Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Проблем с двигателя?

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 август 2018 - 21:05

Аз знам че през по-голям отвор, минава повече дебит. И когато даваш газ повече или до долу... неминуемо ще получиш повече гориво дори и без да си бутал картите, защото най-малкото тая помпа си отваря всичките й регулации и клапани и т.н.
Сигурно не е кой знай колко по-голям отвора, но все ще има разлика, защото на 100-те коня слагат едни, на 125-те други. Значи има достатъчно разлика.
Не мисля че беше безмислено, но щом казваш... Едва ли току тъй се късат и чупят валове всеки ден..
Явно е че е станало след смяната - човекът сам си го казва.. и то в рамките на едни 2000км. И едва ли няма никаква връзка. За мен лично - едва ли няма.. Който има друга теория - да я каже.

Относно маслото, не знам какво значи "докато се прибера", но едва ли е било заради няколко километра с 2 литра масло- ползвал е марка известна при моторите, затова не смятам че изцяло причината е била това. Още повече че казва само един от лагерите е бил "малко по така". Ако е било от "нямане на масло" - щяха да са доста повече от "само средния".
Отделно от всичко - логиката сочи че е искал да си "понастъпва" , иначе нямаше да предприема тая смяна на дюзи (отново отделно е че не е знаел точно какво да направи). Неговият двигател и така е можел да иде на 125 коня, без да сменя нищо.
Дано не е бил навиван(подвеждан)от някого че видиш ли сега едни дюзи сменяш и колата излита..и давай стъпка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 август 2018 - 21:52
Отговори

metchet0 снимка metchet0 11 август 2018 - 22:23

Намерих колянов вал заедно с всичките лагери от леко ударена кола за общо 100 лв. Тия дни ще го свалят и ще го взема и директно го карам за проверка с лагерите. После сваляне на мост, двигател, скоростна кутия.. абе много голям филм, но кво да се прави, станалото станало. Иначе майстора първоначално ми каза, че проблема е от долния обтегач на веригата, който го съмнявало най-много. Беше огледал коляновия вал, биелните лагери и двата странични основни. Казах му за по-сигурно да провери и средния, за да сме сигурни, че проблема не идва от двигателя и така.... :unsure:

п.с. Смених дюзите най-вече заради гумичките, защото беше почнала да дърпа въздух от някъде си и беше почнала да върти по бая докато запали и след проверка се съмнявахме само в гумичките на дюзите или от помпата някъде. И бяхме прави - като свалихме гумичките се виждаше, че едната е леко изкривена и след смяната колата палеше перфектно. Пътувах общо 200км, но след като бях изминал 150-160км тогава ми премигна лампата за маслото в един остър завой за първи път. Нямаше от къде да му сипя масло и рискувах да се прибера и тогава да му сипя. Не подозирах, че е останала с толкова малко (1.8-2.0л). А да се е скъсал заради мощността (няма даже 125 коня) много ме съмнява, и то само за 2000км. Че съм настъпвал, да, но не съм я малтретирал да я карам в 5000 оборота..
Мнението беше редактирано от metchet0: 11 август 2018 - 22:43
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 август 2018 - 07:47

Заради мощността ще го скъсаш на 210 коня. Дотам няма. Случката е кофти, ама ще я оправиш.
В интерес на истината служебната ми вектра веднъж беше останала без масло на магистралата и резултата беше точно като твоя. Но не беше само с два литра, а си имаше малко над три. Обаче докато светне лампата и беше изтропала. После в Булвария- нов колянов, нова биела, ново бутало, бутален болт, и точно тоя твоя лагер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg