Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Астра 93 1.4i

alexanderandreev снимка alexanderandreev 09 август 2006 - 18:57

Здравейте.От скоро имам" Астра",но не сам на ти с колата и имам нужда от Вашата помощ.Под предния капак горе в дясно има един бял резервоар с неправилна форма. На дъното има само някаква кафеникава отайка.НЕ знам за какво е този резервоар и трябва ли да го напълня с някаква течност(вода,антифриз..)?!?!??Предварително благодаря ако можете да ми асистирате да не потроша колата!
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 09 август 2006 - 19:03

Както го описваш това трябва да е резервоарчето с течността за чистачките....
Сам предцени какво да влееш :devil-smiley-019:
Отговори

ГостD'angelo_* 09 август 2006 - 20:29

Ето ти казанчетата:
Публикувано изображение

Ако съдя по обясненията ти, вероятно става въпрос за казанчето за антифриза, но хич не е нормално за има такава кафява утайка, а е и хубаво да го долееш до мястото на залепване на горната и долната половина на казанчето (до средата). Може и да не съм прав - в този случай хубаво да си измиеш казанчето за чистачките.
Зависи от къде гледаш казанчетата но мисля, че става въпрос за първото. :devil-smiley-019:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 09 август 2006 - 21:09

D'angelo, на Aug 9 2006, 09:29 PM, каза:


Може би си прав, на Вектрата са на обратно :devil-smiley-019:
Отговори

city stars снимка city stars 13 август 2006 - 19:27

колегата D`angelo ти го обясни, но вземи мерки в най-скоро време щото първо че не трябва да е утайка и второ, че не трябва да е кафяво....бързо в сервиза а смяна на антифриз и преглед. :devil-smiley-019:
Отговори

gas666 снимка gas666 14 август 2006 - 08:51

Колеги! И при мене се натрупват некви мизерии в казанчето! Нещо като светлокафеникава пяна плува над антифриза - тва на топъл двигател - иначе изчезва а антифриза ми е леко мътен. Също така свалих маркучето, това тънкото дето идва от радиатора и директно в горния край на разширителното казанче се влива... хато го промих лошо ми стана като видях какво изтече от него - нещо като кал!

Идеи някви имате ли?

Дали да сипя добавка за изчистване на охладителната система и после да следя положението дали пак ще се появи пяна?
Отговори

yadren снимка yadren 14 август 2006 - 09:09

gas666, на Aug 14 2006, 09:51 AM, каза:

Колеги! И при мене се натрупват некви мизерии в казанчето! Нещо като светлокафеникава пяна плува над антифриза - тва на топъл двигател - иначе изчезва а антифриза ми е леко мътен. Също така свалих маркучето, това тънкото дето идва от радиатора и директно в горния край на разширителното казанче се влива... хато го промих лошо ми стана като видях какво изтече от него - нещо като кал!

Идеи някви имате ли?

Дали да сипя добавка за изчистване на охладителната система и после да следя положението дали пак ще се появи пяна?
 


Според мен е добре да си промиеш цялата система и да си измиеш радиатора отвън с пароструйка!Аз направих така:Сипах едно шише от наи-евтиния оцет/нали е киселина/,покарах известно време така и после източих л.....а от вътре!След това ми отидоха мойе би към 50л. вода докато вземе да тече чиста вода от вътре!Разликата е осезаема,колата си работи перфектно и зимата парното ти е парно и тн.!Успех колега! :devil-smiley-019:
Отговори

L_ZAREV снимка L_ZAREV 17 август 2006 - 08:29

gas666, на Aug 14 2006, 08:51 AM, каза:

Колеги! И при мене се натрупват некви мизерии в казанчето! Нещо като светлокафеникава пяна плува над антифриза - тва на топъл двигател - иначе изчезва а антифриза ми е леко мътен. Също така свалих маркучето, това тънкото дето идва от радиатора и директно в горния край на разширителното казанче се влива... хато го промих лошо ми стана като видях какво изтече от него - нещо като кал!

Идеи някви имате ли?

Дали да сипя добавка за изчистване на охладителната система и после да следя положението дали пак ще се появи пяна?
 


А на мен ми изглежда като масло в антифриза.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 17 август 2006 - 11:45

gas666, на Aug 14 2006, 08:51 AM, каза:

Колеги! И при мене се натрупват некви мизерии в казанчето! Нещо като светлокафеникава пяна плува над антифриза - тва на топъл двигател - иначе изчезва а антифриза ми е леко мътен. Също така свалих маркучето, това тънкото дето идва от радиатора и директно в горния край на разширителното казанче се влива... хато го промих лошо ми стана като видях какво изтече от него - нещо като кал!

Идеи някви имате ли?

Дали да сипя добавка за изчистване на охладителната система и после да следя положението дали пак ще се появи пяна?
 


и на мен ми мирешя на масълце в антифриза
слад като угасиш колата и изтине провери дали дебелите мъркучи са твърди и отвори капачката като се ослушаш дали ще изфъщи - ако при студен двигател фъщи лошо
а как си с разхода на масло ?
Отговори

dan4olino снимка dan4olino 22 юни 2008 - 23:56

 Duke_BG, на Aug 17 2006, 12:45 PM, каза:

и на мен ми мирешя на масълце в антифриза
слад като угасиш колата и изтине провери дали дебелите мъркучи са твърди и отвори капачката като се ослушаш дали ще изфъщи - ако при студен двигател фъщи лошо
а как си с разхода на масло ?


Чисто и просто РЪЖДА. Карай още 10 години и смени колата.
Отговори

Bad Racer снимка Bad Racer 28 юни 2008 - 10:10

Дали да сипя добавка за изчистване на охладителната система и после да следя положението дали пак ще се появи пяна?

Колега не ти го препоръчвам.Едно приателче реши да си прочиства системата с няква добавка и резултата беше запушен радиатор на прано.Ако питаш мен послушай колегата Vadren.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg