Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра Г Перка ПРОБЛЕМ

Ivailo снимка Ivailo 17 август 2010 - 13:31

Колеги колата е астра Г x20xev и онзи ден ми светна чека за радиатора и перките не спират да работят....и на изгасена кола пак.снощи работеха 4 часа и накрая махнах акумулатора за да спрат..кажете ми къде може да е проблема ?
Отговори

Оги снимка Оги 17 август 2010 - 14:04

Като влезе в авариен режим прави така, нормално е, един вид като защита от прегряване. Отиди да ти прочетат грешката и действайте по проблема!

Поздрави
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 17 август 2010 - 14:12

колега казах ми,че можело да бъде някакъв блок който управлявал перките намирал се зад бронята 2500 лв струвал..възможно ли е да е това???колата не е закачана на компютър просто майстора така каза....
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 17 август 2010 - 14:58

Колегата Оги ти е написал в предния пост - диагностика и четене на грешки и параметри в реално време!
От мен - смени "майстора", за да не ти излезе колата златна!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 17 август 2010 - 14:59
Отговори

Оги снимка Оги 17 август 2010 - 15:06

 Gena_bs, на 17 Aug 2010, 15:58, каза:

От мен - смени "майстора", за да не ти излезе колата златна!


Хахахах има нещо такова :thu: Иначе ДА, цялата климатична и охладителна система на колата се управлява от въпросния Cooling module, намира се точно зад предната броня в лявата и част. Може би наистина в Опел като оригинална част може да струва хиляди левове .. реално 100% можеш да си го намериш за нормални пари, а в действителност най-вероятно е проблема да е в някой датчик, а модула да си е ОК. Успех и НЕ сменяй НИЩО, преди да си 1000000% убеден в това кое точно предизвиква проблема!

Успех
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 22 август 2010 - 20:00

Колега,има един датчик,който се намира точно като застанеш пред колата долу в ляво.Мисля даже,че е завит на радиатора на климатика.Не си спомням как се казва,но ако е прецакан се въртят и двете перки и свети лампата на охладителната система.
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 18 юли 2011 - 13:01

 Ivailo, на 17 август 2010 - 13:31, каза:

Колеги колата е астра Г x20xev и онзи ден ми светна чека за радиатора и перките не спират да работят....и на изгасена кола пак.снощи работеха 4 часа и накрая махнах акумулатора за да спрат..кажете ми къде може да е проблема ?


Колеги,

аз също имам подобен проблем!

Оставих я на майстор.


Ще пиша каква е точната диагноза и колко струва лечението.


Поздрави
Отговори

hudson снимка hudson 18 юли 2011 - 18:13

Въпросния Cooling module втора употреба струва от 70 до 100 лв. Ако го сменяте, търсите да е със същия алфа код - написан е с главни букви на корпуса му или се вижда на диагностиката.
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 19 юли 2011 - 16:31

При мен се оказа (колкото и да звучи смешно), че въпросния модул бил пълен с вода и сега всичко е ОК.

Не знам точно какво и как. Това е!

Успех
Отговори

blader снимка blader 26 юли 2011 - 09:01

Колеги,и аз имах същия проблем-кулинг модула.Оказа се че може да се лекува стига да си намерите читав жичкаджия иначе като нов струва 800лв. който ви каже друго....Моята кола е Астра Г 1,4 16в.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 03 януари 2015 - 10:36

Здравейте, за да не отварям нова тема да попитам тук, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем... Колата е Astra G X20XEV 1999, климатик. Пиша какво съм правил без да знам кое би могло да има връзка :) Всичко започна от теч на антифриз от маркуча, който влиза в радиатора (високата точка, в близост до десния фар). Източих казанчето за антифриза, монтирах правилно маркуча със скобата и си налях отново течността в казанчето. Междувременно поради липса на една капачка и интерес какво представлява тръгнах да развивам ето тази (оградена с червено на примерната снимка), започна да изтича газ и веднага я завъртях обратно.

Публикувано изображение

След няколко часа паля колата и започва да светва и гасне на интервали лампата за проблем с охладителната система. Заедно с премигването на лампата се включва и изключва на интервали и перката на климатика (външната). При диагностика с ОП-ком излезе следната грешка в раздела с диагностика на ECM:

00004 - A/C Pressure Sensor, no Signal (Signal Lead) - постоянно се променя на Present/Not present

Намерих буксата (надявам се) на въпросния датчик (3 пинова) и я почистих, въпреки че все още изглежда като зеленясала.. Резултат нямаше, с извадена букса грешката се променя на high voltage, но перката продължава да се включва и изключва. Някакви идеи - автогол ли съм си вкарал или просто съвпадение и нещо му дойде времето :D
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 януари 2015 - 14:26

Ако съм разбрал правилно, ти се е скапала пробката на фреона на климатика.

Капачката играе само декоративна роля. Няма да спре изтичането.

Намалял е фреона и явно ти се пуска климатика. Климатика пуска перките да намали налягането в системата. Т.е. пресостата ги пуска, а май това е въпросния датчик при теб. Той най вероятно си работи коректно. Смени пробката и налей фреон и ще се оправи.

Друг е въпроса защо ти се пуска изобщо компресора при тия студове. Би трябвало нат 3 градуса поне да е, за да се пусне.
Отговори

avtobusa снимка avtobusa 23 ноември 2015 - 15:42

 Оги, на 17 август 2010 - 14:04, каза:

Като влезе в авариен режим прави така, нормално е, един вид като защита от прегряване. Отиди да ти прочетат грешката и действайте по проблема!

Поздрави

Ходих няколко пъти да ми я четат но пусто опустяло тогава не го прави този проблем.Казаха ми че трябвало пред тях да го направи тогава да го открият къде е.Гледах за някакъв датчик отпред в ляво но не открих нищо освен един бял куплунг,който отива към перките,а от другата страна е свързан към някакъв четец може би който отива във шайбата на климатика.Лошото е че го прави когато и скимне и не можем да я засечем,а и спира да показва температурата на двигателя,а лятото ми прекъсваше климатика.
Отговори

Борис Борисов снимка Борис Борисов 23 ноември 2015 - 15:53

Колега,

щом спира да ти показва температурата на двигателя, значи сензора за температура спира да дава адекватни данни. Това би обяснило защо колата влиза в авариен режим.
Можеш да погледнеш как му е куплунгът, да няма лош контакт, или пък някой кабел да е с прецакана изолация и т.н. Също така в аутодата мисля, че бяха дали какво му е съпротивлението при различните температури, можеш да го измериш, или пък ако имаш ОПКОМ да видиш дали дава реални данни.
На един познат точно този сензор се беше прецакал по много странен начин - работеше си нормално, но само в някакъв температурнен диапазон даваше съпротивление близко до нулата и колата откачаше.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 ноември 2015 - 10:49

Провери и голямата кръгла букса пред таблото с релетата при двигателя. И като ти направи пак номер отиди при майстор, дето по записаната грешка ще ти провери кабели и елементи, и няма да чака да го прави пред него. Като чета писанията ти - това с температурата го казваш между другото..., а то е от значение. Поне не ти ли казаха какви грешки са прочели? Смени си майстора ... според мен.

Този куплунг към перките идва от модула на охлаждането - пред предното ляво колело/зад подкалника/ или до акумулатора -зависи коя година е колата.
Това към шайбата на компресора е кабела за съединителя му, дето зацепва шайбата към компресора и го спира и пуска.
Кабела му също идва от модула.
Мнението беше редактирано от Стаевски: 24 ноември 2015 - 10:55
Отговори

Юлиан 1 снимка Юлиан 1 20 декември 2015 - 20:17

Колеги и аз да попитам за този датчик и на мене ми светна това с радиаторчето и перките полудяха.Откарах я на майстор, прочете грешката каза че знае за какво иде реч,свали блока пред предно ляво колело,запойва нещо смени някакъв датчик(Пресостат), радиатора угасна и след 5 дни пак светна.След 4 ,5 пъти палене гасене се оправи от само себе си,обадих се на майстора той каза да я наблюдавам и да му се обадя ако има нещо.Да ли си е свършил работата както трябва не знам или ми взе парите само .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg