Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вектра Б сама си дава контакт

JorkataG снимка JorkataG 01 април 2021 - 11:55

Явно проблема не е само в клемореда. Вероятно патрона прецаква нещата. На старата астра имах проблем с клемореда но и с патрона. Смених клемореда но проблема с ключа си остана. За да не се балтая с глупости си взех един старт бутон. Проблема се реши от раз. Монтажа е елементарен, свързването също. там няма отказ.
Ето нещо още по добро.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 01 април 2021 - 11:57
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 април 2021 - 20:58

Ако е нов клеморед от тия със станиолените пластини е нармално. От втората по-добре или от Олимпия истински.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 01 април 2021 - 21:50

Ами ти сам написа, че е имало проблем след смяна на контактната част!
Можеш ли да изкараш буксата на контактния ключ когато видиш, че направи номера отново?
Ако продължи да е на контакт, значи не е от там.
Ако разпада, тогава се търси с вадене на бушони (примерно).
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 01 април 2021 - 21:56

Добре, а като е останала на контакт при изваден ключ, като отвориш шофьорската врата пищи ли зумерчето?
Отговори

Стекер снимка Стекер 02 април 2021 - 20:40

Зумерче не пищи, обаче мисля че не пищи и когато е на контакт и с ключ в нея. Просто гася излизам заключвам и като се върна примерно след 2 мин светят габарити, понеже има модул че за дневни светлини и когато дам контакт по принцип габаритите светкат и после като запаля си пали и късите. Та като се върна светят габарити и лампите на таблото като за контакт. Акумулатор, масло, еърбег и чек енджина. Понякога чек енджина мига понякога не мига. Ще и направя тест с кламера да видя за някоя грешка и ще започна един по един бушоните да видя, кой ще ги изгаси. Ама може и новия клеморед да е дал фира, беше Делфи за 18 лв.
Отговори

Стекер снимка Стекер 03 април 2021 - 14:40

Значи направих самодиагностика с кламера и първо изкарваше само грешка 1503. Не можал да открия какво значи все още нещо с имобилайзера май. След няколко запалвания и с оставащи лампи да светят започнах да вадя бушоните и в общи линии изгасват при почти всеки бушон на 29 бушон гаснат сто процента, но той е за лампите на таблото така, че нормално да гаснат от него. След това се появи още една грешка 1690. Незнам защо дали защото дръпнах седалката, за да гледам бушоните, но светна и лампата за еърбега, може би от кабелите под седалката.
Изключих минуса на акумулатора грешките 1503 и 1690 си останаха. Някой да има списък с грешките да ги разтълкувам.
Отговори

Стекер снимка Стекер 03 април 2021 - 20:57

 k opel e, на 01 април 2021 - 20:58, каза:

Ако е нов клеморед от тия със станиолените пластини е нармално. От втората по-добре или от Олимпия истински.

От Олимпия го взех само че на Делфи понеже истинския беше 120лв. ако съм сигурен че е от него ще го взема ама ако не е само да купувам клемореда.Тия грешки ме притесняват дето се появиха.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 април 2021 - 10:04

 Стекер, на 03 април 2021 - 14:40, каза:

Изключих минуса на акумулатора грешките 1503 и 1690 си останаха. Някой да има списък с грешките да ги разтълкувам.

P1503-Immobilizer control module-incorrect signal
P1690-Malfunction indicator lamp(MIL)-circuit malfunction
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 04 април 2021 - 21:08

Разкачи модула за дневните светлини.
Бях те питал за екстри-той си е екстра...
Щом не ти пищи зумера, нещо не ти е наред.
И от къв зор ти светят габаритите при контакт?
Разкачи модула да пробваш...
Други не оригинални екстри? :-)
Отговори

Стекер снимка Стекер 07 април 2021 - 08:13

Ами ако на това му викаш екстри значи имам две такива, допълнително добавяни.
Едната е както казах модула за дневните светлини, първо бях взел модулче от момчетата дето имаха сервизче за електроника до сервиза на Бижо, но то даде фира след година и взех уж оригинално от Олимпия на GM. И просто така е програмирано модулчето на контакт светкат габарити и после, като запалиш светкат късите, но без да свети таблото и осветлението на задния номер.
Втората екстра е от Юли, също известен член на форума и тя е релето за затваряне на прозорците на второто заключване е вързано.
Странното е че както го прави постоянно и така изведнъж изчезва. В неделя спря да го прави и сега 2 дни е ОК. Ама не мога да и разчитам къде ще ме остави без акумулатор. Ще пробвам без модула за дневните, ама като почне да го прави отново.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 април 2021 - 08:43

Добре, стоповете, кабелтие към вратата на багажника, стоп машинката провери ли. Неправилна или неработеща стоп машинка, неправилна крушка на стопове и габарити или дори кофти контакт там, окъсили кабел към багажника ще правят същото нещо! Знаеш ли, уж всички стоп машинки са еднакви, меря ги разглабям ги гледам хода им. Всико е еднакво. Чистих мойта и смених 3 нов, накрая по вин ми поръчаха такава дето номера и е различен от тия дето слагам и тоя проблем изчезна. Иначе беше същото. С оригиналната не ми го правеше, но ми даваше грешка в единя кръг. Другите работеха и двата кръга, ама ми оставаше на контакт като извадя ключа, като натиснеш спирачката гасне контакта. Така ли прави при теб?

Може около клемореда да има и скапани кабели някъде. Може и някъде вътре в таблото да са. Някой спомена кофти маса също.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 07 април 2021 - 08:47
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 април 2021 - 11:47

Ако колата е от профила......На тези мотори гние изолацията на кабелите в моторния отсек.Като пипнеш кабела и изолацията му пада.Възможно е проблема да е под предния капак!
Лекува се с подмяна всички кабели от инсталацията под предния капак, или друга инсталация от Англичанка с леко преправяне.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 07 април 2021 - 11:48

Преди да сложиш екстрите, когато не правеше тоз проблем, зумерчето работеше ли?
Ако зумера е изправен, а не свири, имаш нещо сбъркано по инсталацията. За това питах за екстри...
Пък и беше писал, че контакта дето си го дава е след около 20 s
Явно сега вече не е така, а го прави кога да е.
Това клони към протрита изолация по инсталацията.
Като го направи, махай бушони подред и гледай.
Кофти, ама с последователност и търпение ще го намериш.
Отговори

Стекер снимка Стекер 12 април 2021 - 07:39

Незнам за кое зумерче говори колегата Стаевски, обаче и преди да сложа модула не е свирила на контакт, като се отвори вратата. Иначе има зумерче за забравени фарове, мигачи и т.н. и то си работи.
Събота и Неделя откачих всички бушони и релета едно по едно и таблото угасва само при бушон 29, който е за осветление на табло и т.н. и е нормално да угасва. Кабелите при багажника и стоповете са Ок.
Но все пак има промяна след като разглобих и раздвижих кабелите. Започна да прави следното, Светлан за контакт при съвсем леко докосване и завъртане на ключа още преди да стигне позиция 1. После като стигне на позиция едно гасне и на позиция две пак си дава контакт нормално. Тоест май проблема е в ментето клеморед дето взех. Ще се опитам да кача клип, какво мислите като го гледате. Все пак като го смених първите път се оправи за месец.Моята връзка
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 април 2021 - 08:33

Ако е в клемореда, може би като почукваш около ключа ще има някаква промяна. Нали понякога не го прави. Ако е така като размърдаш около проблема ще има промяна.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 април 2021 - 08:34
Отговори

Стекер снимка Стекер 12 април 2021 - 10:18

Имаш предвид сами патрон също да прави проблем ли. Не виждам никаква логика той патрона играе ролята на лостче, което върти клемореда. Или ще го върти или няма да го върти. Четох теми, в които се чупи лостчето дето върти и остава да върти само в едната посока и като завъртиш на обратно дефакто понеже е счупено не завърта клемореда и колата остава на контакт.Опитах да разкажа буксата на клемореда, докато светят лампите обаче не може да се издърпа докрай, трябва да се демонтира, за да се откачи.
Я ми кажете как да измеря дали консумация на акумулатора с мултицет. Трябва да сложа врътката на ампери DCA на 20mA и меря с изгасен двигате, и като включа нещо колко е нормално да показва.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 април 2021 - 10:49

Ако проблема се появява и изчезва, с разместване около болното място и почукване може да видиш евентуално от къде е точно. например когато не спира контакта размести ключа в неутрална позиция вътре и почукай около него да видиш дали ще изгасне. Размести маси и така натам. Крушките на стоповете увери ли се, че са 4/21 вата?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 12 април 2021 - 13:11

 Стекер, на 12 април 2021 - 10:18, каза:

Имаш предвид сами патрон също да прави проблем ли. Не виждам никаква логика той патрона играе ролята на лостче, което върти клемореда. Или ще го върти или няма да го върти. Четох теми, в които се чупи лостчето дето върти и остава да върти само в едната посока и като завъртиш на обратно дефакто понеже е счупено не завърта клемореда и колата остава на контакт.Опитах да разкажа буксата на клемореда, докато светят лампите обаче не може да се издърпа докрай, трябва да се демонтира, за да се откачи.
Я ми кажете как да измеря дали консумация на акумулатора с мултицет. Трябва да сложа врътката на ампери DCA на 20mA и меря с изгасен двигате, и като включа нещо колко е нормално да показва.

Разкача се клемореда от патрона и тогава се вади буксата. За да разбереш дали проблема е в патрона, свали клемореда от патрона, С права отвертка завърти клемореда да запали колата и после я изгаси с въртене на обратно. Ако всичко по тоя начин е ОК значи проблема е в патрона, тоест патрона не връща докрай клемореда и така има вероятност да се получи авто подаване на контакт.
Мултицета се слага на 10А, като сондите се слагат на определеното място в мултицета. Изключваш всичко и мериш за отечка. Ако е над 0,01А се търси чрез махане на бушоните един по един за да разбереш коя е веригата с проблем.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 12 април 2021 - 18:11

JorkataG, е описал всичко много точно! Ще допълня само след като свалиш клемореда да хванеш с пръсти опашката на патрона и да пробваш да я извадиш или и създай съпротивление с пръстите докато въртиш контактният ключ!

Аз преди 11 години си купих клеморед от официален представител на марката, продадоха ми Topran за 10,8лв. с една година гаранция, отстъпка не съм ползвал! Изкара пет години без никакви ядове, след тях почна в големите жеги да иска леко напъване за да дойде стартера, бях му свикнал и така продадох колата 2020-та. Мисълта ми е, питайте и официалните представители за цени на части, един телефон не Ви обвързва да купувате от тях, за сметка на това може да получите здрава част на смешни пари. През 2010г. оригиналният клеморед беше 100лв., повечето магазини продаваха клемореди на 25-35лв., не вярвам цените да са скочили :)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 12 април 2021 - 18:26

Топран е долнопробен китаец. Извадил си късмет
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg