Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

X16SZR променливо подаване на искрата

kevin снимка kevin 21 август 2018 - 19:33

Така, не писах в темата докато не проверя всичко,е изчерпах се, сега моля колеги от Пловдив да ми препоръчат майстор който разбира,преди време познавах такъв,имаше под ръка почити всичко, читаво втора ръка и след диагностика слагаше съответната част,сверяваше и казваше купи си това.
Отговори

kevin снимка kevin 23 август 2018 - 18:57

Намерих проблема,ламбда сонда, но пустият компютър я отчита чак след два три километра каране,светне ли лампата на двигателя колата върви.Най интересното е, че като я изключа от контакт лампата изгасва и като запаля пак трябва да мина същото разтояние за да я отчете, и да се оправи вървежа.Нещо са се ос-ли с тоя компютър,мисли като лампов телевизор.На предните ми опели не беше така, каквото и да откача веднага го регистрира като грешка.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 октомври 2018 - 20:49

Чак сега виждам темата. По принцип съм гледал ъгъла на изпреварване на запалване на две три коли и на празен ход си играе пак така от 6 до към 10 градуса.

Преди три години имах проблем с оборотите - на загрял мотор се клатеха непрекъснато. С откачена първа ламбда сонда го нямаше проблема. По едно време започнах да проверявам сноповете на инсталацията- дотам бях стигнал след три месеца търсене на проблема. Един ден намерих проблема . Оказа се скъсан един от петте кабела на първата широколентова ламбда сонда.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg