Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Източване на течността за чистачки

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 20 април 2009 - 11:03

Чудя се как да източа зимната течност за чистачки, защото имам още доста (над половината) и мисля да я запазя за следващата зима.Време е за лятна, а не ми се иска да я смесвам със зимната.Гледах отдолу, но казанчето се намира на доста неудобно място.Доста е скрито и не виждам маркучи, които евентуално да откача от казанчето.Със спринцовка и малко маркучле ще е доста голяма играчка, а не ми се иска да всмуквам и да преливам, понеже тези концентрати съдържат етилов алкохол (ако не се лъжа), които е доста отровен.
Мнението беше редактирано от peshokn: 21 юли 2009 - 11:24
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 20 април 2009 - 12:19

Купуваш си най-голямата спринцовка и с едно мъркуче от система или някакво подобно и я източваш. Аз така източвам течностите от колата.
Отговори

h8r снимка h8r 20 април 2009 - 12:37

Намери къде ти е разклонението тройника който свързва двете пръскалки. Откачаш маркуча който е от казанчето и си в бизнеса.Лично мен ако питаш свърши я зимната и си сипи летна няма да направиш кой знае каква икономия кто я източиш. Ако ти се играе д я точиш я точи. Лично аз никога не я източвам като свърши зимната просто слагам летна и така .
Мнението беше редактирано от h8r: 20 април 2009 - 12:38
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 20 април 2009 - 14:23

Точно това е, че до като свърша зимната, ще дойде другата зима...Иначе за разклонителя е добра идеята, но въпросът е къде да го търся.
Отговори

hudson снимка hudson 20 април 2009 - 14:59

Огледай около пантите на предния капак. Трябва да има разглобяемо съединение. Иначе при сваляне на предния капак, трябва да се реже маркуча <_<
Отговори

Гено снимка Гено 20 април 2009 - 18:04

мен ако питаш, смучи спокойно
<_<
етиловия алкохол не е отровен, а и ти няма да го пиеш
Отговори

Gomes снимка Gomes 20 април 2009 - 18:35

Не знам каква икономия е 1 литър течност за чистачки честно казано, ако питаш мен, хвани лостчето на чистачките и го задръж към теб за около 3 минути <_<
Отговори

monsherova снимка monsherova 20 април 2009 - 18:45

Бе, разбирам го колегата, ма вие май не сте пръскали зимна течност в топло време! Стъклото става мазно. Брат ми ми я източи с маркуче, инак аз щях да си пийна
Отговори

Gomes снимка Gomes 20 април 2009 - 21:34

затова източване на веднъж <_< ма ако си пийнеш от източеното дрегера после може и да полудее :knee:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 април 2009 - 22:51

 hudson, на 20 Apr 2009, 03:59 PM, каза:

Огледай около пантите на предния капак. Трябва да има разглобяемо съединение. Иначе при сваляне на предния капак, трябва да се реже маркуча <_<


При основите на рамената на чистачките има пластмасома кора.На нея се намират и самите пръскалки.Като я свалиш или надигнеш точно отдолу е и тройника.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 април 2009 - 22:52
Отговори

Оги снимка Оги 21 април 2009 - 00:22

Приятелю, да ти имам проблемите <_<
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 21 април 2009 - 00:26

 monsherova, на 20 Apr 2009, 07:45 PM, каза:

Бе, разбирам го колегата, ма вие май не сте пръскали зимна течност в топло време! Стъклото става мазно. Брат ми ми я източи с маркуче, инак аз щях да си пийна

Много странно защото на мене не ми става мазно.А си перкам с вода и в нея концентрат от оня синия по 1л.


 Оги, на 21 Apr 2009, 01:22 AM, каза:

Приятелю, да ти имам проблемите <_<

Те тава са големи ядове.Никому господ!
Мнението беше редактирано от Vertig0: 21 април 2009 - 00:26
Отговори

batececo снимка batececo 21 април 2009 - 08:48

 Оги, на 21 Apr 2009, 01:22 AM, каза:

Приятелю, да ти имам проблемите :knee:

Точно същото се канех да напиша <_< :knee: :wub:

Голям проблем... Какво толкова го мислиш... и без това стъклата се напрашават за 2-3 часа и преди всяко тръгване се налага пръскане ...

Иначе ако толкова държиш да точиш - купи една 50 кубикова спринцовка и маркуч за катетър от някоя аптека и си ти ...

:knee:

P.S. И аз имам останали 2-3 литра зимна, сега за уикенда почти я изразходвах - много добре си мие, кой беше посал по-горе, че зимната течност мажела през топло време - дрън-дрън - много добре си чисти... защо изобщо се захванах да пиша в тази тема...
Разликата в цената лятна/зимна е минимална и не си струва усилието, времето, нервите, ако щеш дори и разходите за спринцовки и маркучи не си струват...
Мнението беше редактирано от batececo: 21 април 2009 - 08:53
Отговори

Pinto снимка Pinto 21 април 2009 - 09:08

Аз целогодишно карам със зимна течност. Сигурно въпросът ми е много глупав, но каква точно е разликата между зимна и лятна течност и задължително ли трябва да се сменя.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 21 април 2009 - 09:16

В зимната има повечко нисши алкохоли, за да не замръзва. А по въпроса дали трябва да се сменя... Все едно да си източваш напролет антифриза и да караш лятото с вода, за да си го пазиш за зимата, същата работа...И как спирт, който е обезмаслител ще оставя мазни петна, не ми е ясно...
Отговори

monsherova снимка monsherova 21 април 2009 - 09:45

Може би избора ми на зимна течност да е бил погрешен, но стъклото е мазно там, където не стига перото на чистачката и става още по-мръсно. Инак под перото си чисти, спор няма!
Отговори

hudson снимка hudson 21 април 2009 - 09:54

 Pinto, на 21 Apr 2009, 09:08 AM, каза:

Сигурно въпросът ми е много глупав, но каква точно е разликата между зимна и лятна течност и задължително ли трябва да се сменя.

На лятната пише че има съставки премахващи мазни петна и засъхнали насекоми. Факт е, че със зимната течност е много трудно да изтриеш следите от насекоми по стъклото. Докато със лятната, едно-две пръскания са достатъчни. Аз лично не източвам зимната течност, просто си долях лятна (ползвам концентрат на sonax) и допълних с вода. Единствената разлика е че сега се пени повече по перата на чистачките <_<
Мнението беше редактирано от hudson: 21 април 2009 - 09:55
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 21 април 2009 - 18:27

 batececo, на 21 Apr 2009, 09:48 AM, каза:

Точно същото се канех да напиша :wub: <_< :knee:

Голям проблем... Какво толкова го мислиш... и без това стъклата се напрашават за 2-3 часа и преди всяко тръгване се налага пръскане ...

Иначе ако толкова държиш да точиш - купи една 50 кубикова спринцовка и маркуч за катетър от някоя аптека и си ти ...

:knee:

P.S. И аз имам останали 2-3 литра зимна, сега за уикенда почти я изразходвах - много добре си мие, кой беше посал по-горе, че зимната течност мажела през топло време - дрън-дрън - много добре си чисти... защо изобщо се захванах да пиша в тази тема...
Разликата в цената лятна/зимна е минимална и не си струва усилието, времето, нервите, ако щеш дори и разходите за спринцовки и маркучи не си струват...


У Пловдив не е толкова мръсно и стъклата не се прашат за 2-3 часа! :knee:
Иначе не мога да разбера к'во толкова се впрягате?Останали са ми около 2 литра течност в казанчето и мисля да си я скатая за следващата зима, к'во толкова неясно има?
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 21 април 2009 - 18:39

 SkiGeorgi, на 21 Apr 2009, 07:27 PM, каза:

У Пловдив не е толкова мръсно и стъклата не се прашат за 2-3 часа! <_<
Иначе не мога да разбера к'во толкова се впрягате?Останали са ми около 2 литра течност в казанчето и мисля да си я скатая за следващата зима, к'во толкова неясно има?

неясното е за 6-7лева ......
ТО си е въпрос на избор ..... ама ако си купуваш спринцовки , маркучи то ще ти излезне колкото течноста и се губи ефекта тоест ... обречен си да е ползваш :D :D :D .. или е разреди с вода или си е пръскай така

Иначе моята е като по часовник скоро свършва :knee:
Отговори

ASSASSIN снимка ASSASSIN 22 април 2009 - 07:12

 SkiGeorgi, на 20 Apr 2009, 12:03 PM, каза:

Чудя се как да източа зимната течност за чистачки, защото имам още доста (над половината) и мисля да я запазя за следващата зима.Време е за лятна, а не ми се иска да я смесвам със зимната.Гледах отдолу, но казанчето се намира на доста неудобно място.Доста е скрито и не виждам маркучи, които евентуално да откача от казанчето.Със спринцовка и малко маркучле ще е доста голяма играчка, а не ми се иска да всмуквам и да преливам, понеже тези концентрати съдържат етилов алкохол (ако не се лъжа), които е доста отровен.


Колега за източването оттиваш до една аптека взимаш маркуче за система, после откачаш маркучето от помпичката и почваш да пръскаш докато не остане нищо. Аз лично карам със зимната течност доката свърши и чак тогава сипвам лятна. Разликата в цената на двете течности е малка и няма смисъл да се правят източвания.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg