Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

След слагане на по-твърди пружини отпред чука на желязо

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 13 март 2012 - 18:00

Привет колеги, наскоро си смених пружините на кадета с жълти на -40мм, отначало почукваше леко, но сега историята е меко казано плачевна. Имам чувството че отпред нещо ще изпадне по пътя, в дупки направо като удари в някоя дупка или по-остра неравност, толкова силно бие че сякаш ботуша с макферсона ще излетят през предния капак, особено от лявата страна от дясно не бие чак толкова много, погледнах окачването всичко здраво, леко са се закъсали тампоните на макферсоните но не са толкова зле че да е от тях, някакви идеи от какво може да е така?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 март 2012 - 18:41

Има ли ги ударните тампони ?
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 13 март 2012 - 20:08

Само оригиналните, не знам дали не е от това че съм си с обикновените амортисьори?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 март 2012 - 09:14

Какво значи оригиналните,има,или няма ударни тампони.На бас че няма.
Това са тия къде се мушкат на стъблото преди тампона с лагерчето.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 14 март 2012 - 14:58

-40mm пружини на сток аморт. това е проблема
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 14 март 2012 - 20:10

Има ги, те са с някакво маншонче... А някакви други амортисьори ли трябва да слагам на тези пружини и ако е така, какви?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 март 2012 - 20:11

 Й.Атанасов, на 14 март 2012 - 20:10, каза:

А някакви други амортисьори ли трябва да слагам на тези пружини и ако е така, какви?


Ами с по-къс ход от стоковите :)
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 14 март 2012 - 21:32

А как им вървят цените? Защото има в Монтана едно момче той се занимава с амортисьори, и ми каза по 50лв да ги скъси, и да им смени маслото с по гъсто някакво, мисълта ми е струва ли си да ги преправя или да си взема нови от някъде и от къде?
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 14 март 2012 - 21:55

Не се занимавай с тези.Вземи си някакви истинкси късоходови.От Астра Ф също може да търсиш.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 20 март 2012 - 00:13

Предварително се извинявам, но това което чета е меко казано безумие. Намираме някакви ружини и хоп, сваляме колата. Ми що да не резнем амортисьорите с флекса, дя им навием по една резба и дя сипем моторно масло. Ето ти и спортно окачване. И давай газ по завоите. Дано да се вцхозиш сам в колата...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg