - 08:17

мерси бяхте ми много полезни...само да попитам за последно 2ра се пъска с ритане преди 1ва да стигне до прекъсвача ? 8)
Отговори

Stoil снимка Stoil 19 септември 2007 - 10:03

 qskata, на Sep 19 2007, 09:17 AM, каза:

мерси бяхте ми много полезни...само да попитам за последно 2ра се пъска с ритане преди 1ва да стигне до прекъсвача ? 8)

не преди прекъсвача, а преди пада в кривата на въртящият момент
Отговори

sauber снимка sauber 19 септември 2007 - 10:08

 Stoil, на Sep 19 2007, 11:03 AM, каза:

 qskata, на Sep 19 2007, 09:17 AM, каза:

мерси бяхте ми много полезни...само да попитам за последно 2ра се пъска с ритане преди 1ва да стигне до прекъсвача ? 8)

не преди прекъсвача, а преди пада в кривата на въртящият момент


Абе Градски...Той пуска тема тема да пита " Как се потегля най бързо " ти за крива на въртящия му говриш... 8)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg