Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Изп. колектор - Vectra B (X20XEV)

set16v снимка set16v 05 май 2008 - 16:57

 Moonlord, на Apr 25 2008, 09:15 AM, каза:

Ми айде Гената да се изкаже :beer:

Със сигурност ще има и още желаещи! Е Майки нали и той е защракал :whistle:


хахах баси мааамата 10-12бр...малий уфф нз..ще сметна матриала и колко лв.заварките на аргон,както и фланеца
за главата /неръждавейка тряя да е,щот жилиазуто има различно темп.разширение и не става добре ако е от черно.
Отговори

Стельо снимка Стельо 05 май 2008 - 17:19

ами хайде де Гена ..... тебе чакаме .. и аз съм от пъркащия колектив .. :)
Отговори

set16v снимка set16v 05 май 2008 - 17:39

 Стельо, на May 5 2008, 05:19 PM, каза:

ами хайде де Гена ..... тебе чакаме .. и аз съм от пъркащия колектив .. :)


то хубаво ме чакате ама съм сигурен че повече от половината ще се откажат,прегледах малко в Риссе-моторспорт
да видя дизйнът на техният хедърс,и от това което видях :whistle: 4-1 и по-мой сметки тръби с ф36-38мм.
хмм това са 8бр.колена /бройката е около 12-13лв..=96лв.грубо,около 3,5м.тръба /цената е горе долу същата на метър=42лв.,фланеца към главата е около 100лв..с матриала,тръбите за 4-1/мърдж/са 40лв.,заварки 100лв.,и фланец
на финала 20лв..=398лв..грубо /демек може и да са 375лв..примерно :61: /тва са само материалите.....а сглобката,кроенето и тн...мин..200лв..
което означава че аз за под тази цена не се ангажирам да се захващам,щот си е мнооу раоота..аз сега избягвам да правя колектори за турбо а те ми се плащат 2-но пойчи,щот нещо излезна че мойте са от тези който не се пукат :beer:
Отговори

batigogo снимка batigogo 05 май 2008 - 19:43

:whistle:
Мнението беше редактирано от batigogo: 05 май 2010 - 21:55
Отговори

set16v снимка set16v 05 май 2008 - 22:23

 batigogo, на May 5 2008, 07:43 PM, каза:

Тук предлагам да помогна с фланеца -40лв/дано няма увеличение от миналата година/
100 кинта си е много за фланец!


:whistle: да ве окей,ама мене не ме кефи тва дето си напрайл :beer: са не искам да те обиждам но само тва снаждане
долу при картера.......точка,няма какво да говорим...иначе за фланеца окс..10мм.е тънко,и много ме съмнява да е неръждавейка за 40лв..но и да е ок..
аз правя фланци за колектори от 4-5г.и имам доста рязани на лазер и почти секи път минавам да ги понапасвам,за това бай фрезист ги прай да си еба мааамата,и избягвам да режа вече/80лв. ми зимат в Пл..а тук при мен в Сф..стават
1-ниво по-добри на фреза,мое и майстора да е крив на лазера ама съм рязал и на водоструйна машинка и същия уй,там дето свършват овалите или кръга на порта остават ръбчета дето свършва и пак ги минавам аз..

п.п.ся ако тряя се прай ТНТМ :beer: мое си ги огънете от алуминизирана тръбъ,се ще искара 2-3г.. :61:
Отговори

Стельо снимка Стельо 05 май 2008 - 23:47

Гена бате сеа всеки ще почне да прикаа глупости .. от моя страна искам да ти благодаря за информацията ... наистина за мене за в момента са доста парички а като се има предвид че и тая вечер хвърлих водата ... май бокс-а ще е с предимство пред колектора .. и все пак благодаря. ..
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 06 май 2008 - 09:19

 Стельо, на May 6 2008, 12:47 AM, каза:

Гена бате сеа всеки ще почне да прикаа глупости .. от моя страна искам да ти благодаря за информацията ... наистина за мене за в момента са доста парички а като се има предвид че и тая вечер хвърлих водата ... май бокс-а ще е с предимство пред колектора .. и все пак благодаря. ..

ужас!!! А за цената, верно стана дебело и при доближаваща смяна съединител май и аз отпадам. По-нататък СЪС СИГУРНОСТ, но за сега поне до края на лятото ще гледам да не хвърля водата и да сменя съединителя.
Поздрави на всички ощетени от GM фабрично :whistle:
Отговори

buXus снимка buXus 06 май 2008 - 16:25

абе май малко ще офтопикирам ама това плякане за което говорите дали е това плякане което и аз имам :whistle: рано сутрин студена като я запаля и все едно някой ми пляска от там. аз имам една скъсана шпилка де, ама ваште защо плякат??? Това плякане фабрично ли е? Всмисъл ако сменя шпилката и гарнитурата и пилна колектора да стане прав (оти може и да се е изкривил) значи ли това че след време пак ще почне така да прави? Искам да стане по тихо ама 500 лв за колектор никак ама никак не ми се дават :(
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 06 май 2008 - 17:48

 buXus, на May 6 2008, 05:25 PM, каза:

абе май малко ще офтопикирам ама това плякане за което говорите дали е това плякане което и аз имам :whistle: рано сутрин студена като я запаля и все едно някой ми пляска от там. аз имам една скъсана шпилка де, ама ваште защо плякат??? Това плякане фабрично ли е? Всмисъл ако сменя шпилката и гарнитурата и пилна колектора да стане прав (оти може и да се е изкривил) значи ли това че след време пак ще почне така да прави? Искам да стане по тихо ама 500 лв за колектор никак ама никак не ми се дават :(

Точно същото плякане е и е от спукано колкекторче, а цената нов е някъде към 1300 май!
Отговори

hudson снимка hudson 06 май 2008 - 18:12

 s7ifl3r, на May 6 2008, 05:48 PM, каза:

Точно същото плякане е и е от спукано колкекторче, а цената нов е някъде към 1300 май!

Ти пък 1300, недей да стряскаш човека. Към 400 лв е цената при дилърите на опел.
Отговори

Оги снимка Оги 06 май 2008 - 19:14

Хора, не ми се искаше да ви се меся ама ...

Всички имате проблем, предложи ви се супер промоционална цена на продукт, който ще сложи край на грижите + 100% подобрение на динамичните качества на двигателя ви и накрая какво става, никой не иска? Не ме разбирайте погрешно, но наистина не разбирам каква е целта на темата?
... някой да ви подари колектори?
Отговори

hudson снимка hudson 06 май 2008 - 19:39

Колега, никъде не е казано, че искаме подарък. Аз лично не очаквах колектора да е по-скъп от оригиналния. За другите не знам, но на мен ми е проблем, да извадя ей така 600-700 лв. за да сменя колектори, чийто дефект е, че около 30 секунди когато е студен мотора, е по-шумен. И аз като другите колеги имам по-наложителни разходи - примерно да си подновя каското този месец. А с тези "+ 100% подобрение на динамичните качества на двигателя" не преувеличаваш ли ... малко?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 08 май 2008 - 14:33

Ще трябва да се задействаме вече! Като се има предвид цената на оригиналния - всичко е на далавера! С помощта на Светльо можем да пробваме и при един друг човек - ама трябва да свалим колектора да го огледа и да си каже ;]

Иначе аз съм 100% уверен, че на Генчо произведението ще е как си трябва! Само дето не ни трябва на нас чак толкова злобен 4-1 колектор - съвсем ще ни умрат колите в ниските :whistle:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg