Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колата гасне в движение

zezo21 снимка zezo21 27 септември 2021 - 09:28

Колеги колата е insignia 2011г. 2.0 cdti ! Значи колата е закупена преди 3 седмици и от миналия ден когато я настъпя до ламарината да ускорява и колата гасне и изписва грешката от качената снимка. Отбивам връщам ключа паля и потеглям без проблем. Понякога го прави и понякога не ! Някой с такъв проблем да сподели дали може да е от спукан въздуховод на турбо или забива турбото ? Някой ако се е зблъсквал със същото да каже, ако мога сам да си оправя проблема ? Не ми дава от тел да кача снимката от таблото…. Но няма код а само изобразена кола с гаечен ключ.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2021 - 09:32

Закача се на диагностика и се виждат номерата на грешките.

Никой не може да ти даде насоки за каквото и да е така.И снимка няма. Пoлзвай radikal.ru за снимки и слагай направо линковете тук.

И като гледам тия "като я настъпя до ламарината", да не се окажеш следващия колега с основен ремонт? Носи ли я да й видят лагерите и положението с гумичката на маслената помпа? Ако не си, директно заминавай в сервиз за тая работа.
Мерене на налягането на маслото, смяна на гумичката, гледане на състоянието на маслената помпа(ако е нужна и смвната й).
Да не се окаже, че заради 800 лева примерно(с помпата), да трябва после да ходиш по мъките и да дадеш 3-4 пъти повече пари.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2021 - 09:40
Отговори

zezo21 снимка zezo21 29 септември 2021 - 08:46

Ще ги проверя тези гумички, налягане и самата маслена помпа. Благодаря за съвета. А това ли е болното място на този двигател ? Аз пуснах темата за моя проблем, защото четох една тема на колега със подобен, но малко по различен проблем и се оказало дупка във въздуховода към турбото. Затова реших, че някой може да каже нещо от сорта на: Колега това го прави от спукан маркуч… еди кой си или пък, че турбото забива и иска ремонт…. Примери само. Аз за грешките ще отида но чакам да се дойде моя ред….. то пълно с коли за ремонт.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg