Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

корсата забива не ще да върви

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 18 май 2015 - 21:38

Здравейте колеги
След кратък период от време пак съм горд собственик на Опел Корса 2000 г. 1.2 бензин 65 к.с. 4 цилиндъра с верига 16 клапана мотор x12xe
Та сега за праблема колата забива. Тръгвам карам на върха на педала когато се помъча да ускоря види баир или стигне около 2500-2700 оборота спира да върви Забива светва жълтата лампа на таблото връщам газта и подавам нежно пак тръгва и пак забива.и така не можеш да изпревариш.
Днес я купихме за жената смених горивен и въздушен филтър има лека промяна към подобрение но проблема си го има
Отговори

sathv снимка sathv 18 май 2015 - 21:50

Я върви да я прочетат, че май ще сменяш дебитомер.
Отговори

GoOeY снимка GoOeY 18 май 2015 - 22:33

Синтоми на дебитомер, но при него чека свети постоянно. Ако излезе той един съвет недей да пестиш пари и дай 200лв за бош. Казвам ти го от личен опит пробвал съм с китайци. Първия изкара 2 години решихме втория да е пак такъв, но изкара 1 месец.
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 19 май 2015 - 22:24

Здравейте благодаря за съветите
Вчера с диагнотика демо весия даде ламбда сонда изтрихме я ама неска същата работа
Днес я закачихме на диагностика на познат опелска- човека прави коли основно опел - дава ламбда сонда- трие грешката. Гледахме живи данни на ламбдата дебитомера и егр.каза да почистя дебитомера. Да сменя ламбдата и забеляза правени кабели на куплунга за ламбдата дето е от от лявата страна над ск. кутия а може би и закъсани. Утре ще ги прегледам и ако трябва ще ги надя.
Това е за сега. Благодаря за съветите. Приемам още разбира се.
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 20 май 2015 - 19:58

Здавейте колеги прегледах за скъсани кабели-няма
Почистих дебитомера
Закачихме я на 3- та диагностика- все ламбда сонда пише трие грешката тръгвам забива светва лампата на таблото и така.
Днес до вкъщи на един баир направо умря както вървеше след като бяхме изтъркали грешката. Все едно няма бензин в колата има бавни работи ок а не мога да тръгна мотора глъхне.
На рейката за бензина има налягане от там си мисля че помпата е ок. А може ли клапана за излишното гориво да е залепнал в отворено положение и да не и стига бензина или петролски бензин дето налях да е менте?
Събирам идеи помагайте до неделя съм отпуска и трябва да се направи колата за да пътувам.
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 20 май 2015 - 20:47

диагностика на спаднала мощност с оп-ком отиваш на живи данни и стигаш до ламбдата при рязко подаване на газ напрежението на ламбдата трябва да стигне 800-900 миливолта в противен случай трябва да се провери ламбдата.а тя се проверява пак с оп-кома в живи данни при изваждане на някой маркуч от двигателя на празен ход примерно от серво усилвателя напрежението на ламбдата трябва да спаднат близо до 100 или по-малко миливолта,ако е така проверяване също като добавим газ във всмукателния колектор като внимаваме при двигателите с МАФ сензор (дебитомер) газта да не постъпва при него,в този случай напрежението на ламбдата трябва да се покачи до 800-900 миливолта.Ако ламбдата е така като описвам проблема трябва да се търси в горивната система налягане,инжекция,еку или подаване на гориво (маф сензора)
Отговори

sathv снимка sathv 20 май 2015 - 20:47

Я сега откачи сондата и пробвай без нея. После може да повториш същото упражнение с дебитомера. Каква е разликата? А ТПС на живи данни как е?
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 20 май 2015 - 20:53

Към колегата Мутафов- тая кола се изфорсира с много помпене на газ иначе така да натиснеш педала не става. Държи някаде към 800-880mv но на диаграма права линия като на мъртвец

Към колегата sathv- другите датчици на живи данни работят добре. Какво трябва да стане като откача буксата ?
За дебитомера пробвах светна лампата на таблото само в поведението на колата нищо.
За ламбдата какво да очаквам че ще стане ?
Мнението беше редактирано от ПЛАМЕН Х: 20 май 2015 - 20:58
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 20 май 2015 - 22:07

дебитомера като подадеш пълна газ трябва да стигн близо 5 волта в противен случай е за смяна
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 21 май 2015 - 23:13

Здравейте днес с нови сили пак ровихме колата. Ламбдата след преглед на буксата даде супер диаграма. Обаче като я откачиш никва реакция даже и лампа не светва а откачихме дебитомера и егр и веднага пали лампата на таблото. Та днес след 2 различни тестера стигнахме до извода че не стига бензин за тая корса а в резервоара има. На рейката като натиснеш иглата мотора работи на бавни има гориво ще ме удави( на каво мирише е друга тема )не го пробвахме на високите обороти само. Това само визуално намам манометър.
Понеже клапана за излищно гориво с уста не нога да го задействам реших да стисна маркуча му да не връща в резервоара с едни клещи чираци.
О чудо колата се изфорсира върти гуми върви все едно не е 65 а 105 коня.
Мисля си клапа е заседнал в отворено полужение а може и помпата да няма дебит макар че май има.
Горивото е менте макар че ще го изгоря скоро. Дали няма боклуци в помпата или вътре тя има маркуч в него нещо да прави бели.
На едно пежо го имаше този проблем преди време.
Това е намерено досега утре с нови сили. Моля за идеи да направим тази кола че жента мрънка
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 май 2015 - 08:49

търсиш някой с манометър за гориво за да не правиш и ти проба грешка
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 22 май 2015 - 20:59

Здравейте мерих налягане на помпата 2.5-3 ако стисна маркуча за излищното 5
Извадих помпата разглобих до съставни части всичко ок няма боклуци налягане 5 на изхода.
Остава регулатора за налягане да прави мизерии.
Пробвах разглобих го и напръзках със спрей за ръжда една идея по добре е утре ще търся нов или моргаляшки или ще се мъча да раздвижа тоя. А как дайте идеи?
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 22 май 2015 - 23:20

налягането ти е съвсем нормално това 5 бара знаеш ли колко са,недей да караш със стиснат маркуч! аз си режа @@,че не ти е там проблема а в някой маф-мап сензор лека вечер на всички!
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 24 май 2015 - 23:43

Здравейте в петък взех 3 такива клапана слагах ги един по ефин оказа се само с единия работи колата добре но пък на 2000 оборота има едно прекъсване. И като погледнах те vw бяха от моргата върнах . Моя е може би оригинален бош с номер 0 280 160 582 ходих за нов проверих на много места ( имам познат пазарува директно от вносител 3 три места пита) аз проверявах ауто+ към 300 кинта - нямат го още 3 магазина в града и все не се предлага няма.
Чакам приятел да ми донесе утре та сме в застой да пробваме дали ще има ефект. После гледам в региона има корси на части ще търся да видя слагам на място пробвам ако се оправи плащам ко не сори. Ако не се оправи с това какво да я правя тая кола?
Няма други грешки. Не съм мерил с мултицета дали потенциометъра на дроселклапата работи ок макар на живи данни да го видяха. Как то температурен датчик гледахме с тестера но не съм го смъквал да го варя в тенджера и да меря. А пък тя така работи и топла и студена няма разлика.
Колеги помагайте?
Към маф мап сензор да търся ли ?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 май 2015 - 08:39

В мафа ще да е проблема...
Отговори

ПЛАМЕН Х снимка ПЛАМЕН Х 31 май 2015 - 23:36

Здравейте чаках седмица да ми донесат клапанчето за горивото от Стара Загора един приятел от морга де. Оказа се че е 2.7 а не 3 бара и беше от форд фиеста. Та и с него колата не заработи даже по зле. За сега се беше пооправила с един от vw.
Забелязах че фордажийския е ударен от към вакума явно са се мъчили да натягат пружината. Имам двуомление да пробвам ли и аз?
Четох темата на колегата Hevy за дебитомера и се чудя да пробвам ли и аз да видя ефект ще има ли.

А да споделя опита ми от днес с една бензинова косачка. Бензина в неябеше стар в шише седял седмица или две забъркан с масло от миналата седмица. Пали заработи ок ама не се изфорсира да косиш. Загря и взе да гасне не и стига мощността и така докато изгоря бензина( не че не и порових карбуратора за настройка към по добро но без резултат). Днес купих нов бензин преди да ида на село едно шише 3 литра напълних. Слагам новия бенз с масълце забърках малко наливам - паля давам газ и тая машина друга стана работи коси перфект.

Та мисълта ми беше аз корсата я купих в Ст. Загора тъста я кара от там до В. Т. и на изхода я напълних до капачката на петрол( те сега май ще ги купуват- продават закъсали са чух) какво ли са ми налели?
Пък и той каза в града колата вървяла наливаме и хващаме баира и тя не върви.
Аз на помпата меря наляга а дебит дали има. Да няма запушване по тръбите?
Събирам идеи
Мнението беше редактирано от ПЛАМЕН Х: 31 май 2015 - 23:37
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 02 юни 2015 - 20:51

колега хем се запитваш към по компетентни и хем правиш някакви стъпки които ще ти отнемат време и пари за глупости налягането 2,8-3 бара е предостатъчно за да рабити двигателя също така трябва да е при форсиране на двигателя 3 бара ако спада значи не ти е от дебитомер но ако си седи 2,8-3 бара търси проблем в дебитомер ако знаеш какво е!
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 03 юни 2015 - 18:02

Колега абсолютно същия проблем със същия двигател само, че в Астра.. 3 4 години никакви проблеми и сега.. в баир не може да се развърти двигателя, защото забива муцуна и светка чек.
Отговори

Делчо снимка Делчо 04 юни 2015 - 11:27

Към aвторa нa темaтa,
Стигa си игрa с колaтa :icon_razz2:.
Остaви регулaторa нa мирa. След кaто ти дaвa богaтa смес нямa смисъл дa го нaпъвaш зa още нaлягaне.
Aко имaш възможност зaпишете живи дaнни,и ги пусни тук дa ги гледaме.
Друго зa сегa не се сещaм.
Успех!
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 04 юни 2015 - 20:08

Колеги, някой знае ли дали ламбда сондата на Корса Х12ХЕ е като на Астра Х12ХЕ най-вече ме интересува дали е с 4 кабела и дали буксата е същата. :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg