Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Разход на гориво на Astra 1.7 DTL

zid68 снимка zid68 29 декември 2007 - 18:39

Колеги от скоро съм горд собственик на Astra 1.7 DTL-Немския мотор 68 кс.Интересува ме знае ли някой колко харчи колата и може ли да се сложи чип на мотора?
Отговори

bgstan снимка bgstan 29 декември 2007 - 18:51

Моята е същата комби. Градско студена ми харчи към 10(може и повече). Иначе на дълаг път с скорост от 110 ми харчи към 5 . Градско ако въртиш доста и загрее храчи към 7.5 .
Отговори

zid68 снимка zid68 29 декември 2007 - 19:42

Според теб добра ли е колата? Не беше ли по добре да взема с исузо мотор ?
Отговори

vladi27 снимка vladi27 03 януари 2008 - 15:28

 zid68, на Dec 29 2007, 06:39 PM, каза:

Колеги от скоро съм горд собственик на Astra 1.7 DTL-Немския мотор 68 кс.Интересува ме знае ли някой колко харчи колата и може ли да се сложи чип на мотора?

Имам същата. Градско гори много 9 / 100. Не се занимавай да слагаш чип, защото и без това този мотор е слаб от към електрониката и не се знае какво може да прецакаш. И да сложиш чип на това тежко купе няма да се усети кой знае колко.
Отговори

bgstan снимка bgstan 03 януари 2008 - 16:01

колата е добра има някои слабости например вакуум помпата колегата влади знае за какво става въпрос. Ако я караш градско е малко гадно защото е тромава и харчи ама за извънградско е супер .Провери дали от вакуум помпата по маркучето ти хвърля масло .
Отговори

zid68 снимка zid68 03 януари 2008 - 18:44

Моята астра е хечбек и едва ли е много тежко купето. :clap:
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 03 януари 2008 - 21:27

 zid68, на Dec 29 2007, 07:42 PM, каза:

Според теб добра ли е колата? Не беше ли по добре да взема с исузо мотор ?

Най напред "Честита Нова година" на всички!
Колега, ако беше си взел кола с "исузо" мотора, щеше да разбереш, че мотора е също толкова тромав. Цените на частите са много по високи. В двигателното отделение няма място къде да се бръкне и т.н. Разхода от 5л./100км. е добре, даже лятото на дълъг път пада и до 4.7.
Да ти е честита колата и безаварийно пътуване!
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 03 януари 2008 - 23:15

Аз пък съм с ИСУЗО комби .. и не ми се струват тромави 82-та коня ... туи че да един път счупи ли се даваш пари разхода моя е по малък градско ся зимата съм я карал малко в големите студове но най-много е стигала до 6 7 .. на дълго ми бутва 4.7 110 120 .. обаче градско я карам не паля студена тръгна и таман да загрееи да спра и т.н и т.н загрява си както трябва спирам и тръгвам тя е още топла и си вдига пак градусите рядко я карам студена почти никога .. !


Немския мотор си е слабичък 68 кончита е все пак и с турбо и без турбо за вървенето не е като Исузото ... няма ко да спорим .. че исузото е тромаво!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 05 януари 2008 - 12:05

 pavkata-sv, на Jan 3 2008, 11:15 PM, каза:

...е все пак и с турбо и без турбо за вървенето не е като Исузото ... няма ко да спорим .. че исузото е тромаво!


Как бих поспорил с теб, но не тук а на асфалта...
Колега много си е добър мотора, разхода лятото ще ти падне, също така ако не си карал дизел до сега като посвикнеш трябва да падне още. На мен лятото при извънградско ми дава 4.5 ако карам с 100 км/ч. Двигателя е доста здрав и е с Low Pressure Turbo което значи че в него има доста повече живот от колкото в турбото на исузУ мотора, пък и тея японци мноооого пукат глави. Карай си печката кротко и се наслаждавай на живота :clap:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 02 февруари 2008 - 11:17

 astra dtl, на Feb 1 2008, 10:40 PM, каза:

и моита е сьштата ако е наред всичко харчи пот 5 на дьлго но отчете ли ми компа някоя грешка ми качва бая разхода и аз искам да сложа чип -VI-MAX POWERED ако някои може да даде повече информация нека сподели интересува ме колата ще стане ли по шумна ще има ли разлика вьв вьрвенето и ще пуши ли

Прати едно лично на човека който се занимава със въпросните чипове - той най-добре ще ти отговори. Username: Владо. Аз бях при него веднъж и човека е много печен и разбран. Даже сега като си взема вектричка ще го посетя и аз за един чип....
Отговори

owchy снимка owchy 05 февруари 2008 - 15:33

Честито колега!Аз имам подобна печка.
Както казаха другите колеги ще се родиш да дълъг път!С 90 км/ч и инерции по надолнища прави разход 10лв/100км.
(Който не вярва за разхода под 5 на 100 мога да го повозя -стига да има нерви,че с 80-90км/ч по Тракия е изнервящо)
С една дума това си е кола да се возиш спокойно и на ТОПЛО!
Градско не съм я засичал колко гори,щото живея на село ама е под 10л./100!
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 09 февруари 2008 - 13:45

И аз от три месеца имам Астра Ф(хетчбек с пет врати) X17DTL,основно градско я карам и като я запаля я оставям да поработи пет минутки.Започва да загрява точно когато трябва да спирам,бе на студено я карам,на място доста бавно загрява,просто много чакане е.
По груба сметка,въз основа на колко литра съм сипал и колко километра изминавам с тях го смятам,че градско със спокойно каране 1500 оборота и сменям предавката,само на наклон я настъпвам до към 2000,че да поеме добре на следващата.
Ми дава разход 7-8 литра на сто.
Бе гори си,то един добър бензинов двигател ще гори също толкова,та незнам каква ми е икономията.
Ама се надявам,да падне разхода.
Отговори

aleyan снимка aleyan 23 февруари 2008 - 23:02

Явно икономичността на дизеловите астрички си е мит (ако не караш с до 80 км./ч.). Купих си една 1,7 ТД немския мотор '96 октомври миналата година и направо ми се доплака като я засякох. С моето не твърде варварско каране - 6,5 - 7 на дълго. После направих специален експеримент - карах по магистралата 100 км. със 120-130 км./ч. - разход 8л., после намалих на 100-110км/ч. - 6л. и последно 80-90 (но предимно 80 и не на магистрала, т.е имаше намаляване на скоростта и съответно ускоряване после) - разход 4,5л.
Мдам. Може пък да има някакъв жмел по моя двигател?
П.П. Слязох от Ксантия 1,9ТД преди да се кача на Астрата.
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 23 февруари 2008 - 23:48

Те дизеловите мотори най-простото и елементарно обяснение,което си давам аз е,че са икономични заради по-високият въртящ момент в ниските обороти,спрямо един бензинов двигател със същите коне/обем.И от там потдържането на скорост при по-малки обороти на двигателя.
Та,понеже моторът е слаб 50kw или 68к.с. по-големите скорости му оказват влияние върху разхода.
При 90км/ч вървя със 2000 оборота,със 150км/ч съм на 3500 горе-долу.
Не съм правил точни засичания,но и на мен ми се струва,че моята доста разход ми дава.
Сипах 40-42л. гориво,в момента съм изминал 390км. и стрелката е малко под първото деление(чертичка),което се намира над червеният сектор.Освен това колата е работела на място около час и половина-два,което при 800 оборота също се отразява на разхода,но не го включвам в сметките.
Така както е тръгнало,ако карам до последно предполагам,че ще мина 500-550км.
Което значи разход от 8л.-7.5л.на сто,като се има на предвид,че 200 от тези километри са изминати извън градско със скорост от 90-100км/ч, другото разстояние съм изминал градско и то при не добре загрят дигател или напълно студен.
Струва ми се висок разхода наистина,но я имам от Ноември 2007г. и все в студове я карам,та за сега на това отдавам високият разход.
Дано като се постопли времето ми свали литър надолу,щото с това каране на къси разстояния и студен двигател такива разходи ще ми дава.
Като я засеча точно колко разход ми дава ще пиша пак.
Искам да я засеча и при по-нормални температури пак,за да видя как ще е с разхода тогава.

Вие ако правите някакви замервания или имате други впечатления пишете,ще бъда доволен да прочета повече мнения.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 24 февруари 2008 - 01:39

Имам Астра със същия мотор и пак хечбек. Извънградско като карам с 90-100 като е топла разхода е под 5 на 100. Иначе градско в това време ако падне под 8/100 ще е добре. Според мен разхода ти е нормален. Лятото ще падне, но няма да е много. Един съвет - гледай да караш така че да не минаваш 2500 оборота, че иначе си харчи - нищо че е 68 кончета.

ПП. Сега се сетих - моята дава малко завишен разход защото съм пуснал повечко нафта на помпата и съм правил други едни интервенций та твоя разход трябва да е по-малък от моя при градско каране. Поздрави
Отговори

ivoorlov снимка ivoorlov 24 февруари 2008 - 13:46

 zid68, на Dec 29 2007, 06:39 PM, каза:

Колеги от скоро съм горд собственик на Astra 1.7 DTL-Немския мотор 68 кс.Интересува ме знае ли някой колко харчи колата и може ли да се сложи чип на мотора?

Здрасти! Имам същия мотор-Астра Г. Преди година и смених софтуера /нещо като чип тунинг/ при Белчевмоторс в Стара Загора. Има осезаема разлика във вървежа, стана много по-динамична. Разхода ми извънградско е 6, а градско 10, без да я жаля и да карам икономично. Много съм доволен.
Отговори

m_a_r_t_o снимка m_a_r_t_o 24 февруари 2008 - 18:35

 Ka4o_pi4a, на Feb 24 2008, 01:39 AM, каза:

Имам Астра със същия мотор и пак хечбек. Извънградско като карам с 90-100 като е топла разхода е под 5 на 100. Иначе градско в това време ако падне под 8/100 ще е добре. Според мен разхода ти е нормален. Лятото ще падне, но няма да е много. Един съвет - гледай да караш така че да не минаваш 2500 оборота, че иначе си харчи - нищо че е 68 кончета.

ПП. Сега се сетих - моята дава малко завишен разход защото съм пуснал повечко нафта на помпата и съм правил други едни интервенций та твоя разход трябва да е по-малък от моя при градско каране. Поздрави


Ми аз тъй и правя,даже не минавам 2000,защото рядко я товаря с хора/багаж и само по баирите я изчаквам до към двехиляди оборота.
Иначе си ги ръчкам скоростите на 1500,даже и по-малко.
И аз така си мисля,че ще свали малко разхода,но за сега това е 7-8л на сто.
Ще съм доволен,ако при смесено каране ми дава 6-6.5л.
Даже на последък взех да се замислям да я сменям за бензинова,но все се надявам,че по-леко ще ми е с дизела.

Пък другият колега добре е направил,но до колкото знам моята не подлежи на чипване,защото няма на какво.
Мерси за споделените впечатления,ще пиша пак по-нататък за разхода.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg