Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Calibra - Фарове

Vas снимка Vas 08 май 2009 - 17:47

Или най-добре кристални фарове + ксенон :love_opel:
Отговори

kukareki снимка kukareki 06 септември 2009 - 11:50

 Иво, на 25 Jun 2007, 02:15 PM, каза:

Много се чудех дали да не сменя и фаровете, но за момента се въздържам



Здравейте колеги,

Темата е стара, даже доста стара, но излиза напред в търсачките. Реших да си покажа моята калибра как свети да развия малко темата. Аз съм с оригиналните фарове Hella с лупи. Сложих xenon 6000k 35W. Скоро ще сложа и на халогените, които пак са с лупи. Според мен лупата само концентрира светлината, а фаровете без лупи святат по-разпръснато. Това са си само мои наблюдения ....

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Калибрата само на габарити :

Публикувано изображение
Публикувано изображение


Лупата на късите:
Публикувано изображение


Това смятам, че са по-интересните снимки другите са в галерията тук : Calibra Xenon h1
Отговори

vkarayanev снимка vkarayanev 16 март 2014 - 17:42

 Иво, на 25 юни 2007 - 11:26, каза:

Колеги някой слагал ли е (виждал ли е) ксенон на оригиналните фарове на калибра. Интересува ме как свети през лупите и оребрените стъкла на фаровете. Чудно ми е ако сложа ксенон какъв ще бъде крайния резулат

Аз съм с кненон на оригиналните фасрове и да ти кажа дори и извън града не включвам дълги.Просто светят идеално и Колибрито ми прогредна най-накрая.
Отговори

speedo снимка speedo 19 юни 2014 - 16:11

Предполагам е дискотирано много пъти. Слагай смело ксенон, лупите са хубави, режат добре и не заслепяваш. 4300К е моя съвет. Също така е добре да разглобиш фаровете и да измиеш лупите и стъклата. Разликата във светенето си заслужава целия труд.
Скоро ще направя оригиналните фарове със лупи с биксенон и ще публикувам снимки. Мисля да боядисам целия фар черен и да не използвам оригиналния рефлектор за дълги а само лупата. Халогена си остава но със жълта светлина.
Мнението беше редактирано от speedo: 19 юни 2014 - 16:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg