Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Иван33 снимка Иван33 16 февруари 2020 - 10:06

Обезкуражих се. То излиза, че ще си търкалям 15-годишнара Зафира с 1.8 z18xe до живот...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2020 - 11:12

 Иван33, на 16 февруари 2020 - 10:06, каза:

Обезкуражих се. То излиза, че ще си търкалям 15-годишнара Зафира с 1.8 z18xe до живот...


Повярвай ми, много по-евтино ще ти излезе това обезкуражаване.
Изобщо недей да се "мъчиш" по тоя въпрос. И без това автомобила го направиха лукс в България..
С всичките му такси и таксенца, данъци, застраховки(задължителни забележете). Ама хич не е задължителен обир - никак.

Към колегата zdravkop:
Дали може да обобщим така: Законите на физиката важат и за двигателите. Който го е страх от големи двигатели - да не ходи в гората :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2020 - 11:26
Отговори

Иван33 снимка Иван33 16 февруари 2020 - 12:19

Да, вярно е, че със сегашната ми кола нямам никакви проблеми, но пък ми се щеше да метна крак на нещо малко по-ново. Наскоро бях по работа в Копенхаген и ми направи впечатление, че такива коли, като моята, бяха може би две-три и ги караха някакви хора с арабски черти.
И с риск да ме анатемосате, ето го и другият ми вариант: https://www.mobile.b...576053443573908
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 февруари 2020 - 12:44

Защо да те анатемосаме? Тук сме, за да си помагаме. Щом ти е на сърце- отивай, провери я по рама и ако ти хареса- взимай я. Не мога да съм ти в помощ за хондите, понеже никога не съм имал такъв автомобил, но аз лично точно това купе не го харесвам. Иначе като мощност и кубатура е добре, 4х4 е, което е голям плюс, Евро 5, което никак не е маловажно, и т.н.

Димов- ами така е, законите са си закони и няма мърдане от там. И мен преди ме беше страх от големи двигатели, еле пък шестаци, но тебе страх, мен не страх- и скочих. :biggrin:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2020 - 15:47

Аз мога да ти помогна за хондата. Имаме CR-V, само че предното и е 2.2 дизел.
Този мотор(2.4) е най-редкия сред тях, но за сметка на това е голям и не лош.

Имало някакви цедки за маслото(по маслените пътища, точно къде са не знам по двигателя), които трябва да се почистят задължително. Това е мисля за 2.0 със сигурност, но за 2.4 важи ли - не знам..
Двигателя е много безшумен.
И още един плюс - Facelift е !

Ако се чудиш между Инсигния и тая хонда - то без никакъв замисъл скачай на хондата и отпрашвай! Майната й на визията отпред. Да, малко тъпа предна броня има(издадена неестествено), ама какво ти пука
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2020 - 15:58
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 февруари 2020 - 15:51

Ако, нещо ти харесва, вземай го. Вече няма коли дето излизат безплатни за поддръжка. За момента е61 ми излиза по-евтино за поддръжка от астра Н пък кой както иска да го разбира... Сега, хапва повечко нафтичка, ама не може хем..
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 февруари 2020 - 15:52
Отговори

benzy снимка benzy 16 февруари 2020 - 17:40

Момчета, вие добре съветвате за голям обем атмосферка... ама айде предложете такъв? Да минем всички на 2.8 V6? Хубаво ама и него го спряха 2013та мисля и остана само турбинирания в ОПЦ.

СВЪРШИ ТАЯ!!!

Малоумния даунсазинг знаем до какво води - до реално същия разход при занижен ресурс. Свиквайте! От тук насетне е това. Малки изнасилени мотори, в които ще се наливат пари за ремонти. 2020 моделите са вече с 1.2 мотор, даже 1.4 в новата Астра е трицилиндрова недомислица. Щем нещем такова ще караме! Няма що да отчайваме колегата Иван 33 - просто трябва да премисли дали може да си позволи евентуалните ремонти, в противен случай минава наистина на допотопна техника. А каквото и да си говорим новото си е ново и всяко следващо поколение е по-приятно за каране и по-комфортно и предлага повече сигурност.

Димов съгласен съм, че 160 хил са нищо, но и никой не е казал, че тоя мотор още утре ще сдаде багажа, нито пък, че като си си взел 1.6 турбо си му късал главата в прекъсвач всеки път. Личното ми мнение е, че: 1во няма значение какъв е двигателя, важно е как е каран и 2ро всичко е в поддръжката! Дай ми ново 1.4 турбо и ти гарантирам, че ще му мина същите 300 + хиляди км за които говориш, а не съм човек, който се мотае по пътищата.

Хубаво говориш за 1.6 и 1.7 дизел... ама мислиш ли, че те не са също толкова изнасилени колкото са бензиновите? И те нямат нищо общо ресурса на твоята 2.0 дти. (За горивни клетки и батерии може да си говорим друг път, и двете ги смятам за една глупост за много пари!!! Аз лично залагам на синтетичното гориво като единствената правилна алтернатива на петрола!).

И обратно към колегата Иван33 ЦР-Вто лично за мен си е дърво. Шефа мина 300 и зайде хиляди с едно такова, но 2.2 дизел буквално с нула ремонти. Супер надеждно, но си е дървено, не ми харесва как се кара, не ми харесва и как вози, това са си лични предпочитания обаче. В крайна сметка може да кажаем, че това си е разработка от 2000ната година, защото третото поколение е тежко базирано на техниката на второто, но с нови одежди и нищо, че е рестайлинг купуваш инженеринг от преди 15тина 20 години на безумно висока цена! В това отношение може би наистина е по-добре да си бръмчиш с твойта стара Зафира и си спести парите.

Всъщност ето ти мнение от английския форум:
"There don't seem to be many reports in the UK regarding problems with the 1.6T apart from the (usually just one piston) damage found on Corsa VXRs due to insufficient piston cooling when engines are worked hard for long periods or when remapped."
Ако искаш нещо ново - купи си ново. Иди виж Зафирата, ако ти хареса и ако ти остават няколко хилядарки в запас за евентуални ремонти скачай му. Тоя A16XHT е влаган в 3-4 мидела, произвеждан е стотици хиляди пъти и това, че някой е качил клипче в тубата не го прави лош.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 февруари 2020 - 18:07

Човече, ти просто не си притежавал 1.6 турбо на колко, на колко, на 100 хиляди истински километра.
Но генерално си прав, че трябва да свикваме. Време е вече да не можем да си разчитаме на колите и това е. Да ни е честито!
И да не съм офффф отвсякъде, колегата като я види може пък и да я хареса. Тоя модел е наистина красив за мен.
Отговори

benzy снимка benzy 16 февруари 2020 - 18:19

Тишо, не съм... ама към настоящия момент това е към което съм се насочил за бъдеща талига.
Астра К с 1.6 турбо, и не знам дали няма да добавя и автомат. Просто няма алтернатива.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 16 февруари 2020 - 18:23

Много благодаря на всички колеги, които взеха отношение по темата. Да, от всички марки и модели, които гледах и които са ми по джоба, разбира се, Зафира Турър от линка по-горе ми харесва най-много. Продължавам да се ровя и да чета за модела, лошото е, че явно не е много разпространен в България и няма кой знае колко информация. При всички случаи ще отида и да погледна колата, знае ли се? То и без това не намирам други обяви за втора ръка Зафира Турър, бензин и автомат, като изключим една варненска, но тя пък е 1.4 турбо, 140к.с. Даунсайзинг, това е. То просто по-голям бензинов мотор на тоя модел няма, дори и да искаш...
Мнението беше редактирано от Иван33: 16 февруари 2020 - 18:24
Отговори

benzy снимка benzy 16 февруари 2020 - 18:38

Колга, за тези пари мисля си струва да се разходиш и до чужбина за кола, просто ще имаш повече избор. Има много изписано и описано как се вкарва от Германия примерно. Или може да потърсиш някой с добра репутация, който вкарва по поръчка. А може да пробваш и със Стефанов, пловдивския представител, те гледам развиват добър бизнес с втора ръка "сертифицирани", ако не си на зор може да ти намерят някоя прилична и да ти дадат и някаква гаранция...
Успех
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2020 - 19:10

Бенз,

За 1.6 и 1.7 дизел не съм казал че са "върха на сладоледа" и никога няма да го кажа. Да, уж по-нови разработки са и затова винаги натъртвам на 95 и 110 коня(136, 160 НЕ!). 1.7 110 също не е изнасилен. За 125 може да се поспори, но аз съм на мнение че и той е добре като кубатура и коне(все още).

за 1.6 200 коня и сам можеш да си направиш сметка дали е изнасилен. Как мислиш ?
Да, нямаш друга алтернатива като по-голям двигател, освен 2.0 TCR-a. Аз това ти препоръчвам ако удариш от тото-то. Ще се чувстваш като в оная Инсигния . 330 кончета на 1200 кила кола, а ? Как си го представяш? Тук-там ще му опират гумите, но за разхода ти му мисли :) , ще попийва на големи гълтоци.

P.S: идеята ти за Стефанов не е много лоша..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2020 - 19:16
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2020 - 19:19

 Иван33, на 16 февруари 2020 - 18:23, каза:

Много благодаря на всички колеги, които взеха отношение по темата. Да, от всички марки и модели, които гледах и които са ми по джоба, разбира се, Зафира Турър от линка по-горе ми харесва най-много. Продължавам да се ровя и да чета за модела, лошото е, че явно не е много разпространен в България и няма кой знае колко информация. При всички случаи ще отида и да погледна колата, знае ли се? То и без това не намирам други обяви за втора ръка Зафира Турър, бензин и автомат, като изключим една варненска, но тя пък е 1.4 турбо, 140к.с. Даунсайзинг, това е. То просто по-голям бензинов мотор на тоя модел няма, дори и да искаш...


Това не е вярно за Турера
Има си и 1.8 пак 115 и 140 коня. Атмосферен. Винаги казвам че това е златната среда.

https://www.cars.bg/...9067e23c041ba72
малко е Шеви, ама това си е Опел.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2020 - 19:22
Отговори

Иван33 снимка Иван33 16 февруари 2020 - 20:52

 Д-и-м-о-в, на 16 февруари 2020 - 19:19, каза:

Това не е вярно за Турера
Има си и 1.8 пак 115 и 140 коня. Атмосферен. Винаги казвам че това е златната среда.

https://www.cars.bg/...9067e23c041ba72
малко е Шеви, ама това си е Опел.

Аз поне не намерих Турер, 1.8 автомат. За Орландо не се бях замислял, прав си, че е Опел. Даже познат имаше навремето такъв, но не съм го заглеждал по-отблизо...
Отговори

benzy снимка benzy 16 февруари 2020 - 21:12

 Д-и-м-о-в, на 16 февруари 2020 - 19:10, каза:

освен 2.0 TCR-a.

Мдам... за 100 хил евро май струваше TCR-а ми се завъртат и някои други алтернативи :)
То като да ударя от тотото пък ще ти купя и на тебе един "шептящ" да си го биеш у главата ;)

Ясно е, че 1.6 с 200 коня е стабилно изстискан, но от друга страна хонда още преди 20 години правеше надеждни високооборотни 1.6 с по 160 коня и ако се заровим в историята ще видим и други примери. Проблема не е в 200те коня, проблема е, че производителите просто си направиха сметка как да продават повече и да имат по-висок марж на печалбата и това не става като ти предлагат супер надеждна техника. И 2-ка мотор да е взимаш ли му здравето в червеното на оборотомера пиши го бегал. Тоя TCR ако го опнаеш редовно на писта ще го окотиш за няколко хляди км нищо, че е с относително голям за днешните разбирания обем. И всъщност той е много по-стресиран от 1.6 щото вади с 25% по-голяма литрова мощност.

А един приятел е прав, че в голяма степен надежността на днешните мотори идва от увеличения сервизен интервал. 20 000 км за смяна на масло... абе д**а тва масло модерно дето смазвало повече - я смени на 10 хил и да видим дали няма да ти се отблагодари мотора с дълговечност?

и П.С. вчера ония ден обясняваше на човека с астрата, че 1.4 е асматичен и не му трябва, днеска предлагаш 1.8 на тон и седемстотин купе празна (не върши работа в сучая, човека иска и автомат). Този иначе надежден 1.8 мотор ще работи пряко сили в Зафирата - мани конете 175 нютона при 3800 оборота срещу 280 още малко над празен ход - кое ще е по-малко натоварено? Ей за това съм се спрял и на 1.6 турбо за в бъдеще (дай боже), тая тяга позволява да поддържаш ниски обороти и да не тормозиш мотора.

П.П.С. Орландо не ти трябва, няма нищо общо със Зафирата и мисля че остарява доста бързо. Там са пестили още повече от всичко а и морално е по-старо.
Мнението беше редактирано от benzy: 16 февруари 2020 - 21:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 февруари 2020 - 21:36

Бенз, прав си за интервалите, но това не е от вчера или от оня ден.

Аз съм виждал книжка, в която пише че първата смяна е направена на 25 000. И това се отнасяше за Астра Г(вярно класик, но Астра Г). Затова ако кажем че това си е било така винаги, то днешните мотори издържат по-малко пак. Затова дори и да го сменяш на 10 хиляди, пак няма да докараш издръжливостта на старите мотори.

А му предлагам на този човек 1.8, защото с тая зафира не можеш да си "състезател". А оная Астра си е лек автомобил и заслужава да има нещо повече от 1.4 нали ? Ти ли точно не знаеш...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 февруари 2020 - 21:41
Отговори

benzy снимка benzy 16 февруари 2020 - 21:50

Нормално, старите мотори бяха и със стария материал, даже да кажем с материал, сега заради теглото и за икономии и материал не слагат.
Да го кажем така, ако до сега при нас идваха колли на по 300 хил км хвърлени щото почват да правят проблеми и е прекалено скъпо на запад да ги ремонтираш, а ние им давахме живот за по още 100-200 хил за в бъдеще ще идват коли на по 150-200 хвърлени за проблеми и ние ще ги изстискваме да дадат още толкова - нищо прекалено драматично, драмата е в много по-скъпите части и агрегати ама ще свикнем и на това... :)

И за астрата и за зафирата е едно и също - проблема идва от неостатъчната мощност на урва и изпреварване, и с 1.4 мога да си се правя на състезател, но става с изстискване а то води и до разход и до по-къс живот. Тая тежка Зафира ако я и натовариш 1.8 ще вижда зор да я задвижва и направо
Мнението беше редактирано от benzy: 16 февруари 2020 - 21:55
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 февруари 2020 - 23:01

Истината е че в наши дни колите дето са направени да държат на километри вече не са в ниския клас. В случая на опел не са и в средния и явно и във високия си имат капризи. В тоя години дето обсъждате дизела беше върхова технология. После дойде на мода бензиновия даунсайзинг, но и до ден деншен, ако идете да си купите кола от магазина ще се изненедатае колко по-скъпи са дизеловите мотори. Пък да ме прощава който си мисли че има за какво да ме прощава, ма няма за какво... Конфигурирайте си кола в опел или фолксваген и ще видите разликата в цените при сравними мотори. Пък защо е така, щото дизела е мръсен предполагам. Жена ми до 2018 караше бензинов пасат б7 150 кона 1,4 бензин. Сега кара б8 2.0 дизел пак 150 коня. Разликата е 7000 лв в цената и огромна в това дето дава мотора, пък нека сме фенове на бензина.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 февруари 2020 - 23:05
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2020 - 00:20

 Ne6to Smisleno, на 16 февруари 2020 - 23:01, каза:

Истината е че в наши дни колите дето са направени да държат на километри вече не са в ниския клас. В случая на опел не са и в средния и явно и във високия си имат капризи. В тоя години дето обсъждате дизела беше върхова технология. После дойде на мода бензиновия даунсайзинг, но и до ден деншен, ако идете да си купите кола от магазина ще се изненедатае колко по-скъпи са дизеловите мотори. Пък да ме прощава който си мисли че има за какво да ме прощава, ма няма за какво... Конфигурирайте си кола в опел или фолксваген и ще видите разликата в цените при сравними мотори. Пък защо е така, щото дизела е мръсен предполагам. Жена ми до 2018 караше бензинов пасат б7 150 кона 1,4 бензин. Сега кара б8 2.0 дизел пак 150 коня. Разликата е 7000 лв в цената и огромна в това дето дава мотора, пък нека сме фенове на бензина.

Ако на мене направят Електрован, на теб, и на всичките 7 милиарда души ? От кого ше вземат пари за "емисии"? От Х*Я ми.


Грешиш, не е защото е мръсен. Те евронормите са си еднакви за всичките.
Там е по-масивен, влагат се повече неща, както и за кутиите им. Трябва да са по-държаливи а това изисква повече материал. А тия двете неща са достатъчни за тия 7000,които ми се струват завишени, но нали знаеш "пазарна икономика човек". Вдига се това, което се търси. Защо дизела е по-скъп като гориво, след като излиза по-рано?
А от какво ще му вдигнеш на 1.4 турбо бензина цената ? Няма от какво. Затова и вече държи "като умрял свеща". Щото е вложено като за "ей тъй да запали".
По-голям мотор -> по-голяма цена (пак пазарна икономика).
Не си мисли че ако им поръчаш и си платиш, няма да ти направят специално за тебе 8-мак дизел би-турбо. Ще ти направят и ще вземат парите и ги "боли оная работа". Въпроса е че не можеш да им платиш и ще караш каквото са ти направили. За мен това е истината
А глупостите за замърсяването, аз по-горе дадох клипа за Електрован-а. Ако искаха, досега щяха да са го решили "проблема". Пак ще кажа 1966-та година направено. Няма емисии.... след 60 години още го няма масово. Значи никакви замърсявания и никакви такива глупости не са им целта. Дрън-дрън ярина за пред хората. Целта са "едни пари"..

Ако направят за тебе един Електрован, за мене един и за всичките 7 милиарда по един, от кого ще вземат пари за измислените им "емисии"? от Х*Я ми, нали !
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 февруари 2020 - 00:31
Отговори

benzy снимка benzy 17 февруари 2020 - 01:32

 Ne6to Smisleno, на 16 февруари 2020 - 23:01, каза:

Истината е че в наши дни колите дето са направени да държат на километри вече не са в ниския клас. Жена ми до 2018 караше бензинов пасат б7 150 кона 1,4 бензин. Сега кара б8 2.0 дизел пак 150 коня. Разликата е 7000 лв в цената и огромна в това дето дава мотора, пък нека сме фенове на бензина.

В наши дни просто няма коли дето държат километри независимо в кой клас са, накрая електрониката се прецаква преди механиката и почваш да наливаш едни пари...

В случая сравняваш коне, защо не сравниш обем на двигателя 1.8 tfsi с 2.0 tdi в Б8 имаш поне една шепа датчици в повече от 7цата и по-сложна техника за пречистване, сложи и постоянната инфлация за тия няколко години разлика и не се чуди къде са ти парите. Не отричам предимствата на дизела, доказано по-високо КПД и по-голяма дълговечност, но и бензина си има своите - кой каквото търси.

А Димов си е прав, че приказките за екология са просто за замазване на очите. Чистата кола е тая дето не си я произвел! Ако беше за екология щяха да ни накарат от утре да минем всички на някакъв газ това е най-бързия, лесен и евтин начин, ама ни пробутват електричките като алтернатива - с малоумни обясняния колко са "еко" - е не са! И както стана и с дизела, който шеще да спасява света, след 10тина години ще ги анатемосваме и тях, разликата е, че дизела наистина доведе до някакво подобрение, а с батериите сме до никъде. Може би водорода е истината, но аз определено не съм фен да имам 5 килограмова водородна бомба под задника, а дори и да е водород предпочитам да го горя в ДВГ отколкото да захранвам горивна клетка, няма ми я живинката така с тока...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg