Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Как се сваля средната конзола на Вектра Ц?

Br1ce снимка Br1ce 01 март 2015 - 13:08

Здравейте колега,някой свалял ли е тази конзола,развих всички рапидки,но ми остана само една която е долу до ръчната спирачка.Немога да бръкна от никаде и трябва да сваля и пластмасата под подлакътника но как?
Отговори

Br1ce снимка Br1ce 01 март 2015 - 16:08

Конзолата е свалена,трябвало е да се свали подлакътника и след това пластмасата под него излиза и се стига до въпросната рапида.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 март 2015 - 16:42

снимки има ли?
Отговори

Br1ce снимка Br1ce 01 март 2015 - 17:15

Не съм направил защото нямах с какво,но мога да кажа последователноста с която го направих.
1.Махнах сивата дълга лайсна която е най-горе над СД-о.Под нея има две рапиди (еврейска звезда 20) които я държат.
2.Извадих СД-о,панела за климатроника,пепелника и запалката и нишата
3.От двете страни на конзолата има по две черни тапи които се махат,под предните към краката има гайки които се махат с камък 13
4.Под задните тапи са рапиди.
5.След това махнах малкото барче зад скоростния лост.Под него в ляво има рапида която се развива.
6.Извадих пластмасата около скоростния лост за да може да се запретне нагоре маншона
7.Разглобих задната част на подлакътника пепелника,духалките и изхода за включване на зарядно.
8.Има две рапиди под задния пепелник.
9.След като махнах всичко зад подлакътника се вижда как е захванат той с четири болта еврйска звезда.Развиват се и той излиза.След това с внимателно придърпване назад и нагоре се маха пластмасата под него която скрива последната рапида от към шофьора.Забравих да спомена че има една метална лайсна от горна страна на скоростния лост към която се закрепя маншона.Тя се маха много лесно като се натиснат крачетата с отверка за да може да излезе конзолата иначе опира в скоростния лост.Еми това е дано съм бил полезен ако мога да помогна с нещо питайте :)
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg