Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

обезвъздушаване на водна система

bili4652 снимка bili4652 25 март 2009 - 19:15

Здравейте колеги. Въпроса ми е дали системата се обезвуздушава сама 1.7 тди исузо. Престои ми смяна на маркуча който е за парното, че когато откача маркуча течноста ще изтече и дали ще се обезвъздуши сама? Благодаря предварително на помогналите със савета си.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 26 март 2009 - 08:49

Ако нямаш нещо като кранчета на тръбите на парното към купето се обезвъздушава сама, на пуснато парно пробвай, става най-бързо. Успех!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 26 март 2009 - 08:55

Здравей,опелите сами се обезвъздушават,единственото което можеш да направиш е след смяната на маркуча и допълването на охладителна течност да я изчакаш докато загрее на място като гледаш нивото на течноста.След изстиването на мотора нивото ще падне доливаш и си готов.Не задължително да я чакаш да изстине-може да си имаш някаква работа,важното е да следиш нивото на течността.Поздрави
Отговори

bili4652 снимка bili4652 26 март 2009 - 18:36

Благодаря за инфото в събута живот и здраве ще пиша какво сам направил.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 26 март 2009 - 20:20

 bili4652, на 26 Mar 2009, 06:36 PM, каза:

Благодаря за инфото в събута живот и здраве ще пиша какво сам направил.



Съвет от мен- Чакаш на място да стопли хубаво, да видиш, че се включва перката. или ако не е дочакаш- като отвори термостата ( като вземе да се затопля радиатора ) в разшерителното казанче има едно тънко маркуче, което влиза при горния край на разшерителния съд ( гледаш от него като леко закрепяш някакви обороти и гледаш дали през него изкача въздух) Същевременно следиш нивото на течността. Щом спрат да изкачат мехурчета и си тръгне плътна струя всичко е наред!!!

Всичко това се прави на завъртяно кранче на парното на положение толпо!!!
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 27 март 2009 - 10:27

Още един съвет и от мен - за да стане по-лесно цялата галимация - качваш предните гуми на малко по-високо - да речем бордюр - така въздуха от парното излиза по-бързо. Връткаш парното на макс и чакаш :love_opel:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 27 март 2009 - 19:00

Много благодаря за съветите ще го направя по ваще думи щом ще бъде по добре така и по лесно. Утре ще пиша какво е станало.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 28 март 2009 - 20:30

Здравейте, днес след като си оправих маркучите на водната система реших да проверя другите маркучи и видях едното тънко дето влиза в съда за да се обезвъсдуши че е запушено. Извадих го и го изчистех др. тънко маркуче също, обаче едното чучурче на съда беше тотално запушено и него го отпушех. От тези двете малки отвори за тънките маркучи дето са за обезвъздушаването по принцип течноста свободно ли трябва да минава към съда(или трява да минава и в 2-те посоки т.е.обратно към системата). Мисълта ми е че да не би тези чучурчета на съда да имат клапанче, да пускат течноста само към съда? И ме притеснява факта че сякаш нещо системата ми се надува нещо не може да се обезвъздуши хубаво.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 28 март 2009 - 21:11

Колега да нямаш издухана гарнитура ня главата?
Отговори

bili4652 снимка bili4652 28 март 2009 - 21:35

за това се съмнявам но дано да не е това. смятам др седмица да сменя разширителния съд дето да е по чист и всички отвори да са отпушени също и друга капачка ще сложа, иначе температурата си я държи на 85 градуса, поне от една седмица съм с нов термостат и си държи постоянната температура.
Мнението беше редактирано от bili4652: 28 март 2009 - 22:55
Отговори

bili4652 снимка bili4652 29 март 2009 - 18:10

Здр. отново значи малкия кръг се обезвъздушава добре, но маркучето дето излиза от интерколера нещо не ще да се обезвуздуши добре и точно там то е твърд също и маркуча дето влиза радиятора. Възможно ли е нещо интерколера да е малко задръстен?
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 30 март 2009 - 07:50

Здрасти, мисля че не може да се задръсти, през него минава само въздуха от турбината преди да влезе в колекторите нали така? Относно надуването първо пробвай с капачка, защото там имаш клапанче, което може да се е прецакало. А относно обезвъздушаването пробва ли на пуснато парно?
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 април 2009 - 18:54
Причина за редактиране:: Няма нужда от цитат на предхождащо мнение
Отговори

bili4652 снимка bili4652 30 март 2009 - 18:39

Да с пуснато парно обезвъздушавах. Сега като се прибрах проверих и този маркуч дето излиза от горната страна на интерколера и видях че е горещ. Снощи прекарах и от второто чичурче един тънак пирон за веки случай да се отпуши по добре и сега вече и двата тънки маркуча дето се за обезвъздушаването са горещи. Сега мисля да сменя и капачката че май нещо не е в ред. Ще побвам и с този вариянт и ще пиша какво е станало.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 02 април 2009 - 18:48

Проблема е решен смених капачката и всичко е ок.
Отговори

gm_yanev снимка gm_yanev 03 ноември 2009 - 12:34

..при опелите няма значение парното на какво положение е,охлаждащата течност постоянно си циркулира през радиаторчето на парното,просто има една клапа която отваря и затваря топъл и студен въздух,системата е пригодена сама да се обездушава!
Отговори

ndachev снимка ndachev 03 ноември 2009 - 12:53

Леко закъснял отговор, не мислите ли, колега ? :mhihi:
Както и да е, щом се е повдигнал пак въпроса: как тече течността през питата на радиаторчето: вътре има навити тръби, които контактуват с ребрата, или питата е кухо тяло с входящ и изходящ отвори ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg