Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Чудим се за суббуферите?

Анкета: Чудим се за суббуферите? (50 потребителя са гласували)

суббуфери

Не можете да видите резултатите от анкетата преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.
Гласуване Гостите не могат да гласуват

thunder & steel снимка thunder & steel 05 юли 2007 - 08:33

Чудим се за суббуферите?
Цена качество кой е по-добър ,или вие какъв бихте си купили и защо от следните модели?

П.П.ако имате предложение за друга марка като качество добра и изпробвана предложете вие
ако знаете цената и от къде може да се закупи напишете и нея

Благодаря на всички отзовали се
Отговори

mazymind снимка mazymind 05 юли 2007 - 10:02

в момента съм с JBL 1204BR със фабрична кутия .... няма толкова плътен бас просто... и ако си със седан се получава прекрасно. Не се чува много на вънка докато вътре може да умреш :icon_cool: поне аз не обичам да правя агро изпълнения по светофарите и всички да ме псуват :icon_cool:
Отговори

SAMOSVAL снимка SAMOSVAL 05 юли 2007 - 14:25

Интересно и при мен е така. Вътре в колата направо ще откача обаче излизам отвън и почти нищо не чувам. Чудих се къде е самата фатка? Как така има коли където баса се чува на 2 преки преди колата а моя огромния, имам HERTZ 15 на 2 метра от колата нищо не се чува отвън. Просто ми беше любопитно да разбере как се постига тоя ефект да ти думти яко колата навън? Знам че е селско понякога ама ми е интересно.

Колкото до анкетката, залагам на HERTZ за мен са най-добрите в момента. Поздрави
Отговори

stan4o снимка stan4o 05 юли 2007 - 15:02

 SAMOSVAL, на Jul 5 2007, 03:25 PM, каза:

Интересно и при мен е така. Вътре в колата направо ще откача обаче излизам отвън и почти нищо не чувам. Чудих се къде е самата фатка? Как така има коли където баса се чува на 2 преки преди колата а моя огромния, имам HERTZ 15 на 2 метра от колата нищо не се чува отвън. Просто ми беше любопитно да разбере как се постига тоя ефект да ти думти яко колата навън? Знам че е селско понякога ама ми е интересно.

Колкото до анкетката, залагам на HERTZ за мен са най-добрите в момента. Поздрави
:icon_cool: :icon_cool:
lи кои е якия бас сега тоя дето си е за теб или тоя дето е за другите ..............това не е много умна тема кои бил як и кои не тука и цената не е определяща като гледам
Отговори

rusnache снимка rusnache 05 юли 2007 - 16:16

Лично мое мнение, не ангажирам никой с него. Най добре свири 12", но при положение, че в колата ти има и други неща освен 12" басс и 2бр високи. Ако искаш да направиш нещо наистина красиво, помисли как ще запълниш линията от 30Hz до 3KHz. Пример ти давам, 1бр. 12", 2бр 8", 2бр 6" плюс 4 бр широколентови. Ще получиш доста приличен, да не кажа един от най-качествените звуци.
Иначе аз бих заложил на 12" Hertz или 12" Audiobahn.
Успех с проекта.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 05 юли 2007 - 17:26

Hertz ES 300!
Отговори

xani снимка xani 05 юли 2007 - 17:44

Много съм доволен Pioneer 12
http://img.data.bg/i...l_id=4raoha#img
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 05 юли 2007 - 17:49

 Moonlord, на Jul 5 2007, 06:26 PM, каза:

Hertz ES 300!

и аз съм за Hertz ES 300 свири страхотно :kinggrin:
Отговори

SAMOSVAL снимка SAMOSVAL 05 юли 2007 - 22:48

 stan4o, на Jul 5 2007, 04:02 PM, каза:

:kinggrin: :kinggrin:
lи кои е якия бас сега тоя дето си е за теб или тоя дето е за другите ..............това не е много умна тема кои бил як и кои не тука и цената не е определяща като гледам


Колега най-добрия бас си е моя. Нали се сещаш за оня лаф нашето си е най-добро. :kinggrin: Просто питах в случая как се постига ефекта с баса през 2 преки, ако има нещо по специално де. Кое не ти стана ясно???
Отговори

bugatti снимка bugatti 05 юли 2007 - 22:49

 Moonlord, на Jul 5 2007, 06:26 PM, каза:

Hertz ES 300!

:kinggrin:
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 05 юли 2007 - 22:57

Едно предложение и от мен Helix Deep Blue 12" аз в момента съм с такъв и се представя доста добре
Отговори

stan4o снимка stan4o 05 юли 2007 - 23:26

 SAMOSVAL, на Jul 5 2007, 11:48 PM, каза:

Колега най-добрия бас си е моя. Нали се сещаш за оня лаф нашето си е най-добро. :kinggrin: Просто питах в случая как се постига ефекта с баса през 2 преки, ако има нещо по специално де. Кое не ти стана ясно???

бреииии и докачлив ма няя се засягам виж сега значи мнение за това кои е добьр и кои лош няаам право да давам защото работя за харман грууп бьлгария или с две думи за jbl това е пурвия вапрос които задава всеки .ще се чува ли от едикаде си ................. така че няя да коментирам баса е много разтегливо понятие ииииии може да стане и с много пари и с малко зависи на кои какво му харесва или по кратко казано за всеки влак си има пьтници аи сьс здраве и не се обиждаи
Отговори

chepa_2001 снимка chepa_2001 05 юли 2007 - 23:30

Някой да каже нещо за бошмен.
Отговори

Оги снимка Оги 05 юли 2007 - 23:34

 chepa_2001, на Jul 6 2007, 12:30 AM, каза:

Някой да каже нещо за бошмен.


Бошмена е компромисен вариант ко няаш леф.

Станчо, ей как ги усещаш нещата :drive: Много помогна. Ще те помоля да се въздържаш от такива безмислени постове :kinggrin:
thunder & steel, човече, няма такова нещо като най-добър бас. Зависи какво искаш да чуваш, каква музика слушаш и т.н. Всеки има някое предимство пред другия и обратно ... ако търсиш джангър и показност (или да те чуват надалече :kinggrin: ) ти тряа някой SPL-ски бас като пайнера и то поне 12'. Ако искаш качество, което до висока степен зависи и от усилвателя ти трябва DLS, Hertz са също ориентирани в тая посока само че са доста по-евтини.
И все пак правиш сравнение м/у ДЛС за 260 лв (който ти можеш да вземеш за 160) и най-евтините и слаби серии на Пайнер и Херц. Просто той попада в друга ценова граница и там вече има доста по-голяма и добра конкуренция :kinggrin:
Отделно ... за тея басове са нужни различни по обем кутии. Беше споменал, че искаш да ти остане място в багажника. Помисли и в/у това и защото за единия кутията може да излезе 50 лв, за другия 100
Отговори

[BuRn] снимка [BuRn] 09 юли 2007 - 20:54

Много странна анкета, при положение, че не са споменати моделите на самите говорители.... Аз лично гласувах за DLS защото цялата ми кола е с "шведска тяга" и съм страшно доволен, + това съм чувал доста(ама бая доста) говорители и все още не съм намерил нещо по-добро като съотношение цена-качество от DLS! А иначе видях доста добри предложения - Helix и Audiobahn са едни от най-стабилните фирми в кар-аудиото, макар и да са по-силни сред усилователите отколкото откъм говорители.
Отговори

rusnache снимка rusnache 09 юли 2007 - 21:55

Хаха, да беше казал, че гониш определена цел, а по-точно да те чуват на далеч. Тогава с 1бр. 12" бая зор ще видиш за 2 преки, аз с 18" - 700W RMS трудно се справям за 2 преки, ако искам само баса да се чува де, иначе сигорно се чувам и малко по-натам, ама никога не ми е била там идеята.
Там колегата работеш в Харман Кардон и JBL, човеко, без да се заяждам, ама не е това марката за кар аудио, айде харман кардон за хай-енд става, ама само от 700Hz нагоре, а ЖБЛ става за ловене на каки по провинциалните малки градчета. Имайки предвид, че едно време повечето партита на които бях, бяха озвучени от ЖБЛ, сега са озвучени от Електровойс, Дас Аудио, на места Динакорд. Нищо лично но не е това за мен марката за озвучение, камо ли за кола. Никой не гони рязък бас като от 10"~ 200Hz, а гониме 30-35Hz, за да има ефект от басса. Незнам, аз бих взел Аудиобан, въпреки че в моя проект съм с Alpine SWE-1241, които се представят доста качественно, а и струва 200лв бройката. Може и някой от евтините МТХ-сове да сложиш или от по-скъпите Магнати. Наистина зависи какво гониш.
Кажи типа музика който ще бъде слушан през по-голямата част от времето, какво гониш - много и силни ниски, или си склонен и музиката ти да не слиза под 50Hz. Малко повече ориентири дай, за да можеме да препоръчаме готин говорител.
Отговори

thunder & steel снимка thunder & steel 09 юли 2007 - 22:35

90% от музиката която ще слушам ще е Черно(хип-хоп,R'n'B, и подобни)
бас пищялки чист звук приятен и колко се може по-силно по време на някое мачле или баскетче

незнам дали ще го постигна плеера ми е P4900 ,но все пак препоръчайте ми добри марки и размери

Мерси


П.П.rusnache дай предложения
Отговори

rusnache снимка rusnache 10 юли 2007 - 20:14

Хммм бас и високи, а говора който е доста в хип-хопа кво го праиме?
Значи гледай сега, лично мое мнение зимай 2х12" Алпина, 2х10" МТХ и 2х компонентни системи. Така ще покриеш честотна граница от 30Хз до 3000Хз, нагоре не ти е много от нужда, въпреки че ще можеш да ги възпроизвеждаш. Плеара не е от най-голямо значение. Смисъл такъв, ако възпроизвежда като хората и некриви ( ако вобще имам как ) от предусилвателя си е ок. Имайки предвид, че мойто дълго време се захранваше с дискмен, едва ли е по-насран плеара ти. За усилватели Audison SRx1 2 броя. Компонентните на плеара. Абе дай некво ICQ или на лично, да не флудим темата с фермани.
Отговори

Оги снимка Оги 11 юли 2007 - 00:32

 rusnache, на Jul 10 2007, 09:14 PM, каза:

...


Русначе, въпроса на човека е "Кой бас да си взема", а не "Как да хвърля маса лев за музика". Не казвам, че му даваш лоши съвети ама поекта който цели той е под 300 лв, а ти го насочваш към такъв за 1000+.
А по темата ... интересно ми е тези, които препоръчват определен модел дали са чували другите :kinggrin:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 11 юли 2007 - 08:05

Ако ти се прави прилична музика само с бас и амп няма да минеш... Колкото до силата - можеш да го настроиш и да удря много силно, но няма да е особено хубав звука, Русначето е прав донякъде, но и с 2х 12" пак можеш да изкараш доста сила... Аз преди имах 2ма китаеца 12" и да ти кажа бая се чуваше, ако е затворено всичко пак се чуваше стабилно, особено нагоре! Случвало ми се е да спреме пред един приятел да го чакаме и той да слезе и да каже "баси майката, докато се обличах и чувах долу как бумка", така че не е кой знае колко сложно, но друг е въпросът "качество", защото ти ще направиш няква музика - ще слушаш известно време и ще си кажеш "искам по-добра", в 90% от случаите такава е развръзката, така че ако си решил да правиш нещо - прави го, как си трябва!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg