Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

OPEL SIGNUM +/- ПРОБЛЕМИ

Гостtdeliev_* 07 март 2011 - 09:33

Здравейте колеги!

Споделете вашите мнения и препоръки за всички разновидности на SIGNUM
От известно време обмислям покупка на SIGNUM, прочетах доста неща но търся и мнение на собственици и препатили.
Спрял съм се на дизел 3.0, 2.2 или 1,9?
Въпроса ми е кой от трите мотора е по добър не само като ресурс, а и като разход, динамика, обслужване?
Какви плюсове и минуси има автоматика?
Благодаря на всички отзовали се на темата и моите въпроси.
Мнението беше редактирано от tdeliev: 07 март 2011 - 11:52
Отговори

Гостkopirn_* 21 март 2011 - 00:33

Опел Сигнум и Опел Вектра е един и същи автомобил.Сигнума е изграден на базата на комбито и е със същото междуосие като комбито (по дългото междуосие).На задната седалка на Сигнума можеш да се изгубиш и разтоянието за краката е само 1 см. по малко от това на Мерцедес S-класа.Това място е разбира се за сметка на по малкия багажник в сравнение с комбито.Сигнума може да е 5 местен може да е 2+2 места с отделни кресла като отпред.
Относно ходова част е същото нато Вектрата...най-често разбити кормилни накрайници и голям луфт в волана.
За трансмисията е по добре да пропуснеш автоматика.От време на време създава грижи но по големия му проблем е че е стара разработка,колата започва да харчи доста повече а динамичните характеристики значително намаляват.По довре избери 6-степенната механична трансмисия.
Относто големия дизел, който е Isuzo мотор за него просто забравяш.Пълно дърво.Да като всичко му е наред върви като луд, но това не продължава много дълго време.За него може да се каже че термостата е почки консуматив, двигателя има склонност към прегряване или тругно достигане на работна температура.По лошото е че се получават локални прегрявания на един от последните 2 цилиндара, водната риза се пробива, следва топлитенен удар и .... мармалад.
3.0 V6 CDTI не е високо форсиран и 184 коня от 3000cc са от добрата стара школа.Поня няма типични дизелови проблеми с торбината и т.н.
Този двигател се мантира още и на Renault Vel Satis и Saab 9-5 но на всякаде е пълна скръб.Дори от Рено се опитват да решат проблена с отстраняване на шумоизолационния капак на дригатела отгоре с цел по добро охлаждане, но нищо не се променя.
2.2 DTI също е Isuzo мотор но е наистина здрав.Той не е нова конценпия и за това казано най-просто: най-евтина подръжка, най-слаби динамични характеристики, проемлив разход на дизел.
1.9 CDTI 150 коня е мотора за мене.При оглед преди да го купиш трябва да са сменяни вихрови клапи и да е монтиран новия оптимизиран детаил (ако са сменяти това се е случило), и дали турбината е в изправност.Ако турбото е ОК и са сменяни клапите зимаш сипваш караш сипваш караш сипваш караш...
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 юни 2011 - 21:38
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 21 март 2011 - 15:27

 kopirn, на 21 март 2011 - 00:33, каза:


1.9 CDTI 150 коня е мотора за мене.При оглед преди да го купиш трябва да са сменяни фихруви клапи и да е монтиран новия оптимизиран детаил (ако са сменяти това се е случило), и дали турбината е в изправност.Ако турбото е ОК и са сменяни клапите зимаш сипваш караш сипваш караш сипваш караш...


Извини ме,но би ли пояснил какво означава "новия оптимизиран детайл"на вихровите клапи,че аз имам сащия мотор !!!
Отговори

Гостkopirn_* 21 март 2011 - 16:44

 rosko-boy, на 21 март 2011 - 15:27, каза:

Извини ме,но би ли пояснил какво означава "новия оптимизиран детайл"на вихровите клапи,че аз имам същия мотор !!!



От средата на 2007 година започват да се монтират нови вихрови клапи, които са с оптимизирани детайли и вече не дават дефект като предишните.
Ако твоя двигател е производство 2008 год. или по-нов на тях още в завода се монтират новите вихрови клапи и проблем не съществува.Ако е по стар двигателя има два варианта:
1. Още докато колата е била гаранционна и е влизала в сервиза за тяхната смяна са сложени новите вихрови клапи.Обикновено заминават между 60 000 и 90 000 км. Сменят се от Опел безплатно...логично.Ако си ги сменял или предишния собственик ги е сменял около 2008 година или по скоро няма от какво да се притесняваш.
2.Проблема е ако не са сменяни и колата вече не е гаранционна.Не съм чул старите да са издържали до сега 100 000 км.Понеже се сменя цял детайл и не може да се ремонтират няма как да се мине тънко. Смяната им излиза точно 3 000 лв. което включва 2 200 лв. за вихрови клапи и 800 лв. за смяна по часовата ставка на Sofauto.
За другите сервизи не знам колко взимат, едва ли е по-евтино, но доколкото знам дават и някаква гаранция вносителите.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 21 март 2011 - 17:51

Мнението за 3.0 двигателя незнам откъде е копирано, но е 1:1 като във форума на Рено. Вероятно и там е сложено от някъде другаде.

Това мнение там е единствения негативен пост за този 3.0 двигател. Всички, които реално го имат само се хвалят от него.
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 21 март 2011 - 17:52

 kopirn, на 21 март 2011 - 16:44, каза:

Не съм чул старите да са издържали до сега 100 000 км.


Информацията ти е много полезна колега!Като се има предвид,че моята кола е 2004 и е на 250000 километра дали според теб може да са сменени и има ли начин това да се разбере ?
Отговори

Гостkopirn_* 23 март 2011 - 11:33

 PeteRHR, на 21 март 2011 - 17:51, каза:

Мнението за 3.0 двигателя незнам откъде е копирано, но е 1:1 като във форума на Рено. Вероятно и там е сложено от някъде другаде.

Това мнение там е единствения негативен пост за този 3.0 двигател. Всички, които реално го имат само се хвалят от него.



Е то ако питаш и хора които карат фиал и алфа също ще ти кажат че са супер и нямат никакви грижи и проблеми.....
Отговори

Гостkopirn_* 23 март 2011 - 11:45

 rosko-boy, на 21 март 2011 - 17:52, каза:

Информацията ти е много полезна колега!Като се има предвид,че моята кола е 2004 и е на 250000 километра дали според теб може да са сменени и има ли начин това да се разбере ?



Щом си на 250000 к.м. и нямаш никакви проблеми в момента значи са сменяни.100%.Просто няма как старите да издържат толкова.Абсурт.Няма от какво да се притесняват.Лека и безаварийна.
Отговори

rosko-boy снимка rosko-boy 24 март 2011 - 10:22

 kopirn, на 23 март 2011 - 11:45, каза:

Щом си на 250000 к.м. и нямаш никакви проблеми в момента значи са сменяни.100%.Просто няма как старите да издържат толкова.Абсурт.Няма от какво да се притесняват.Лека и безаварийна.

Мерси колега,даде ми малко успокоение :good: :beer:
Отговори

ГостLubo_llll_* 31 май 2011 - 15:24

Някои може ли да каже нещо за бензиновите мотори на сигнум като 2.2 директ или 2.0 турбо . И за 3.0 дизел с 184 hp защото се чудя какво да си закупя и до коя година са проблемите с автоматичната скоростна кутия защото сам любител на автоматика пък и така моята приятелка като шофира няма да чувам поздрави от скоростната кутия хихих
Мнението беше редактирано от Lubo_llll: 31 май 2011 - 23:52
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 31 май 2011 - 15:35

 kopirn, на 21 март 2011 - 00:33, каза:


2.2 DTI също е Isuzo мотор но е наистина здрав.Той не е нова конценпия и за това казано най-просто: най-евтина подръжка, най-слаби динамични характеристики, проемлив разход на дизел.


Няма нищо общо с Исузу тоя мотор.Изцяло разработка на Опел си е. За другото си прав - този мотор се е доказал като милионник, няма чупене просто.Има разбира се няколко слаби места, но като здравина е просто уникален. Малко е шумен, но Опел до сега не са имали тих дизел.

И все пак аз бих препоръчал горещо 3.0 дизел...просто уникален мотор.
Отговори

Гостivozet_* 02 юни 2011 - 18:49

Наистина ли 2.2 ДТИ е на Исузо?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 02 юни 2011 - 18:56

 ivozet, на 02 юни 2011 - 18:49, каза:

Наистина ли 2.2 ДТИ е на Исузо?

Не!Опел си е от всякъде....
Отговори

ГостLubo_llll_* 03 юни 2011 - 23:20

Може ли някои да ми каже каква е разликата между стария CDTI мотор на опел с 177 hp и този с 184 освен тези 7 кончета . Има ли някакви подобрения в новия двигател след 2005 или има същите проблеми ? Как е скоростната кутия здрава ли е има ли често срещани проблеми ?

Има вече съществуваща тема за въпроси отностно Signum, ти пускаш нова и то в техническия раздел - двигатели. Ще те помоля да се съобразяваш и също да си попълниш профила според правилата на форума.


Мнението беше редактирано от Lubo_llll: 06 юни 2011 - 21:02
Отговори

RADKO снимка RADKO 05 юни 2011 - 14:56

Привет на всички колеги отново. Не съм писал във форума от 3 години, откакто си продадох орлето. Но сега ми попадна едно Опелче SIGNIM 2,20 дизел автоматик. Та молбата ми е да споделите с мен мнения, препоръки и впечатление относно модела, болки и проблеми, най - вече ме интересува какъв разход дава тази комбинация мужду двигател и авт. скорости в града. Колата ми изглежда читава, но на какво да обърна внимание при евентуалната покупка. Прочетох доста но има доста малко мнения за този модел. Много ще към ви благодарен за споделеното.
Ако не съм уцелили мястото за темата модератора може да премести.
благодаря.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 05 юни 2011 - 15:48
Причина за редактиране:: Слях темата ти с тази, мисля че самата тема също може да ти помогне ако не си я прочел.
Отговори

RADKO снимка RADKO 06 юни 2011 - 15:43

Колеги няма ли да споделите нещо по темата, защото положението е на зор да купувам.
Помагайте
Отговори

pepi.n снимка pepi.n 06 юни 2011 - 21:40

Зравейте колеги,карам вече 5 месеца опел signum 3.0 дизел и много сам доволен относно разхода а като го настъпиш имаш чуството че караш самолет :first: Вече 20000км без проблем, обаче консуматижите са доста скъпички ремък и роли + работа 1000лв :opc:
Отговори

RADKO снимка RADKO 07 юни 2011 - 14:33

Колега а за разхода ще можеш ли да споделиш как се държи количката градско извънградско.
Отговори

pepi.n снимка pepi.n 12 юни 2011 - 23:00

 RADKO, на 07 юни 2011 - 14:33, каза:

Колега а за разхода ще можеш ли да споделиш как се държи количката градско извънградско.

Среден разход 7.0/100 при здраво настъпване. Имам тежък крак....
Отговори

mileff снимка mileff 15 юни 2011 - 14:19

 pepi.n, на 12 юни 2011 - 23:00, каза:

Среден разход 7.0/100 при здраво настъпване. Имам тежък крак....


С този 3литров двигател сложи поне един литър огторе и бих се съгласил до някъде с теб... и с това здраво настъпване не знам как се вписваш в 7/100.
При мен 2.2 ДТИ среден 8/100 (говоря софийско/извънградско 50/50)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg