Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Поставяне на C20XE в купето на Vectra B

Ivajlo_ снимка Ivajlo_ 03 февруари 2013 - 00:00

 RAPTOR, на 02 февруари 2013 - 23:29, каза:

Предполагам говориш за тази тема http://www.opelclub....opic=11487&st=0
намерих и още една http://www.opelclub....7&hl=c20xe&st=0


да това трябва да е което тарся благодаря,много ме улесни,че не можах да я намеря тази тема,поздрави!!!
Отговори

Гостfast_* 09 октомври 2013 - 21:35

Искъм да попитам , тази смяна на двигателя става ли на вектра с по малка кубатура да речем 1.6 101 кс . Благодаря предварително .
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 09 октомври 2013 - 21:58

 fast, на 09 октомври 2013 - 21:35, каза:

Искъм да попитам , тази смяна на двигателя става ли на вектра с по малка кубатура да речем 1.6 101 кс . Благодаря предварително .

Няма значение от типа двигател дали е дизел или бензин , дали е 1.6 или 2.0 коша е еднакъв на всички Вектри Б и не само на тях и съответно на другите модели:)
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 10 октомври 2013 - 19:16

Не е невъзможно да има разлики , при корса А дизеловия кош няма нищо общо , на кадет ХЕ също са различни захватите.
Отговори

Йоан Петров снимка Йоан Петров 12 октомври 2013 - 09:00

Няма никакъв проблем в коша на 1,6 ... но ти трябва мотор, скорости, лапа от XEV, и лапата при задния тампон от големите скорости. Естествено полуоски и главини от 1,8.
Отговори

Гостfast_* 13 октомври 2013 - 16:05

Искъм да попитам , защо ще ми трябват нови скорости като колегата е писал че е ползвал от стария мотор .И също така нищо не е споменал и за полуоски . Благодаря предварително .
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 13 октомври 2013 - 19:19

Това е защото бензиновите двигатели на Опел са разделени на два вида - до 1.6 (какъвто е и твоя) се водят "малкия" блок и скоростните им кутии са различни от тези на "големия" блок - 1.8 и нагоре. Всъщност мисля, че "големия" блок може да стане и на твоята кутия, но е по-добре да си вземеш друга заедно с полуоските от по-голям двигател просто защото са предназначени за по-голяма мощност на двигателя.
Отговори

Гостfast_* 17 октомври 2013 - 09:55

А каква кутия бихте ми препоръчали да търся . Благодаря предварително .
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 18 март 2014 - 22:25

Здравейте колеги,

Искам да запитам дали тази интервенция се отнася и за Vectra B Х18ХЕ1 от 2000г., имам си такава и адски ме дразни проблема на екотека с маслото и някой други неща. Та ме посъветваха да си сменя мотора или да му правя полу основен ремонт така да кажа.
Сега оглеждам кое би било по - изгодно и по - удачно.

Та първия въпрос го зададох.
Втория е за каква сума говорим приблизително.
Третия ми въпрос е според вас Х18ХЕ1 2000г. с кой мотор бихте го сменили. Като имате в предвид, че няма да ходя на гонки, но и не искам да пъпля по - улицата и да ме псуват :) .

Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от neopolitan: 19 март 2014 - 09:48
Отговори

ozaki снимка ozaki 19 март 2014 - 15:34

Естествено ,че c20xe ,но ще трябва да сменяш и кутия понеже си малкия блок.
А колко масло ти гори?
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 20 март 2014 - 08:38

 ozaki, на 19 март 2014 - 15:34, каза:

Естествено ,че c20xe ,но ще трябва да сменяш и кутия понеже си малкия блок.
А колко масло ти гори?



Ще сменям няма проблем ... щом се налага.
Ами като цяло колата е на 106000км, а от смяната на маслото е на 2000км, като за тези км е изгорила към 300 - 350гр.
А доколкото знам и прочетох из форума разбрах, че този двигател x18xe1 гори фабрично до 1л на 10 000км.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 март 2014 - 20:15

С парите които ще дадеш за XE-то скорости полуоси окачваие ще направиш ремонт на твоят мотор с хонинг на блока нови бутала сегменти лагери и всички проблемни датчици а ХЕ то като го качиш ще установиш че е за ремонт и пак същата работа.А за смешния разход на масло какво болят те 15 лева за маслото.
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 25 март 2014 - 18:10

 mrsch66, на 20 март 2014 - 20:15, каза:

С парите които ще дадеш за XE-то скорости полуоси окачваие ще направиш ремонт на твоят мотор с хонинг на блока нови бутала сегменти лагери и всички проблемни датчици а ХЕ то като го качиш ще установиш че е за ремонт и пак същата работа.А за смешния разход на масло какво болят те 15 лева за маслото.


Хахаха ... Колега, не ми се карай де. Аз просто попитах. Каква би била цената за такава трансплантация, гледам доста са го правили и поне ориентировачна цена може да спомене някой. За да си направя сметка кое ми е по - изгодно. Ми не ме сърбят 15лв. никак даже. Ама като се вземе предвид, че до този момент съм карал кола която нито веднъж не съм извадил щеката, това адски ме дразни. Абе мои си съображения.

Идеята ми бе, като пуснах поста да разбера само ориентировачно (повтарям се) цена :) ... Благодарим все пак за съвета.
Предположих, че това ще е решението осн. ремонт :) ...
Мнението беше редактирано от neopolitan: 25 март 2014 - 18:11
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 март 2014 - 19:02

Под 700лв трудно ще намериш ХЕ този които ти го продава ще се кълне че е перфектно като го запалиш ще викаш тоя ме прекара скорости 150-200лв полуоси 30-50лв брои окачване спирачки зависи какво избереш още някоя дреболия която ще ти липсва +труд в някои сервиз става златно.А сам пишеш че не правиш кола за гонки .ХЕто като започнеш да го пържиш и то ще си вземе полагаемото масло.
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 25 март 2014 - 19:55

 mrsch66, на 25 март 2014 - 19:02, каза:

Под 700лв трудно ще намериш ХЕ този които ти го продава ще се кълне че е перфектно като го запалиш ще викаш тоя ме прекара скорости 150-200лв полуоси 30-50лв брои окачване спирачки зависи какво избереш още някоя дреболия която ще ти липсва +труд в някои сервиз става златно.А сам пишеш че не правиш кола за гонки .ХЕто като започнеш да го пържиш и то ще си вземе полагаемото масло.


Точно за това говорех :) ... благодаря за конкретния отговор.

Имам оферта за 400 - 450 лв. без труда (от познат е) да си сменя клапани, вложки, бутала, шлайф на главата или подмяна с друга такава и т.н.
Та така де ... :)
Отговори

blagom снимка blagom 25 март 2014 - 21:00

 neopolitan, на 25 март 2014 - 19:55, каза:

Точно за това говорех :) ... благодаря за конкретния отговор.

Имам оферта за 400 - 450 лв. без труда (от познат е) да си сменя клапани, вложки, бутала, шлайф на главата или подмяна с друга такава и т.н.
Та така де ... :)

и аз да питам...за какво е цялото упражнение. аз съм на 350гр/1000км. карам със синтетика и си свиркам. мислех да сменям мотор, да правя основен ама като се замисля че резултата може да е нулев.....1000лв. са 50 литра масло = 160000км. (не ми се смята). нищо не е 350гр за 2000км.
П.С. ако добавиш още толкова км сигурно може и да се доближиш до реалните км.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 март 2014 - 21:47

 neopolitan, на 25 март 2014 - 19:55, каза:

Точно за това говорех :) ... благодаря за конкретния отговор.

Имам оферта за 400 - 450 лв. без труда (от познат е) да си сменя клапани, вложки, бутала, шлайф на главата или подмяна с друга такава и т.н.
Та така де ... :)

Е това не е ли преебавка какво ти продава блок на няколко комплекта сегменти носиш го на хонинг ремонтен размер бутала и сегменти шлаиф на вала ремонтен комплект лагери ревизия на главата гумички водачи и остава да е спукана и филма е пълен.Същото ще го направиш и с твоя мотор при твое желание а парите за покупката на ХЕто ще ги дадеш за труд.
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 28 март 2014 - 10:19

 mrsch66, на 25 март 2014 - 21:47, каза:

Е това не е ли преебавка какво ти продава блок на няколко комплекта сегменти носиш го на хонинг ремонтен размер бутала и сегменти шлаиф на вала ремонтен комплект лагери ревизия на главата гумички водачи и остава да е спукана и филма е пълен.Същото ще го направиш и с твоя мотор при твое желание а парите за покупката на ХЕто ще ги дадеш за труд.



Ха ... искаш да ми кажеш , че който и вариант да избера си е прецакване :) ...
Както и да е ... това което ме интересуваше ми стана ясно.

Благодаря за отговорите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg