Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Препоръчайте ми подгревни свещи

multisync снимка multisync 27 септември 2010 - 20:27

Здравейте колеги.Искам да си сменя погревните свещи понеже не са сменяни скоро а и стария собственик не ми каза кога за последно са били сменяни.Препоръчайте ми някакви добри свещи на достъпна цена.Имам предвид да не са супер скъпи.Автомобила е Opel Astra F.Кода на двигателя е X17DTL  :icon_razz2:
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 27 септември 2010 - 20:33

 multisync, на 27 Sep 2010, 21:27, каза:

Здравейте колеги.Искам да си сменя погревните свещи понеже не са сменяни скоро а и стария собственик не ми каза кога за последно са били сменяни.Препоръчайте ми някакви добри свещи на достъпна цена.Имам предвид да не са супер скъпи.Автомобила е Opel Astra F.Кода на двигателя е X17DTL :icon_razz2:

Шампион ,двоина подгревна намотка ,номер CH189 .
11 лв.за брои
Отговори

multisync снимка multisync 27 септември 2010 - 21:49

Мерси колега...утре ще потърся във Варна къде ги има.Ако някой знае със сигурност магазин където ги има да отида направо нека сподели :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от multisync: 27 септември 2010 - 21:50
Отговори

ico76 снимка ico76 29 септември 2010 - 14:28

 multisync, на 27 Sep 2010, 22:49, каза:

Мерси колега...утре ще потърся във Варна къде ги има.Ако някой знае със сигурност магазин където ги има да отида направо нека сподели :icon_razz2:


Колега смени ли си свещите доволен ли си от тях,че и аз мисля да сменям
Отговори

multisync снимка multisync 29 септември 2010 - 15:30

 ico76, на 29 Sep 2010, 15:28, каза:

Колега смени ли си свещите доволен ли си от тях,че и аз мисля да сменям


Ами ходих на няколко места, но такива нямаха и ми казаха да отива в Евро07.Там имали.Та тези дни ще ходя  :icon_razz2:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 30 септември 2010 - 17:35

В AutoData пише следното:
V/A: 5/12,5
Beru - 636MJ
Bosch - 0 250 202 087
Champion - CH158
Lucas/CAV - HDS346

Колко е вярно не знам!
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 30 септември 2010 - 18:36

 Gena_bs, на 30 Sep 2010, 18:35, каза:

В AutoData пише следното:
V/A: 5/12,5
Beru - 636MJ
Bosch - 0 250 202 087
Champion - CH158
Lucas/CAV - HDS346

Колко е вярно не знам!

Номерата са стари ,не се подвеждаи по тях .Производителите вече са им дали заимстващи номерчета.
Оригинално излизат от завода с Беру.
Дал сьм му номер на хубави и относително евтини свещи.в Косер има Искра по 4 лв ,ам през 2-3 седмици горят
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 01 октомври 2010 - 23:05

аз съм с 2 на беру и 2 фабрични на бош от завода...никви ядове :rulez:

21лв са на беру
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 02 октомври 2010 - 23:36

Земиси по качествени няма да сбъркаш ,не мен преди 3 години когато взех колата ми бяха изгоряли 2 свещи и си взех на БЕРУ(20 лв за бройка) и нямам ядове до сега
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 09 октомври 2010 - 22:14

BERU е истината за тази кола. Наскоро имах проблем бях с 3 beru и една Bosch и светваше чека за изгоряла свещ, махнах Bosch-а и всичко си дойде на място, а иначе си беше здрава.
Отговори

esil2 снимка esil2 11 октомври 2010 - 12:51

А Бош не са ли добри.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 12 октомври 2010 - 08:29

с различно съпротивление мисля са и затова свети чека.
при 4 бош няма проблем, както и при 4 беру, просто като има различна и се получава сутрин грешка.
Отговори

esil2 снимка esil2 12 октомври 2010 - 09:49

А вярно ли е, че свещите се сменят комплект иначе, ако има например една изгоряла и се смени ще изгорят и другите. При мен конкретно една е изгоряла и имам резервна бош, но не смея да я сменя, пък и да чукна на дърво колата за сега си пали.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 октомври 2010 - 10:59

 esil2, на 12 Oct 2010, 10:49, каза:

А вярно ли е, че свещите се сменят комплект иначе, ако има например една изгоряла и се смени ще изгорят и другите. При мен конкретно една е изгоряла и имам резервна бош, но не смея да я сменя, пък и да чукна на дърво колата за сега си пали.


-He.
Отговори

Марто снимка Марто 12 октомври 2010 - 11:42

И аз подкрепям БЕРУ с 2 ръце. Иначе идеята за смяна на четирите е, че имат горе-долу еднакъв живот и щом една е сдала багажа , то скоро и другите ще я последват. Но пък аз миналата година за първи път откакто имам колата(почти 5г.) смених 2 и досега няма индикации за другите.

Като цяло правилото за 4-те по-скоро важи за по-старите мотори , на които подгревните свещи са на 1 шина и по-трудно се определя има ли изгоряла и коя е тя.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 октомври 2010 - 11:48

 Марто, на 12 Oct 2010, 12:42, каза:



А да те попитам лично, щото си със същия мотор - какви бяха признаците и кога разбра всъщност, когато са изгоряли 2, в смисъл.. когато е била изгоряла само 1 усетил ли си нещо ? И ако имаш информация за актуална цена за такива свещи към днешни дни.. :)
Отговори

pepihan снимка pepihan 12 октомври 2010 - 11:54

На Голфа са на обща шина, махаш и мериш. Миналата година ми беше изгоряла една и я смених само нея(на колата са Шампион а новата- NGK). До сега нямам проблем. Но това за по- старите мотори както казва колегата.
Отговори

esil2 снимка esil2 12 октомври 2010 - 14:30

Ако разбирам правилно значи би трябвало зимата да пали на 3 та даже и на 2 свещи. Относно смяната един разбирач ме посъветва, че се отвиват на топъл двигател но не до край а съвсем малко, след което се оставя двигателя да изстине и тогава се отвивали.
Отговори

Марто снимка Марто 12 октомври 2010 - 15:03

При мен започна да светва чек лампата за няколко секунди след заплване и се досетих от какво е. А като смених 2 се оказа , че едната не съм я премерил добре и си е здрава , но така и така я бях купил и сменил вече. Цената беше около 20лв/бр. А за отвиването после разбрах че може да има проблеми. Моите ги сменях на топъл двигател без някакви особени трудности. Като не го стягах много , за да се избегнат проблеми при евентуално бъдещо сваляне.
Отговори

llll снимка llll 12 октомври 2010 - 15:44

 Марто, на 12 Oct 2010, 16:03, каза:

При мен започна да светва чек лампата за няколко секунди след заплване и се досетих от какво е. А като смених 2 се оказа , че едната не съм я премерил добре и си е здрава , но така и така я бях купил и сменил вече. Цената беше около 20лв/бр. А за отвиването после разбрах че може да има проблеми. Моите ги сменях на топъл двигател без някакви особени трудности. Като не го стягах много , за да се избегнат проблеми при евентуално бъдещо сваляне.

При слагането на новите свещи резбата трябва да се маже с медна паста- тогава няма грижа при следващата смяна. :biggrin: Това с недозатягането нещо не ме кефи....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg