Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Варна

Попитайте за сервиз или магазин във Варна в тази тема

Draganov снимка Draganov 19 юни 2012 - 12:25

Колеги можете ли да ми кажете от къде мога да си купя автотапицерия. Искам сам да си направя колата, но си нямам никаква представа от къде да си купя :) Мерси
Отговори

ГостГеорги Б._* 21 юни 2012 - 22:19

Здравейте колеги, може ли да ми дадете съвет от къде да си взема Десен фар за Опел Корса три врати набор 95






Поздрави Георги.

п.п. Няма значение на старо или нов.
Отговори

Lumpy снимка Lumpy 25 юни 2012 - 21:28

Колега Dobromir Dobrev - ако е същия за който си мисля (точно от другата страна на градинката, в ляво от входа на Пикадили-то) и аз съм чувал хубави думи за момчетата, лично не съм го ползвал обаче.

Георги Б. - в някоя морга естествено?! Тръгваш по пътя за Каменар (от вятърна мелница нагоре) и солево, содесно...... :)

Inspo - Имам познат представител на вюрт, (на предната работа работих с него), ако толкова държиш да е на тази марка драсни едно лично ще те свържа ;)
Отговори

ev_il снимка ev_il 01 юли 2012 - 09:22

Здравейте, къде във Варна мога да активирам борд компютър на Астра 2004 1.7 CDTi и на каква цена?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 01 юли 2012 - 10:17

 ev_il, на 01 юли 2012 - 09:22, каза:

Здравейте, къде във Варна мога да активирам борд компютър на Астра 2004 1.7 CDTi и на каква цена?

Само в булвария бившото карго-експрес. Цената ще е брадва
Отговори

ev_il снимка ev_il 02 юли 2012 - 06:55

 aan_astra, на 01 юли 2012 - 10:17, каза:

Само в булвария бившото карго-експрес. Цената ще е брадва


Имах такива предположения. Благодаря все пак.
Отговори

Гостiliqnvaleriev_* 10 ноември 2012 - 23:00

Здравейте може ли да ми кажете къде да отида да ми направят центровка на делкото на корсата понеже са го барали в Австрия и е много бясна :D
Отговори

KY3Mu4 снимка KY3Mu4 21 март 2013 - 01:30

Аз перманентно се преселих във Варна и търся малко акъл за сервиз. Kолата е Астра X16XEL. Проблемът е типичен: поапва масло. Ако може препоръка за сервиз да видят дали мога да се размина само със смяна на гумички на клапани или е по-сериозна работата. Ако на някого са сменяли въпросните гумички (или доколкото разбрах т.н. вложки) без да отварят главата и е доволен моля да сподели къде :) Мерси предварително.
Отговори

izperkal снимка izperkal 04 август 2013 - 21:45

 KY3Mu4, на 21 март 2013 - 01:30, каза:

Аз перманентно се преселих във Варна и търся малко акъл за сервиз. Kолата е Астра X16XEL. Проблемът е типичен: поапва масло. Ако може препоръка за сервиз да видят дали мога да се размина само със смяна на гумички на клапани или е по-сериозна работата. Ако на някого са сменяли въпросните гумички (или доколкото разбрах т.н. вложки) без да отварят главата и е доволен моля да сподели къде :) Мерси предварително.

Няма как да разбереш дали ще се оправи само от гумичките на клапаните, докато не ги смениш и не пробваш (по принцип твоят двигател страда заводски от сегменти, но ако имаш късмет със гумичките може доста да ти намалее разхода на масло). Относно отварянето на двигателя, мисля че на всички 16V двигатели се налага, свалянето на главата. В крайна сметка така и така трябва да се сваля главата... ако имаш възможност най-добре си смени и сегментите да ти е мирна главата :)
Отговори

Niner снимка Niner 09 август 2013 - 21:53

Здравейте, колеги. Препоръчайте ми някой ел.техник, защото проблема е сериозен. От 4-5 дни се случва нещо шокиращо за мен. Като спра някъде на аварийни и като отворя коя да е врата, аварийните "залепват" (светят постоянно без да мигат, а нощем като карам и като спра някъде и отново отворя коя да е врата, осветлението на купето и по централната конзола започват да мигат :25:
Отговори

Draganov снимка Draganov 13 септември 2013 - 19:34

Niner, за съжаление не мога да ти препоръчам къде да отидеш, но все пак ако си оправил проблеми - пиши , защото ми стана интересно от къде може да ти прави такава поразия :)
Отговори

Niner снимка Niner 22 септември 2013 - 08:41

 Draganov, на 13 септември 2013 - 19:34, каза:

Niner, за съжаление не мога да ти препоръчам къде да отидеш, но все пак ако си оправил проблеми - пиши , защото ми стана интересно от къде може да ти прави такава поразия :)


Оправих проблема, но след невероятно "преживяване" - щях да се запаля в истинският смисъл на думата. Всичко тръгна от осветлението в багажника - там даде на късо и всичко запуши, дори и предпазителя се стопи. Реших да не я давам на майстор, ами реших сам да отстраня проблема и така започна цялостно разглобяване на лявата страна. Та проблема беше следният - стопен кабел. Но това беше малката беля. Проблемът се оказа и в тайм модула (платката за управление), което е в таблото с предпазителите. Съответно го смених и него, защото имаше разпоени крачета. В крайна сметка срещу скромната сума от 20 лева (цената на модула) и много приказки по родословието на колата... проблемът бе отстранен.

П.П. Извинете ме ако съм прекалил със спама.
Отговори

Draganov снимка Draganov 29 септември 2013 - 16:38

И ти си като мен - мразя да ходя в сервизи и винаги когато мога се справям сам. :) Може да ми отнеме цял ден с ругатни и нерви ама после като стане и мед ми капе на душата :D
Отговори

BapBapuH снимка BapBapuH 30 септември 2013 - 14:50

Здравейте колеги!

Тъй като от няколко дни в семейството ни присъства и една корса Д започна естествено и търсенето на читав сервиз за оправянето на колицата.
Доколкото установих е нужно, освен смяната на масло и филтри, да се установи и смени ламбда сонда /не разбрах 1 или са 2/ и температурен датчик за външната температура /с показанията на дисплея е свързано май/. Та основният въпрос ми е - на кой сервиз /майстор/ във Варна, който извършва тези дейности, се доверяват форумците и/или членовете на клуба?
Предварително благодаря за отговора!!!
Отговори

Niner снимка Niner 30 септември 2013 - 19:26

 Draganov, на 29 септември 2013 - 16:38, каза:

И ти си като мен - мразя да ходя в сервизи и винаги когато мога се справям сам. :) Може да ми отнеме цял ден с ругатни и нерви ама после като стане и мед ми капе на душата :D


Така е колега, абсолютно съм съгласен с теб. Колкото и малко да е си имам понятие от токова и за това реших сам да остраня повредата, въпреки, че ми отне доста нерви.
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 29 януари 2014 - 10:05

Здравейте,

Миналата година Вектрата (Z18XE - 125 кс) ми направи един номер няколко пъти - на дълъг път гасне - както си карам на 5-та губи мощност и докато премина на 4-та изгасва. Следвт опити да запали - неуспешни - стартерът върти, но ни звук от припалване.
След разкачане на акумулатора за секунда и закачане - пали и като че ли нищо не е имало.
Елконаджията ми не откри нищо, прегледа някои връзки и каза за карам.
Тази година 3 пъти ми се случва да не пали сутрин. Отново върти, но гориво не се подава. След разкачане на акумулатора за секунда всичко работи нормално (даже часовникът не се нулира).

Та да кажете някой сервиз във Варна от който сте доволни.
Отговори

WILLY снимка WILLY 29 януари 2014 - 12:10

Алармата проверявал ли си я ?
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 29 януари 2014 - 12:23

 WILLY, на 29 януари 2014 - 12:10, каза:

Алармата проверявал ли си я ?

Нямам такава. Мисля, че има заводски имобилайзер с чип в клчюа. Него не съм проверявал.
Отговори

biggy снимка biggy 02 февруари 2014 - 00:09

Здравейте колеги,

Ще помоля горещо за репоръки за добър дизел севиз във Варна.
От известно време колата понякога работи нередовно (дори имам тема по въпроса) но за сега причината е неизвестна.
Ходил съм в Цоков - Канев и в Мотор Консулт и в 2-та сервиза и правят диагностика каквато мога д аси направя сам и нямат дори догатки за птроблемите ми, което е смешно, все пак не съм в оптика :)

Благодаря предваително
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 08 февруари 2014 - 17:33

Колеги,
помогнете с читав еладжия за гр. Варна.
Единият бушон (на подгрева на шофьорската седалка) гори постоянно. Разбира се слагам качествен бушон, не made in china.

Благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg