Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

астрата загуби мощност

mrsch66 снимка mrsch66 31 януари 2013 - 20:18

Здравеите колеги имам проблем с астрата загуби мощност на 1и2 стига до 4500 оборота на 3 на 3000 святка чека на 4 и 5 свети на 2400-2500 оборота. Днес бях на диагностика грешките които излязоха са Р0105 'Р1100 'Р1125 '.Към коя да се насоча немогат да излязат на един път явно едната е водеща а лъже останалите. Подменени са всички пласмасови тръбички нови силиконови маркучи на вакум системата старите бяха чисти без следи от масло по тях. Моля колегите които са се борили с подобен проблем да помогнат. Благодаря на всички които дадат мнение.
Отговори

asensio снимка asensio 01 февруари 2013 - 00:29

P1125 - соленоид на турбото.
Р1100 - http://forum.carpart...tCodes-0758.pdf
P0105 - MAP сензора

Бих се насочил първо към соленоида на турбото.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 февруари 2013 - 02:59

Селеноида на турбото го разменях с този на вихровите клапи никаква разлика не вярвами двата да са развалени.Как да проверя селеноида и в двете посоки ли трябва да пропуска или само в едната.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 01 февруари 2013 - 16:51

Сигурен ли си, че вакуум системата работи правилно? Сигурен ли си, че се заместил с правилния соленоид? Дава ли ти грешка P0400 и за ЕГР-а?
Дай малко повечко инфо, точно кое как си направил.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 февруари 2013 - 19:45

При мен се появи подобен проблем днес, като се оказа, че буксата, която влиза е соленоида ми прави мизерии. Съответно във високите нямах турбо и колата беше мъртва. В моя случай подейства само наместване на буксата и всичко се оправи.

Колега, mrsch66, ако имаш ОП-КОМ под ръка ти предлагам да направиш друго. Смени соленоида на турбото с тоя на ЕГР-а. Ако ти изкара Р0400 значи е соленоида, но ако не е търси проблема по кабелите и вакуумите, които имат общо с него. Може да пробваш още нещо (така го хванах при мен): провери дали wastegate-a работи. Има ос, която се задвижва от клапана вързан за соленоида. При празлични обороти положнието й е различно, което съответно има значение за потока въздух от турбото към мотора. Преди време въпросното желязо се беше откачило откъм турбото (зегерката беше паднала) и резултата беше същия (загуба на мощност във високите).

Понеже съм го обяснил малко каруцарски може и да не ме разбрал. Ако не се сещаш ми драсни едно ЛС, за да ти пратя снимка.
Мнението беше редактирано от Dimas: 01 февруари 2013 - 19:46
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 февруари 2013 - 20:14

Утре ще разменя клапаните на турбото и ЕГР но ако пак няма разлика кое е следващото за смяна дебитомера или сензора за налягане.
Отговори

Dimas снимка Dimas 01 февруари 2013 - 20:44

 mrsch66, на 01 февруари 2013 - 20:14, каза:

Утре ще разменя клапаните на турбото и ЕГР но ако пак няма разлика кое е следващото за смяна дебитомера или сензора за налягане.


Направи първо това, което съм ти написал. Не бързай да купуваш дебитомер, защото излешен такъв не е никак полезен (имам един дето си возя с мен). Завърти соленоидите, направи си диагностика и пиши.
Отговори

katz снимка katz 06 февруари 2013 - 08:10

Да ви кажа първо, че знанията ми в тази област са много под средните за форума, но съм имал проблем с описаните симптоми. Проявява се само когато зареждам V-Power дизел. С 2-3 зареждания с обикновен след това и напълно престава.
Може това само да изостря съществуващ проблем, но пък може и да е източника на проблема.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 февруари 2013 - 12:24

След повторна диагностика се появи само едната грешка Р1125 явно и двата селеноида не работят ще се търси друг. Някои има ли представа колко струва .
Отговори

sando_ снимка sando_ 06 февруари 2013 - 12:41

Провери си кабелите, малко вероятно, но е възможно да имаш слаба връзка някъде. А ако при размяната не изкарва грешка за соленоида на егр-а значи работи соленоида.
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 февруари 2013 - 14:25

 sando_, на 06 февруари 2013 - 12:41, каза:

Провери си кабелите, малко вероятно, но е възможно да имаш слаба връзка някъде. А ако при размяната не изкарва грешка за соленоида на егр-а значи работи соленоида.


Напълно съм съгласен. По всичко изглежда, че соленоидите не са проблема. Ще ме извиняваш за тъпия въпрос, но дали случайно някой не е пипал вакуумите на соленоида на турбото? Ако са обърнати симпомите са подобни. Напомням, че маркуча от VAC отива във вакуум-помпата, а OUT към турбото.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 06 февруари 2013 - 19:09

Колега, виж тая тема, и се увери, че вакуумите ти са по същия начин, на мястото си.
Отговори

katz снимка katz 09 февруари 2013 - 13:08

грещна тема. извинявайте
Мнението беше редактирано от katz: 09 февруари 2013 - 13:18
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 март 2013 - 19:15

 mrsch66, на 31 януари 2013 - 20:18, каза:

Здравеите колеги имам проблем с астрата загуби мощност на 1и2 стига до 4500 оборота на 3 на 3000 святка чека на 4 и 5 свети на 2400-2500 оборота. Днес бях на диагностика грешките които излязоха са Р0105 'Р1100 'Р1125 '.Към коя да се насоча немогат да излязат на един път явно едната е водеща а лъже останалите. Подменени са всички пласмасови тръбички нови силиконови маркучи на вакум системата старите бяха чисти без следи от масло по тях. Моля колегите които са се борили с подобен проблем да помогнат. Благодаря на всички които дадат мнение.

колата вече е оправена датчика за налягане в колектора с пипането се разпадна толкова беше опечен от топлината но все пак имаше разлика от предишното вървене след подмяна на дебитомера нещата си доидоха на място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg