Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G, X16XEL - странно придърпване

krasun.1 снимка krasun.1 08 май 2014 - 21:52

Здравеите колеги,
Astra g x16xel 2000г. повече от година се боря с едно странно придърпване по скоро заглъхване ,което се проявява някаде около 1200 оборота. При потегляне и смяна на скоростите не поема плавно а забива и се налага да потеглям и превключвам с повече газ .Наѝ ясно се проявява при по стартово потегляне примерно при влизане в кръгово или при ляв завой.Колата има АГУ и провлема е индентичен.
Значи правена е диагностика няма нищо,само ЕГР ,но тоѝ е затапен,за сега изключвам електрическа и горивна система защото го прави на газ и бензин.Скоро махнах и катализатора ,но промяна няма . Изчетох доста постове ,но точно такава тема не открих.Моля ,ако някой има идея нека сподели.Моите съмнения отиват към газоразпределение и агренаж, но не съм сигурен.
Искам а добавя ,че на празен ход двигателя си работи нормално и ускорява равномерно.
Отговори

JeiKoOo снимка JeiKoOo 12 май 2014 - 06:45

Колега... същия проблем го търся повече от година... смени двигателните тампони и заспива ;)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 12 май 2014 - 18:14

Защо изключваш проблем в ел. инсталацията, като симптомите са ти типични за проблем в запалителната уредба. Симптомите ти са за отишла блок бобина, хвърли един поглед и на свещите.
Успех :icon_wink2:
Отговори

krasun.1 снимка krasun.1 12 май 2014 - 20:35

Здравейте,
тампоните са скъсани всичките,но аз мислех, че това е следствие а не причина.Блок-бобината я гледахме на осцилоскоп и техника заключи,че не е от нея.
Аз се съмнявам вече в клапаните защото бях чул,че ЕГР като връща газове затлачва стеблата и ги прави лениви.Затова съм го запушил и се надявах с времето да се прокарат ако е било от тях, но вече няколко месеца няма промяна.Другото,което си мисля е за агренажа защото пак някаде бях чел,че при резки промени шпонката на коляновия вал давала отконение и отам "бягала" центровката на моменти.Ако е от тампоните направо ще почерпя въпреки, че не са много евтини.
Мнението беше редактирано от krasun.1: 12 май 2014 - 20:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg