Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Ляв / Десен Амортисьор?

icku86 снимка icku86 12 април 2011 - 17:15

Сори за тъпия въпрос, но предните амортисьори имат ли ляв и десен. Тоест мога ли да сваля левия и да го сложа отдясно.
Поздрави
Отговори

titan22 снимка titan22 12 април 2011 - 18:29

Можеш да размениш само пълнителите,но защо ти е това.
Отговори

icku86 снимка icku86 13 април 2011 - 19:39

А кое е пълнител? Защото колата тропа отляво и искам да разбера дали е амортисьор като ги разменя и видя дали тропането ще се премести от другата страна.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 13 април 2011 - 19:45

 icku86, на 13 април 2011 - 19:39, каза:

А кое е пълнител? Защото колата тропа отляво и искам да разбера дали е амортисьор като ги разменя и видя дали тропането ще се премести от другата страна.

Много по евтино и бързо ще ти излезе да отидеш на стенд да ти прегледат колата.Имаш ли представа как се сменят пълнителите?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 13 април 2011 - 20:22

Така като гледам момчето говори за Корса Б за какъв пълнители говорите за какви 5лв тогава. Пич два болта развиваш долу и два горе и ги разменяш без грижи левия и десния както са си комплект с пружината и тампона ги сменяш.
Мнението беше редактирано от aan_astra: 13 април 2011 - 20:23
Отговори

titan22 снимка titan22 13 април 2011 - 20:26

И как ще закачиш кормилните щанги,а пич,я обясни като за по-прости.
Отговори

icku86 снимка icku86 14 април 2011 - 00:13

Абе хора и аз не ги разбирам чак толкова нещата ама какво общо имат амортисьорите с кормилните щанги. Кормилните щанги се закачат на главината не на амортисьора. Въпроса ми е еднакви ли са? Ама както гледам из нета са еднакви. На нито една кутия на амортисьор не видях да пише ляв/десен.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 14 април 2011 - 07:13

Оф айде и аз да се изкажа неподготвен :newsm05_41: Не знам как е при корса Б , но щом е с макферсон има само един начин на сваляне на амортисьора. Откачане на шарнира и отвиване на амортисьора от горната страна. Дали е с пълнители или аморта е цял в случая няма значение и няма ляв и десен :devil-smiley-019: Накрайника не пречи за свалянето на амортисьора , но при смяна задължително след това реглаж :newsm05_41:
Отговори

icku86 снимка icku86 14 април 2011 - 11:33

Хора за какви шарнири ми говорите. Амортисьора се закача за шенкела на главината. И това го знам със сигурност. Въпроса ми беше дали са еднакви двата амортисьора. Иначе си намерих видео как да ги сваля
Поздрави
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 14 април 2011 - 12:19

 icku86, на 14 април 2011 - 00:13, каза:

Абе хора и аз не ги разбирам чак толкова нещата ама какво общо имат амортисьорите с кормилните щанги. Кормилните щанги се закачат на главината не на амортисьора. Въпроса ми е еднакви ли са? Ама както гледам из нета са еднакви. На нито една кутия на амортисьор не видях да пише ляв/десен.

Eднакви са бе човек . Нама ляв десен и тия дет се изказват неподготвени за кормилните накрайници не са виждали корса явно че да се образоват малко. Корсата не е като астрата с пълнител в макферсона.Корсата е доста по тъпа кола работата е както казах вече развиваш двата болта държащи амортисьора долу за макферсона и развиваш горните две болчета 13-ки държащи тампона за купето и го вадиш комплект амортисьор с пружина тампони и го забиваш от другата страна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg