Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Губи антифриз, пукат се маркучи...

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 03 октомври 2007 - 12:29

От няколко месеца насам взе да губи антифриз все повече и повече. Установих че радиатора и едната връзка към него текат. Смених ги. После се спраска единия маркуч към радиатора на парното - смених го. Сега гледам че пластмасовата тръба която върви зад блока (под инжекциона) е мокра отдолу... Не вярвам да е съвпадение това че едно оправям друго излиза, при положение че колата я карам от година и половина. Та въпроса е как да направя някаква самодиагностика дали налягането в системата е нормално или не. Щото ако е повечко, е нормално да гърмят едно по едно връзки и маркучи. Кое определя това налягане? Знам че капачката на разширителния съд има клапи но не знам дали те регулират налягането или са като някаква крайна защита (бушон)?
Освен това забелязах че когато е студена се чува звук като изпускане на въздух на пресекулки. Не съм сигурен но май е някъде отдолу (колекторни тръби). Дали нямам някоя гарнитура избила или глава... не знам...
Дайте акъл че се видях в чудо :unsure:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 03 октомври 2007 - 12:33

По това ,което обясняваш - ти е заминала гарнитура на главата ...
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 03 октомври 2007 - 12:35

Най вероятно ти е заминала гарнитурата м/у блока и главата!
Приготви се за отваряне на двигател за съжаление.
Аз правих тази процедура преди 1 седмица.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 03 октомври 2007 - 12:39

 Tehni4oR, на Oct 3 2007, 01:35 PM, каза:

Най вероятно ти е заминала гарнитурата м/у блока и главата!
Приготви се за отваряне на двигател за съжаление.
Аз правих тази процедура преди 1 седмица.

Какво ще ми струва ако е гарнитура? Може ли да съм прецакал нещо друго като я карам така?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 03 октомври 2007 - 12:42

Съмнявам се да си прецакал нещо,но по-добре не я карай така да не стане беля.За цени другите да кажат,тук не съм запознат.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 03 октомври 2007 - 13:01

 Astra 1.4mi, на Oct 3 2007, 01:39 PM, каза:

 Tehni4oR, на Oct 3 2007, 01:35 PM, каза:

Най вероятно ти е заминала гарнитурата м/у блока и главата!
Приготви се за отваряне на двигател за съжаление.
Аз правих тази процедура преди 1 седмица.

Какво ще ми струва ако е гарнитура? Може ли да съм прецакал нещо друго като я карам така?


Ако е гарнитура, добре е с отварянето на главата да се направи профилактика на другите достъпни елементи - смяна гумички на клапани, напасване на клапани, проверка състоянието на сегментите, биелни, основни лагери и т.н. и т.н.
След това мотора е като нов. Иначе само гарнитурата на главата + труда + евентуален шлайф не е редно да бъде повече от 100 лв.

Има доста теми и постинги по темата "профилактика при смяна гарнитура на главата".
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 03 октомври 2007 - 14:44

 Astra 1.4mi, на Oct 3 2007, 12:39 PM, каза:

 Tehni4oR, на Oct 3 2007, 01:35 PM, каза:

Най вероятно ти е заминала гарнитурата м/у блока и главата!
Приготви се за отваряне на двигател за съжаление.
Аз правих тази процедура преди 1 седмица.

Какво ще ми струва ако е гарнитура? Може ли да съм прецакал нещо друго като я карам така?


Гарнитура 20-30 лв
Гумички на клапаните 10лв
Препасване на калапаните 20лв
Шлайфане на главата 25лв
Майсторлък 50лв
Аз ще те посъветвам да смениш и болтовете комплекта е 20лв
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 03 октомври 2007 - 16:01

 astra_uzunov, на Oct 3 2007, 04:28 PM, каза:

Щом надува маркучите и губи течност 99% е гарнитурата.

Да но има и течове може само от там да са загубите. Не съм убеден че надува маркучите ! Това ми е част от въпроса - как да разбера дали налягането е нормално или над нормата. Като покарам 30-40 мин. горе-долу стават като гума на колело напомпена колкото за дете(ако мога така да го сравня :)))). Чувал съм че ако отворя разширителния съд ще излизат мехурчрта ако е избила гарнитурата. Излизат само в първия момент като запаля. Предполагам това е щото квото е капало докато е изгасена е запълнено с въздух?! И освен това не знам дали още преди отваряне на големия кръг трябва да започва покачването на налягането. Тая сутрин отворих, долях и после покарах до работа. Още не беше отворил големия кръг а вече определено имаш някакво налягане.
Другата част от въпроса е - кой определя налягането? Капачката с клапите или нещо друго?
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 03 октомври 2007 - 20:02

Другата част от въпроса е - кой определя налягането? Капачката с клапите или нещо друго?
[/quote]
Колега, капачката няма нищо общо в твоя случай, на нея има един клапан който при надхвърляне на максималното възможно налягане в системата отваря и изхвърля водата(при теб единствено има вариант този клапан да не работи и затова да изкарва водата по други начини, в случай че имаш издухала гарнитура на глава)
Съветвам те да запалиш колата и да я изчакаш да поработи докато не включи перката(има вариант да не ти вкл. перката и затова да вдига налягането)като включи перката опитай да стиснеш маркучите на водната система, ако са станали на камък-99% си за нова гарнитура и шлайф!!!За да си сигурен 100% че е от гарнитурата след като включи перката изпусни налягането в системата и изчакай около 10-ина минути да поработи колата, като може да даваш мръсна газ отвреме на време, ако след това пак са ти се надули маркучите-бегай и сменяй гарнитура!!!
Успех и пиши кво е станало!
:unsure:
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 04 октомври 2007 - 08:45

Много благодаря за съвета колега - още днес ще направя тоя експеримент. Перката ми вклюва със сигурност. Пипал съм маркучите след доста каране градско и не са чак на камък. Като гума на колело са горе долу :) Но точно такъв експеримент не съм правил. Ако след тея 10 мин. не са на камък маркучите остава надеждата просто на маркучите да им е дошло времето по един и същи начин ... :unsure:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 04 октомври 2007 - 10:16

 Astra 1.4mi, на Oct 4 2007, 09:45 AM, каза:

Много благодаря за съвета колега - още днес ще направя тоя експеримент. Перката ми вклюва със сигурност. Пипал съм маркучите след доста каране градско и не са чак на камък. Като гума на колело са горе долу :) Но точно такъв експеримент не съм правил. Ако след тея 10 мин. не са на камък маркучите остава надеждата просто на маркучите да им е дошло времето по един и същи начин ... :unsure:

Дано не се надуят след като изпуснеш въздуха!!!
Възможно е и да им е дошло време на маркучите!!!
Успех!!!
:mhihi:
Отговори

Shades снимка Shades 04 октомври 2007 - 16:11

Ако знаеш колко народ си сменя така гарнитурата на главата за тоя дето духа. Просто когато системата е стара и почнеш да сменяш елементи от нея с нови, тя избива в най-слабото звено. И се почва смяна на маркучи.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 04 октомври 2007 - 20:43

Напраих експеримента - не го наду :unsure: Действах точно по указанията. Прибрах се от работа изчаках да се включи перката. Тогава маркучите бяха като гума на колело (малко се повтарям ама...). После изпуснах налягането, малко изтече и вода ама то няма как иначе. После затворих и бръмчах 10 мин на място след което при стискане спокойно допирах едната стена на маркуча в другата. След това я покарах 5 мин. на резачка и маркучите си бяха пак така. Остава надеждата просто да им е дошло времето...
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 10 октомври 2007 - 11:27

Колега Tehni4oR след смяната какво е положението с маркучите. Рано сутрин на студен мотор има ли налягане? Като загрее колко се надуват маркучите?
А към всички остават открити въпросите :
От какво точно се получава налягането - темп. разширение на водата, въздуха, нещо друго.. ?
Към диагнозата има нов факт - по капачката на маслото има нещо кремаво като крем карамел. Майторите казват че е от това че я карам на кратки разстояния. Обаче аз я карам така от година и половина, а този крем го има от 1 месец насам. Има го и по щеката. :mhihi:
Нормално ли е на студен мотор (непален 10 4аса) да има налягане в системата?

Отново благодаря на всички предварително
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 октомври 2007 - 11:31

Тва за тоя крем по капачката и щeката ми прилича на вода в маслото.Hе си играй с колата ами я закарай на газ анализатор или ако трябва я разглоби,защото не ми се струват нормални тея цветове по щеката и капачката.
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 10 октомври 2007 - 11:56

..масло във водата...


Не масло във водата, ами вода в маслото... 100% е гарнитура на главата
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 октомври 2007 - 12:01

Опааа моя грешка сори
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 10 октомври 2007 - 12:10

Колега,ти май докато не нацепиш и главата,няма да мирясаш :mhihi:
Колко хора още да напишат че си за смяна на гарнитура. :crazy:
Ама то колата си е твоя :19a:
Пробвай колко може да изкара още :2angry1:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 12:10

Колега смени гарнитурата смени и маслото че да не направиш нещо по голямо като ремонт !




Колеги преди седмица сменях глава .. гарнитура .. слжиха ми вода казаха ми след някои друга седмица да мина да турим и антифриз и да направят едно прегледче на главата изобщо . Та губи ми вода от порядака на 500 грама и водата стои на минимума не пада не загрява не тече от никаде варви си добре отидох в сервиза и онзи ми каза емм може вика дае от маркуча на радиатора аз вика маи не го затегнах както трябва ..За 1000 лева ремонт а маи не бил го затегнал както трябва но иначе нали ви казвам не капе няма течове по двигателя не загрява работи 6 и им викам докато не ми оправите проблема няма да ми слагате антифриз . Нещо ако можете да ме посаветвате да направя без да ходя на сервиз при когото и да е . Пак казвам няма никакви течове нито загрява нищо само губи .по 500 грама точно се пълни до максимума като и сипя за 1000 км. съм долял 1 2 литра ...Не мисля че е водната помпа има ли такава опция .... и колко струва за исузо това удоволствие... ? че вече се напържих с тия ремонти
Отговори

imitev снимка imitev 10 октомври 2007 - 12:51

 pavkata-sv, на Oct 10 2007, 01:10 PM, каза:

Колега смени гарнитурата смени и маслото че да не направиш нещо по голямо като ремонт !




Колеги преди седмица сменях глава .. гарнитура .. слжиха ми вода казаха ми след някои друга седмица да мина да турим и антифриз и да направят едно прегледче на главата изобщо . Та губи ми вода от порядака на 500 грама и водата стои на минимума не пада не загрява не тече от никаде варви си добре отидох в сервиза и онзи ми каза емм може вика дае от маркуча на радиатора аз вика маи не го затегнах както трябва ..За 1000 лева ремонт а маи не бил го затегнал както трябва но иначе нали ви казвам не капе няма течове по двигателя не загрява работи 6 и им викам докато не ми оправите проблема няма да ми слагате антифриз . Нещо ако можете да ме посаветвате да направя без да ходя на сервиз при когото и да е . Пак казвам няма никакви течове нито загрява нищо само губи .по 500 грама точно се пълни до максимума като и сипя за 1000 км. съм долял 1 2 литра ...Не мисля че е водната помпа има ли такава опция .... и колко струва за исузо това удоволствие... ? че вече се напържих с тия ремонти



Батка пука ли маркучите и надува ли системата си е или гарнитура или пукната глава.

Ако искаш си ги прави, ако искаш си карай... Твоя воля.

Щом са ти правили ремонт - върви им направи рекламация!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg