Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Сваляне на казанчето на чистачките?

sxs снимка sxs 21 май 2012 - 06:05

Колеги, как да си сваля казанчето с водата за чистачкита? Вчера внезапно прокапа. Стигнах до някъде- свалих предната решетка, показа се едно болтче, развих го и до там. Как да продължа?
Отговори

bili4652 снимка bili4652 21 май 2012 - 06:42

При вектра Б трябва да се бръкне и под подкалника(евентуално и да се откачи и бронята), погледни и при тебе може да е така.
Отговори

sxs снимка sxs 21 май 2012 - 10:47

Мда... Със сваляне на бронята тряба да стигна до него. Несъм сигурен дали ще се справя сам обаче, та май ще трябва на сервиз да ходя.
Я кажете как се маха бронята та да си преценя възможностите? Става ли без канал?
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 22 май 2012 - 09:36

 sxs, на 21 май 2012 - 10:47, каза:

Я кажете как се маха бронята та да си преценя възможностите? Става ли без канал?

На Зафира А се сваля без канал. Предполагам и за теб ще е същото. Но течът може би не се дължи на пукнато казанче, а на протекло уплътнение там където помпичката влиза в казанчето. При мен на Астрата това беше причината.
Отговори

Petio снимка Petio 24 май 2012 - 21:38

Лесно се сваля бронята колега при това без канал.
Отстрани на подкалниците има по два винта те се развиват щом си свалил решетката би трябвало до фаровете да видиш още два развиваш и тях, откопчаваш бронята от калниците(там има водачи) и си готов после по обратният ред.Казанчето мисля се държеше на две винчета но не съм сигурен.Все пак провери и уплътненията на помпичката и маркучите самите те са пласмасови и имат навика да се чупят и от там почва да тече ,тоя проблем го имах и при астрата и при зафирата та си играх да наставям с гумено маркучле.Ако имаш и датчик за течността огледай и там уплътнението, казанчето трудно се пука освен ако колата не е удряна там, или зимата да е замръзвало... Успех
Отговори

sxs снимка sxs 26 май 2012 - 15:47

Мда. Оказа се работа без много драма. Всичко е така както каза Petio само да допълня, че се свалят и едни пластмасови щифтове от кората под двигателя. Трябва да се внимава и с буксите на халогените и датчика за външната температура. Иначе е работа за 10 мин. Както и да е. Казанчето е сменено. Благодаря за информацията.
Отговори

kolevst снимка kolevst 12 април 2018 - 13:55

[quote name='V. Petrov' timestamp='1337672195' post='1044979']
На Зафира А се сваля без канал. Предполагам и за теб ще е същото. Но течът може би не се дължи на пукнато казанче, а на протекло уплътнение там където помпичката влиза в казан


чето. При мен на Астрата това беше


Мнението беше редактирано от kolevst: 13 април 2018 - 04:22
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg