Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Пробка за обезвъздушаване на охладителната система

javor_bg снимка javor_bg 06 март 2018 - 16:13

Тази пластмасова пробка не може ли да се намаже с керамична грес за да не запича ? Има ли значение предницата на колата дали не е малко вдигната нагоре по време на обезвъздушаването?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 март 2018 - 11:22
Отговори

Hevy снимка Hevy 08 март 2018 - 20:06

 ufer, на 06 март 2018 - 10:19, каза:

Аз допълнително на това бих развил леко температурния датчик още при наливането на студен двигател. Може след това въобще да не се налагат други процедури. Е, малко може да подмокри... :icon_razz2:

Не знам за каква кола говориш, но при мен от термостата, където е температурния датчик, си расте маркуч който обезвъздушава там...
Отговори

ufer снимка ufer 09 март 2018 - 11:55

Всъщност имах предвид по-старите Опели - Кадет, Астра Ф. При по-новите е различно и всеки трябва сам да прецени и където е уместно, да обезвъздуши оттам. Освен това има и инструкции при някои коли. А при теб с тръбичката си е направо лукс... :icon_razz2:
Отговори

Hevy снимка Hevy 09 март 2018 - 21:26

Да, лукс е, и лукса се заплаща...ако трябва да смениш гарнитурата на капака на главата, трябва да източиш първо чорбата :mhihi:
Отговори

gevv снимка gevv 03 юли 2018 - 12:30

Здравейте колеги! Да не отварям нова тема, интересува ме как протича самото обезвъздушаване и по-точно трябва ли да циркулира още като запалиш двигателя антифриз през маркучето, отиващо от радиатора към горната страна на разширителното казанче..? Или само като загрее и се разшири антифриза ,тогава връща от там.. Става въпрос за най-простия C16NZ.... Благодаря предварително!
Отговори

ufer снимка ufer 04 юли 2018 - 07:53

Този маркуч от радиатора към помпата, респ. казанчето, е част от големия кръг и се включва, чак след като отвори термостатът. По принцип повечето термостати имат малък срез и пропускат оттам много малко, което също подпомага обезвъздушителния процес. Но истинското движение започва, след като загрее двигателят. Отделно от това конструкцията на опеловите двигатели е такава, че на практика системата сама се обезвъздушава. Много рядко се налага намеса, примерно ако има изпарител. Абе, това при Опел е песен! Аз имам една MR2. Ако знаете, какво значи обезвъздушаване, трябва да си вземете отпуска... :Topic-is-closed-bg:
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 04 юли 2018 - 11:28

Като пълниш системата, през това маркуче излиза въздуха към разширителния съд независимо от това дали е отворил термостата или не. Нивото на казанчето и нивото в това маркуче при не работещ двигател е едно и също. Имаш скачени съдове.
Отговори

gevv снимка gevv 09 юли 2018 - 09:58

Благодаря за мненията. При мен се оказва,че през това маркуче не излиза нищо, а не е запушено, продухвах го на обратно... И "майсторът" ми се чудеше дали трябва постоянно да върти от него антифриз или само като загрее яко... Засега така си карам.
Отговори

unreax снимка unreax 16 ноември 2023 - 11:11

Да вдигна малко темата по въпроса с пластмасовата пробка за обезвъздушаване.
Фирма ДБК Дмитров Пловдив предлагат пробка за Audi A4 B6 която е същата като тази.

Линк: http://www.dbk-dimit...i-a4-b6-clp1914
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg