Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Чукане на бензин ц16нз

^^PE6O^^ снимка ^^PE6O^^ 21 декември 2013 - 21:19

Здравейте колеги имам следния проблем колата е ц16нз и от 3 год е карана само на газ и много рядко на бензин та реших поне зимата да е покарам на бензин но ови проблем като е изпържа 1ва прекасвач 2ра прекасвач 3та прекасвач и се появява едно чукане от главата като на разбит повдигач (клапан) но след 30 секуди работене на място и спира но на газ кото е натисна и го няма това чукане от какво може да е ламда сондата е сменена,филтара на бензина също та един майстор я чу и ми каза дузата пуска повече гориво (пикае) но невярвам да е тя защото чека неми светва за понижено или повишено напрежение ако някои е имал съшия проблем нека каже че колата ми трябва с нея си вадя хляба.Мерси на отзовалите се
Мнението беше редактирано от ^^PE6O^^: 21 декември 2013 - 21:21
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 21 декември 2013 - 22:07

За пикаеща дюза лесно може да провериш - сваляш пластмасовата кутия, която седи в/у моното и гледаш как пръска дюзата... Друготокоето ми идва на прима виста(от опит) - щом колата не е карана на бенз дълго време може да и трябва малко време да си напипа настройките за бенз...
Отговори

^^PE6O^^ снимка ^^PE6O^^ 21 декември 2013 - 22:11

Ами за 4 дена мина 1500 километра на бензин но тропа само като е напънеш шумът наподобява тракане на повдигач без масло но 30 секунди на празен ход и спира но въпроса ми е дали ако дузата пикае и подава повече гориво дали е възможно да трака така
Мнението беше редактирано от ^^PE6O^^: 21 декември 2013 - 22:13
Отговори

kalin09 снимка kalin09 21 декември 2013 - 22:26

Според мен не. Да не говорим че с нередовна дюза карането на колата ще е голямо изпитание на нервите.
Отговори

Коцето снимка Коцето 22 декември 2013 - 13:50

Провери си центровката на запалването, на този двигател газаджиите бутат делкото с няколко градуса напред за по-добра работа на газ и от там се влошава работата на бензин. Според мен ти чука аванса, а понякога се получава и от застоял бензин в резервоара. Всъщност ако 3 години изобщо не е карана на бензин трябва да измиеш резервоара защото може да се скапе помпата ако е направена с изключване при монтажа на газовото.
Мнението беше редактирано от Коцето: 22 декември 2013 - 13:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg