Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Пастиране в София кЪде?

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 30 май 2011 - 10:51

Здрасти,
предложете ми автомивка да ми пастират колата, че има насекоми след дълъг път ,а и мисля че скоро не е пастирана.
Главно за автомивки Младост,Дианбад, Мусагеница, Студентски,Витоша
по принцип на колко време трябва да се пастира?
Отговори

pojo снимка pojo 30 май 2011 - 23:30

Къде, къде? Това е въпроса.. :icon_wink2: .иначе и аз бих се радвал на мнения, не за автомивки, а за добри места за полиране?
Мнението беше редактирано от pojo: 19 юни 2012 - 23:04
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 31 май 2011 - 06:04

КЪде ли? Примерно Софавто.
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 31 май 2011 - 07:39

В Софавто авангард до зимния искат около 130 лв за външно измиване и пастиране...малко е множко колкото и добре да се прави.
Затова исках някъде по-като за Опелите цена...
На мен са ми необходими:
-измиване отвън
-пастиране на боята
-почерняне на пласмасовите детайли(това и аз може в краен случай да си го направя)-искам да е горе долу трайно за 3-4 месеца и да не е рисково за боята( като с пистолет за горещ въздух)
-да се намажат стъклата,така че водата като вали да се стича на струйки
-да се лъснат и гумите,но не е задължително
в малките градове за тези неща взимат около 40лв
Мнението беше редактирано от Opel_Corsa_fan: 31 май 2011 - 07:44
Отговори

gareto_ снимка gareto_ 31 май 2011 - 08:28

В костинброд има един тигар който ги прави много добре и за добри цени.Пиши в фейсбука. OSVEJI KOLATA SI.ако излезнат да ги видите.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 31 май 2011 - 08:45

Абсурд е за 40 лв да ти свършат качествено това. За толкова пари може да ти натъркат колата с Turtle Wax на ръка, но това можеш да си го направиш и сам, пред блока, срещу 11 лв. А и аз не бих си дал колата на някой "тигар".
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 31 май 2011 - 11:00

За мен най-добрата автомивка е Грийн. Намира на Околовръстното шосе между Националният исторически музей и улица Александър Пушкин(ако се тръгне от музея към Пушкин се пада отляво, непосредствено до Околовръстното се намира).
Цените им са добри, а качеството превъзходно, както и отношението към клиента. Там всяка една кола се мие еднакво добре, без значение дали е S-класа или Корса А. За цена за пастиране не мога да кажа, защото все още не съм си пастирал колата, но само там си мия колата и всеки път резултата е безупречен!
Отговори

PowerStar снимка PowerStar 31 май 2011 - 11:24

Колеги в кв. Орландовци има автомивка.............................................
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 31 май 2011 - 11:57
Причина за редактиране:: Рекламата по-този начин е забранена!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 31 май 2011 - 11:52

 FaKeR, на 31 май 2011 - 11:00, каза:

За мен най-добрата автомивка е Грийн.

Точно там веднъж така хубаво ми направиха кална размазня, че останах без думи. И като им обърнах внимание, мазаха с калния парцал, за да седи мокричко, а като изсъхна пак беше замазано....
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 31 май 2011 - 15:18

 AlexMav, на 31 май 2011 - 11:52, каза:

Точно там веднъж така хубаво ми направиха кална размазня, че останах без думи. И като им обърнах внимание, мазаха с калния парцал, за да седи мокричко, а като изсъхна пак беше замазано....

Считай, че който го е направил това едва ли още работи там. Там не държат мърльовци :icon_razz2:
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 31 май 2011 - 16:06

ако не намеря сносна автомивка за тази процедура под 50лв мисля само да ми измият и сам да си я пастирам, гледам че има доста изписано по темата... Имам и малък ъглошлайф-само дето не му се регулират оборотите и не знам на какви обороти трябва да се търка. Също и с какви кичета...,ама ще попрочета майче, че и без това имам свободно време и нерви:D
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 31 май 2011 - 16:27

Това с ьглошлайфа най-добре го забрави. Полиращата машина върти с макс 4000 оборота, а флекса е 11 000. Кечето ти е излетяло на секундата, а и при такива обороти най-много да повредиш боята. Да ти е мирна главата, търкай на ръка - и без това за 50 лв няма да ти го направят кой знае как и с машина.
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 31 май 2011 - 16:40

мм да това с ъглошлайфа ще го забравя:)
иначе боята е в много добро състояние иска само да се консервира и лъсне, няма никакви драскотини или петна.
каква паста като номер и марка да взема -Сонакс или 3М?
Иначе на Бормашина с регулиращи се обороти пак имало приставки за кичета
за съответната паста кой номер киче/гъба е добре да се ползва?
Отговори

floyd снимка floyd 05 юни 2011 - 06:50

И като е добре боята, какво ще и пастираш? Май бъркаш пастиране с полиране.
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 05 юни 2011 - 12:03

e то полирането нали е временно решение,аз основно искам колата за половин година(летния полусезон) да не избелява и гори на слънцето чак толкова много. А иначе мисля, че пастирането освен гланц допринася и за "запечатването" в голяма степен на боята.
Отговори

valensi снимка valensi 07 юни 2011 - 17:50

Колега имам едно приятелче от Младост който наскоро си купи полир-машина и за около 60-80 лв(не помня колко точно но някъде в този диапазон) ще ти полира цялата кола със ЗМ паста. Ще ти полира и фаровете и стоповете както и всичко друго което има нужда и цената си остава същата. Няма да те натовари за фаровете или стоповете или каквото и друго да полира. Момчето се справя доста добре, вече има доста доволни хора от него. Много добре освежава колите, и ако някой има нужда от такива услуги нека драсне едно ЛС, аз ще му се обадя да го питам за подробности.
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 09 юни 2011 - 12:07

Е звъннах но ми каза 90лв само за боята без фарове,гуми и така нататък...Явно като е станал добър и цената е вдигнал:D
Мнението беше редактирано от Opel_Corsa_fan: 20 август 2011 - 15:53
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 22 август 2011 - 18:09

Някой знае ли къде се продават тези два продукта на 3M:
1-и продукт
http://solutions.3m....ight_Scratches/
ето и видеото му:
http://www.youtube.c.../26/m32pwiKv80Q
http://www.youtube.c...u/6/8l5ZH0k77zY

2-и продукт
http://solutions.3m....g_a_Car_Finish/
ето и видеото му:
http://www.youtube.c.../28/HHlj2Ohs37s


Водят се по-аматьрска серия, но дават много добри резултати за боя в сравнително добро състояние.
В Амазон не са скъпи едното е 11 другото 18 долара ,а са колкто шампоан като количество.
Мнението беше редактирано от Opel_Corsa_fan: 22 август 2011 - 18:15
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 22 август 2011 - 21:45

Ако нямаш опит НЕ пробвай сам.
Вече съм виждал доста такива "ентусиасти" с прецакани коли.
Някои се оправят, а други са за предоядисване .
Ако се интересуваш може на лично да ми пишеш. Зависи си от бояра на колата, каква ще е цената.
Отговори

exteriorcardetailing снимка exteriorcardetailing 21 септември 2011 - 16:15

Занимавам се с пастиране и полиране на автомобили, създал съм си сайт https://sites.google...orcardetailing/ в който може да разгледате клипове от моята работа и дори да понаучите нещо с което може да се справите и вие самите, защото гледам коментирате цени за пастиране 40-50 лв., което е абсурдно, при положение, че да речем ако е по изхабен лака, само в първата стъпка пастиране, гъбата за съответната абразивна паста се е скапала, а една гъба на 3М е 27 лв., а след тази стъпка има още три и още гъби и пасти, та тези 50 лв.който ви искат някъде са само за последната вакса, която ако не е нанесена правилно, т.е. първо автомобила да е добре полиран или пастиран, то тя се отмива след няколко измивания и сте пак в изходно положение.Ваксата се поставя на почистена боя/лак за да се захване за него, а не за мръсотията отгоре му.
Ето едно мое видео за това какво представлява обработката на една кола при мен.

Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg