Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Катализатор >>> Резонатор

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 26 март 2011 - 23:59

Здравейте!
Настана време катализатора да си ходи.Като покарам колата в по-високи обороти понамирисва леко на сероводород.
Та въпросите са ми два:
Резонаторно гърне ли да слагам или права тръба?
Възможно ли е цялата операция да мине без пари?Взимат катализатора за тях а на мен ми слагат резонатор?
Поздрави!
Отговори

Misho75 снимка Misho75 27 март 2011 - 00:29

Здравей, ако сложиш резонатор колата ще си остане тиха от колкото ,ако сложиш тръба. Недостатъка е че резонаторите изкарват около две години и после нов , а тръбата изкарва най-малко два пъти повече. Що се отнася до парите, на всякъде казват, че за катализатора могат да ти дадат от 15 до около 30 лева в зависимост от от вида на двигателя. Чувал съм че катализаторите им ги изкупуват на тях в пъти..пъти повече ама на хората не им се занимава и го оставят. Мога да ти кажа от личен опит преди около месец и аз ходих до един сервиз да ми заменят катализатора с тръба , което казаха че ще ми струва 35лв. Обаче ако остава катализатора ще ми струва 10лв. демек 25лв ще ми дадат за катализатора. Аз не се съгласих и след пет минути ме свързаха с шефа на сервиза(искал нещо да говори с мен). С две думи ме омайваше и на края ми предложи ако съм съгласен да оставя катализатора няма да плащам 35лв. за тръбата и ще ми дадат още 40лв. В краен случай стана, че вместо да додавам 10лв. смяната ми излезе без пари +75лв в моя полза. Колата ми е Astra G с двигател X16SZR, а между другото приемчика дето се опитваше да ме лъже остана като насран с извинение. А сещай се щом ми дадоха тези пари без проблем, колко ли още взимат от горе.

Надявам се да ти помогнах. Поздрави.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 28 март 2011 - 13:39
Причина за редактиране:: Цитат не е необходим
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 27 март 2011 - 00:51

Помогна ми и още как ;)
Били ми казал кой е сервиза и евентуално телефон?Може и на ЛС ;)
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 28 март 2011 - 13:38
Причина за редактиране:: Цитат не е необходим
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 27 март 2011 - 10:35

за да не добавям нова тема колеги само да попитам: Ако сменям средно гърне с резонатор ще има ли някаква файда от това, че ми стана интересно? Всъщност дали ще стане по отпушена? :newsm05_41:
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 27 март 2011 - 11:28

Не някво обикновенно е :naughtynono:
Отговори

speedo снимка speedo 27 март 2011 - 12:27

мммм средните гърнета имат прегради в повечето случаи.
Отговори

fero_91 снимка fero_91 28 март 2011 - 14:24

На мястото на катализатора най добре е да сложиш "ускорител" и то е вид резонатно гърне http://media.snimka....8/015132182.jpg а относко за колегата който пита за средното гърне.. ако го махнеш може малко да се отпуши но така много бръзо ще ти изгори крайното гърне :)
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 29 март 2011 - 00:34

 fero_91, на 28 март 2011 - 14:24, каза:

На мястото на катализатора най добре е да сложиш "ускорител" и то е вид резонатно гърне http://media.snimka....8/015132182.jpg а относко за колегата който пита за средното гърне.. ако го махнеш може малко да се отпуши но така много бръзо ще ти изгори крайното гърне :)

От сигурно 2 години карам с тези и може да са заминали вече т.е. да са или кухи, или целите препълнени от сажди.Също така да попитам какво ще е най-добре да сложа като крайно гърне ако слагам резонатор, че много се спъна и след смяната на скоростната кутия направо се чувствам като в икарус т.е. не иска даже да си помисля за баири. :sad-smiley-046:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 април 2011 - 09:16

Извинявам се, че ползвам темата на колегата. Може да ви се стори смешно това, което ще кажа. Някой от вас случайно да е виждал катализатори да се продават в някой сайт по e-bay ? Има ли вариант оттам да дойдат по-евтино около 50-100 евро примерно ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 19 април 2011 - 09:18
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 април 2011 - 10:10

 javor_bg, на 19 април 2011 - 09:16, каза:


Да, продават се в eBay нови катализатори, цената е по-ниска спрямо официален сервиз
на Опел в БГ, но не много :icon_wink2:
За какъв модел двигател и автомобил става въпрос?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 19 април 2011 - 13:06

Сеат Ибиза с двигател 1.6 SR 101 к.с. Кода на мотора е "AUR"
Мнението беше редактирано от javor_bg: 19 април 2011 - 14:21
Отговори

marfi76 снимка marfi76 14 юли 2011 - 12:31

Колеги,карам Астра G Х20DTL вчера ми дадоха 130 евро за катализатора.Неискам да мисля колко ли струва нов.
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 14 юли 2011 - 21:19

На мен ей така ми казаха за катализатора 45лв и права тръба 10лв значи ще ти дам 35 лв.И като се поразрових намерих хора дет дават 110лв, така че не се доверяваи на тези 30-40лв.Провери на катализатор.бг.
Мнението беше редактирано от vanmukan85: 14 юли 2011 - 21:20
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 15 юли 2011 - 10:52

Колеги, катализатора за х20хев е марка EEC VX6001. Цената в ибей е около 80-100 паунда. Не се излагайте с тези резонатори и тем подобни.
Отговори

palikarev снимка palikarev 15 юли 2011 - 15:22

Извинявам се за намесването във темата на колегата, но и аз се замислих да си махна катализатора и да сложа или тръба или резонатор на С18ХЕ,но ми казаха че ще да ми се вдигне разхода на гориво. Има ли някакви последици от това да махна катализатора и какви са те ако може да ми кажете? Поздрави на всички!!!
Отговори

Pink Floyd снимка Pink Floyd 06 септември 2011 - 23:23

Колеги и аз искам да разбера същото, мисля да махна катализатора, и без това на коли над 100 к.с. в нашата държава не им признават катализаторите и не виждам никаква причина да си оставя моя и моментално искам да го остраня, стига да не пречи на нещо друго. Та въпроса ми е ще става ли това и какви са последиците, колата е Астра G, X18XE1.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg