Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Таблото не свети

Krisko снимка Krisko 18 ноември 2009 - 15:24

Всички врътки, копчета и прочие не светят.Какъв може да е евентуалния пороблем и ако някой е имал същия проблем да сподели. Благодаря :icon_wink2:
Отговори

froluti снимка froluti 18 ноември 2009 - 15:28

Колега, прочети тук:

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...mp;#entry679612

Дано да е в това проблема. А ако не е , дай малко повече инфо. Провери ли бушоните? Успех!!!
Мнението беше редактирано от froluti: 18 ноември 2009 - 15:29
Отговори

Krisko снимка Krisko 18 ноември 2009 - 15:48

Бушоните ги проверих и всичките са здрави, но има 2 букси които са излезли от някъде и не мога до достигна до тях и да видя от къде са излезли. Може ли пороблема да е от това ?
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 18 ноември 2009 - 16:50

 Krisko, на 18 Nov 2009, 15:48, каза:

Бушоните ги проверих и всичките са здрави, но има 2 букси които са излезли от някъде и не мога до достигна до тях и да видя от къде са излезли. Може ли пороблема да е от това ?


А фаровете светят ли ти?
Съвсем възможно е да е от буксите, особенно ако едната е за ключа за вкючването на осветлението. А може и да е от самия ключ. Найстина малко повече инфо би било полезно
Отговори

Krisko снимка Krisko 18 ноември 2009 - 17:50

С фаровете нямям никакви проблеми, светят си. А таблото с врътките за парното и копчетата за климатика и прочие не искат :icon_wink2:
Отговори

Delikolev снимка Delikolev 18 ноември 2009 - 18:07

Колега имах сьщия проблем като теб при мен се оправи работата така.Свалих копчето на фаровете и там кьдето е вратката за осилване на светлината и намаляне на таблото има нещо като реостат значи това ми се беше счупило тои е един такав материал като пласмаса та както и да е бе6е счупено направих мосче и като го сложих страгнаха :) а тези копчета на халогена и копчето за магла би трябвало да светят.Ами тожа е от мен дано сам бил полезен.Пиши като го оправиш да видим от какво е проблема!!!!
Отговори

Krisko снимка Krisko 19 ноември 2009 - 19:06

 Delikolev, на 18 Nov 2009, 18:07, каза:

Колега имах сьщия проблем като теб при мен се оправи работата така.Свалих копчето на фаровете и там кьдето е вратката за осилване на светлината и намаляне на таблото има нещо като реостат значи това ми се беше счупило тои е един такав материал като пласмаса та както и да е бе6е счупено направих мосче и като го сложих страгнаха :) а тези копчета на халогена и копчето за магла би трябвало да светят.Ами тожа е от мен дано сам бил полезен.Пиши като го оправиш да видим от какво е проблема!!!!


При мен само таблото не свати, иначе дисплея на часовника свети при теб така ли беше
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 19 ноември 2009 - 19:31

Тези букси каде ги виждаш ,че висят? А значи не ти светят копчетата на централната конзола(врътки парно,копчетата -климатик) и таблото(Километраж,оборотомер и другите) или само централната конзола? Ако са двете проблема е най-вероятно в тази "врътка" за реглаж на силата на светене на въпросните, ако пък е само централната конзола ще трябва да я разглобиш и да вкараш евентуално буксите които висят или само да смениш всички лампички.
Отговори

Krisko снимка Krisko 19 ноември 2009 - 20:46

 veso_pesa, на 19 Nov 2009, 19:31, каза:

Тези букси каде ги виждаш ,че висят? А значи не ти светят копчетата на централната конзола(врътки парно,копчетата -климатик) и таблото(Километраж,оборотомер и другите) или само централната конзола? Ако са двете проблема е най-вероятно в тази "врътка" за реглаж на силата на светене на въпросните, ако пък е само централната конзола ще трябва да я разглобиш и да вкараш евентуално буксите които висят или само да смениш всички лампички.



Само централната конзола(врътки парно,копчетата -климатик) не свети и
май ще се наложи да я разглобявам

А буксите си висят отдолу под бушоните
Отговори

djface снимка djface 20 ноември 2009 - 10:49

Колега и при мен не светеше централната коннзола, провери си крушките да не са изгорели. При мен беше от това.
Отговори

kiko85 снимка kiko85 21 ноември 2009 - 16:55

Хайде и моето осветлението на таблото изчезна-само то, да ми кажете от къде да започна,бушон? :naughtynono:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 21 ноември 2009 - 18:49

Има теми много писани.Понеже крушките на врътките на парното светят постоянно като сте на контакт и затова изгарят.Разглобявате и сменяте .Кви бушони кви 5 лева.
Отговори

Krisko снимка Krisko 21 ноември 2009 - 19:22

Някой може ли да покаже малко по подробен снимков материал как се разглабя централната конзола и компонентите й (Астра Г). Блогодаря :naughtynono:
Отговори

Krisko снимка Krisko 23 ноември 2009 - 12:22

Айде бе колеги дайте малко снимки,че нещо се затруднявам. Цялата конзола ли излиза или часта дето е само на врътките не ми се иска да махам и часовника. Благодаря :mhihi:
Отговори

froluti снимка froluti 23 ноември 2009 - 12:32

 Krisko, на 23 Nov 2009, 12:22, каза:

Айде бе колеги дайте малко снимки,че нещо се затруднявам. Цялата конзола ли излиза или часта дето е само на врътките не ми се иска да махам и часовника. Благодаря :mhihi:


Хвърли един поглед на тази тема:

http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...%ED%E7%EE%EB%E0
Мнението беше редактирано от froluti: 23 ноември 2009 - 12:36
Отговори

vankis снимка vankis 03 декември 2009 - 19:05

При мен се появи следният проблем ,за да не пускам нова тема...

Изчена ми осветлението на стредната колона, врърките за парното, климатика ....
Като ударя отстрани на таблото и светват. Искам да знам дали крушките са свързани последователно , от което накоя да се е разхлабила и съовтетно другите да не тръгват заради нея. Иначе веднъж светнат ли не се изключват от вибрации или нещо такова. Някой може ли да даде идея от какво може да се получава така. Знам как се разглобява централната колонка обаче го отлагам ,че си е доста играчка. Иначе съм свалил кутията за вещи и от там имам достъп до задната част и буксата си е закрепена добре.

Някакви идеи
Отговори

djface снимка djface 04 декември 2009 - 09:34

Колега при Астра Ф не са последователно, и при теб ще е така защото ако са последователно ако ти изгори една крушка ще изгасват всички. При Астра Ф отзад където са врътките на парното е една букса и за врътките и за климатика и за копчето за циркулация на въздуха. Провери тази букса де не се е измъкнала леко. На твоята Астра не знам точно как е таблото но при мен само извадя касетофона и шеината и мога да обслужвам на долу "смисал да сменям крушки и т.н.", и още по лесно е като отвориш и жабката да свети. При Астра Ф е така, пак казвам не знам твоето табло как е.
Поздрави!
Отговори

OPC_V снимка OPC_V 02 април 2012 - 19:59

Здравейте колеги, за да не пускам нова тема, на астрата Г, не ми свети нито таблото с километража, нито средната конзола с врътките на парното(крушките на средната конзола ги сменявах преди 1 година). Съмнявам се да не е бушон, защото сменях радиото, но незнам кой е, а нямам с какво да проверя. Някой да има идея кой бушон е за тези работи или от какво друго може да е?
Мнението беше редактирано от OPC_V: 02 април 2012 - 20:00
Отговори

Irmscher снимка Irmscher 03 април 2012 - 20:07

 OPC_V, на 02 април 2012 - 19:59, каза:

Здравейте колеги, за да не пускам нова тема, на астрата Г, не ми свети нито таблото с километража, нито средната конзола с врътките на парното(крушките на средната конзола ги сменявах преди 1 година). Съмнявам се да не е бушон, защото сменях радиото, но незнам кой е, а нямам с какво да проверя. Някой да има идея кой бушон е за тези работи или от какво друго може да е?

Мултитаймер.
Отговори

gunitrec снимка gunitrec 08 август 2012 - 13:44

а някои може ли да ми каже къде точно се намира този мултитаймер и какво точно представлява...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg