Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на 18SE

slayerized снимка slayerized 28 септември 2008 - 12:48

 fire1, на Sep 28 2008, 12:12 PM, каза:

добре "майсторе" колко даваш на GT-то напиши си предположението а аз ще ти напиша как го сметнах

Сори, че се бъркам от името на Zender ама аз предполагам да е бил 112 к.с.:
Opel Kadett E 1.8i GT Technical Details
Отговори

fire1 снимка fire1 28 септември 2008 - 14:56

фабрично да двигателя е "барнат"
Отговори

max4o снимка max4o 28 септември 2008 - 15:18

Всичките коне ли са "живи" ? :) Съвсем открито казвам, че определено не разбирам от мотори... но на тея коне дето ги гониш малък разход наистина е Sci-Fi <_<
Отговори

Zender снимка Zender 28 септември 2008 - 15:50

 fire1, на Sep 28 2008, 03:56 PM, каза:

фабрично да двигателя е "барнат"



И кво си му барнал инжинере!!?!?? Да ти докарам да барнеш и моя!?
Отговори

fire1 снимка fire1 28 септември 2008 - 16:15

шлайфана глава на дв. големи клапани, бутала, дюзи и коляноввал ... няма да казвам цената на тази операция щоте е много
2-ро не съм го правил аз има си майстори за тази работа
Отговори

OpelGSi снимка OpelGSi 17 октомври 2008 - 15:13

Добър отговор колега :) .. 1.8 същия мотор но LEJettronic 3 :] . Евала за постигнатото, иначе нека само да добавя че този мотор е и на Opel Kadett 4S (oldschool gruppe B) който е слушал за него .. знае колко коня е .. и тази кола не струва колкото Bugatti Veron ;]

:newsm05_41: Kadett RuleZ
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 17 октомври 2008 - 15:29

 OpelGSi, на Oct 17 2008, 04:13 PM, каза:

Добър отговор колега :) .. 1.8 същия мотор но LEJettronic 3 :] . Евала за постигнатото, иначе нека само да добавя че този мотор е и на Opel Kadett 4S (oldschool gruppe B) който е слушал за него .. знае колко коня е .. и тази кола не струва колкото Bugatti Veron ;]

:newsm05_41: Kadett RuleZ



Тотално си в грешка относно кадет 4С, това нящо няма нищо общо с кадет но това е друга тема.

Към пича с компресора.
ако си решил наистина да слагаш мех.компресор до 0.5-0.6 можеш да ползваш СТОКОВАТА ЕЛЕКТРОНИКА и да обогатяваш в бууст със прогресивен горивен регулатор (FMU) със съотношение 12:1 и дюзи от ХЕ или XEV 9но тука трябва да свалиш налягането от 3 на 2 бра.. за да не идва много богато.
на този мотор ДО 0.5-0.6 можеш да се насочиш към еатон М45, М62( ще ти дойде големичък.)
относно ролките и ремъците нищо особено точно толкова зор се слага компресор за климатик :) по интересното е че дори и на 0.5 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО интеркулер мех.компресори топлят повече от турбината.
Отговори

OpelGSi снимка OpelGSi 17 октомври 2008 - 16:01

Прав си колега излъгали са ме ... :newsm05_41: , извинявам се, този който ме излъга и на който повярвах ще бъде заринат с нецензурни думи относно фамилията му довечера. Проучих и намерих ... 500BHP Zakspeed Turbo engine ... дай боже на всеки по един такъв мотор 1.8 :sleep: ...а това е инфо за Rally версията на този мотор http://www.rallye-in...ecs.asp?car=243
Мнението беше редактирано от OpelGSi: 17 октомври 2008 - 16:02
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 17 октомври 2008 - 19:43

 OpelGSi, на Oct 17 2008, 05:01 PM, каза:

Прав си колега излъгали са ме ... :newsm05_41: , извинявам се, този който ме излъга и на който повярвах ще бъде заринат с нецензурни думи относно фамилията му довечера. Проучих и намерих ... 500BHP Zakspeed Turbo engine ... дай боже на всеки по един такъв мотор 1.8 :sleep: ...а това е инфо за Rally версията на този мотор http://www.rallye-in...ecs.asp?car=243



:) добре че си намерил грешката си разрови се още малко и ще намериш още много инфо за старите опели... ще се очудиш каква спортна програма са имали от 74-та насам и там ще намериш корените на ХЕ мотора колкото и чудно да е...
Отговори

fire1 снимка fire1 18 октомври 2008 - 11:16

 Manta2005, на Oct 17 2008, 04:29 PM, каза:

Тотално си в грешка относно кадет 4С, това нящо няма нищо общо с кадет но това е друга тема.

Към пича с компресора.
ако си решил наистина да слагаш мех.компресор до 0.5-0.6 можеш да ползваш СТОКОВАТА ЕЛЕКТРОНИКА и да обогатяваш в бууст със прогресивен горивен регулатор (FMU) със съотношение 12:1 и дюзи от ХЕ или XEV 9но тука трябва да свалиш налягането от 3 на 2 бра.. за да не идва много богато.
на този мотор ДО 0.5-0.6 можеш да се насочиш към еатон М45, М62( ще ти дойде големичък.)
относно ролките и ремъците нищо особено точно толкова зор се слага компресор за климатик :) по интересното е че дори и на 0.5 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО интеркулер мех.компресори топлят повече от турбината.


Евала колега ...

Тия дни направи тест на колата... вкарах налягане във въздохо-провода ... резолтата беше че на бензин си работи перфектно но на гас угасва. С плочка съм на гаста!
мислих да вкарам гаста преди компресора но... това беше една много глупава мисъл щот ще има едно БУММ!!! като загреее двигателя. Вариант остава рем. магнитна шайба за компресора (която се слага на климатиците) но дали ще издържи???

Искам да те питам можеш ли да ми кажеш как да направя така че двигателя да заработи и на гас следкато сложа компресора?
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 18 октомври 2008 - 12:16

 fire1, на Oct 18 2008, 12:16 PM, каза:

Евала колега ...

Тия дни направи тест на колата... вкарах налягане във въздохо-провода ... резолтата беше че на бензин си работи перфектно но на гас угасва. С плочка съм на гаста!
мислих да вкарам гаста преди компресора но... това беше една много глупава мисъл щот ще има едно БУММ!!! като загреее двигателя. Вариант остава рем. магнитна шайба за компресора (която се слага на климатиците) но дали ще издържи???

Искам да те питам можеш ли да ми кажеш как да направя така че двигателя да заработи и на гас следкато сложа компресора?


много нещ амй не са ти ясни
можеш да си караш колата и в бууст с плочка и испарител само че е желателно той да е турбо модел (има вход за налягане) може и обикновен да се преработи но обикновено не могат да нахранят ситуацията. турбо + газ е много интересна тема но и доста обширна. не е за един или два поста, това с ел шайбата го забрави... (не ми казвай че мерцедес имат такава, защото тя работи когато се пали колата)
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 18 октомври 2008 - 19:21

 fire1, на Oct 18 2008, 12:16 PM, каза:

Евала колега ...

Тия дни направи тест на колата... вкарах налягане във въздохо-провода ... резолтата беше че на бензин си работи перфектно но на гас угасва. С плочка съм на гаста!
мислих да вкарам гаста преди компресора но... това беше една много глупава мисъл щот ще има едно БУММ!!! като загреее двигателя. Вариант остава рем. магнитна шайба за компресора (която се слага на климатиците) но дали ще издържи???

Искам да те питам можеш ли да ми кажеш как да направя така че двигателя да заработи и на гас следкато сложа компресора?

С изпарител за турбо няма да имаш проблем да си караш и на газ по-безгрижно. Някой от обикновените изпарители лесно се преработват да могат да работят и те като изпарители за турбо :newsm05_41:
За магнитната шайба от климатика просто забрави да устиска на напъна от чарджъра много време
Мнението беше редактирано от StunyGT: 18 октомври 2008 - 19:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg